Serbest dalış ve zıpkın avı spearfishing turkey

Serbest dalış ve zıpkın avı spearfishing turkey

Serbest Dalış ve Zıpkın Avı Bağımlılık Yapar mı?

Serbest dalış ve zıpkın avı yapanlarda, belirli bir süre geçtikten sonra bu spora karşı bir bağımlılık geliştiği doğru mu ? İzin günü veya tatillerde dalışa gidemediğiniz zaman aşırı şekilde eksiklik, yoksunluk hissi duyuyor musunuz? Aklınız sürekli trofe avlar da mı ? Merak etmeyin hepimiz aynı durumdayız.

Serbest dalış ve zıpkın avı bağımlılığı konulu yazımızın geri kalanına tamamen hayali bir kişi olan zıpkıncı Muhittin abi üzerinden devam edeceğim.

Muhittin Abi 40 yaşlarında iki çocuk babası bir zıpkıncı abimiz. Kendisi hafta içi her gün çalışıyor. Dolayısıyla hafta içi dalışa gitmesi imkansız. Muhittin Abinin iş yerindeyken gözü sürekli internette, vay Ozan Önen 30 kilo akya vurmuş vay efendim Mujdat Turan 40 kilolık liça vurmuş derken içi içini yiyor bizimkinin. Sonra çevresindeki zıpkıncı arkadaşlarının facebook hesaplarına bakınmaya başlıyor. Ne de olsa bu düz zıpkıncılar  vursa vursa en fazla kiloluk kefal vururlar diye düşünüyor. İlk başta en gıcık olduğu kişilerden birisi olan zıpkıncı arkadaşı Apaçi Faruğa bakıyor. Apaçi Faruk neredeyse her gün suda. Vardiyalı bir işte çalışan bu arkadaş, hafta sonu falan beklemeden hafta içi meraları pandikleyip duruyor. Apaçi kofanaları, akyaları vurmuş fotoları yayınlamış profilinde. Muhittin abi bu arkadaşın resimlerine baktıkça deli oluyor. Hafta sonu gelsin dalışa gideyim diye içi içini yiyor  Şimdi Muhittin abimiz ne yapsın? Hafta sonu ailesine mi zaman ayıracak yoksa dalışa mı gidecek ?

Neyse ki hafta sonu iki gün tatili var. Peki olmayanlar ne yapsın? Haftanın 6 günü çalışanlar da var bu memlekette. Neyse biz Muhittin abiye dönelim.

Hafta sonu gelip çattı. Muhittin abimiz cumartesi sabah erkenden suya atmış kendisini, veriyor coşkuyu kefallere, sargozlara. Merada katliam yapıyor resmen dizgisinde 2 sargoz 2 kefalle çıkıyor sudan  Önce bir sövüyor bahtsızlığına sonra düşüyor evin yoluna. 4 saat kalmış suda ayakları titriyor. Duş alıp malzemeleri yıkadıktan sonra bitik vaziyette uzanıyor hemen. Ama bu durmdan hoşnut olmayan birisi var evde. Yengenin surat beş karış. Niye temizlemedin bu balıkları Muhittin !! Mutfak leş gibi kokuyor diyor  Muhittin abi içinden sövüyor bu sefer  kalkıp balıkları temizliyor ve tekrar uzanıyor pestili çıkmış yorgunluktan. Sırada çocuklar var baba bizi parka götür, baba bizi gezmeye götür derken Muhittin Abi uykuya dalıyor  Aile üyeleri bu durumdan rahatsızlar.

Hafta içi biriktirdiği enerjiyi cumartesi günü meraya patlatan Muhittin Abi pert oldu. Duracell reklamındaki pili biten ayıcık gibi bütün gün bu halde kalacak. Dalıştan sonra bir iki saat uyumuş olsa da vücut yorgun ve yapacak bir şey yok. İstediği avı yapamayan zıpkıncımız, Pazar sabahı bir sorti daha yapabilir miyim acaba? düşüncesiyle yengeye yanaşıp, sırnaşayım derken yengeden fırçasını yiyerek ağzının payını alıyor  Bir gün dalış yeter. Pazar günü de ailesiyle vakit geçirsin öyle değil mi?

Bu arada hani o vardiyalı çalışıp hafta içi mera pandikleyenler var ya onlardan biri de benim  Yalnız yukarıdaki apaçi gibi her gün değil, haftada en fazla 2 kez suya giriyorum.

Peki Muhittin abi neden bağımlılık derecesinde sürekli dalışa gitme isteği duyuyor? Eşiyle bu konuda sürekli tartışıyor. Hem de çoluk çocuğu ihmal etme pahasına.

Bence birinci derecede suçlu olan sosyal medya. Sosyal medyadaki gruplara her gün av fotoğrafı atanları gördükçe, bunların hiç mi ailesi yok? Hiç işi gücü olmaz mı bu insanların diye düşünmeden edemiyorum. 1 kiloluk baliği 10 kilo gösteren fotolar. Önceden yaptığı avların fotolarını biriktirip iki güne bir hesaplarından dalışa gitmiş gibi servis edenler. Gece yaptığı avları gündüz avı diye yayınlayanlar. Tek nedeni sosyal medyaya yüklememek lazım. Asıl nedeni aşırı hırs olabilir. Kim ne vurmuş boş verip sadece keyif almak için yapsak bu sporu bu kadar hırslanmasak daha iyi olmaz mı? Bu konuda siz ne ne dersiniz?

Not: Yazıda kullanılan isimler tamamen hayal ürünüdür. Kimse üzerine alınmasın.

Sitemize üye olarak bu platformun bir parçası olabilir, Profil sayfanızda av fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz. Şikayet ya da önerileriniz için iletişim : destek@spearfishingturkey.com

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account