Bildirimler
Tümünü Sil

Tercih Ettiğiniz Dalış Elbisesi Markası Hangisi ? Anket Haz 27, 2020 tarihinde oluşturuldu

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

[Sabit] [Anket] Kullandığınız-Sahip Olduğunuz Dalış Elbiseleri  

 
Barracuda
(@can)
Hangi Dalış Elbisesi Anket

 

Zıpkın Avı Türkiye Forum Ailesi hepinize merhaba. Ülkemiz zıpkıncıları tarafından tercih edilen-kullanılan dalış elbisesi markalarının istatistiğini ortaya koymak amacıyla yeni bir anket oluşturduk. Lütfen satın alıp kullandığınız dalış elbisesi markası-markaları için oy kullanın. Farklı markalarda birden fazla elbisesi olan üyelerimiz ankette çoklu seçim yapabilirler.

Daha önce yayınlamış olduğumuz Ülkemizde satılan-kullanılan neredeyse tüm zıpkın markalarının yer aldığı Zıpkın Anketine katılmayan üyelerimizden zıpkın anketine de katılım sağlamalarını isteyeceğim. 

Sosyal medya hesaplarınızdan ve Facebooktaki zıpkıncı gruplarından anketi paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Bu şekilde hem ankete katılım artar hem de forumdan haberi olmayan zıpkıncı dostları haberdar etmiş oluruz. Herkese iyi forumlar dilerim. 

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/06/2020 01:40
Ferhat beğenme
Mehmet Reyhanoğlu
(@sarimehmet)
Kıdemli Üye

Bir çok elbise kullandım apnea legent apnea ghost Picasso haydra freesub anakx xxvan polo sub ve xtdiving kullandığım markalar bunların arasında konfor ve yalıtımda tek geçebileceğin markadır xtdiving diğerlerini kötüleme fiyatlarına göre hepsi iyi ama hiç biri bu konforu vermiyor

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/06/2020 11:01
Barracuda beğenme
Passiontripmaster
(@sonertas)
Forum Yönetimi

Birçok marka elbise kullandım fakat imrozsub ve orka nin kumaş kalitesi çok güzeldi imroz 7mm 5mm ve 3.5mm kullandım çok esnek ve sağlam kumaşı var orka 7mm jarse ve 5mm smooth kullandım çok hafif kumaşı var ama smooth rahat olduğu kadarda hassas bir kumaş giyip çıkarırken çok dikkat etmek gerekiyor

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/06/2020 15:43
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

 Bende İmroz dedim ve gerçekten (jarse) elbise konusunda tekler.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 24/07/2020 20:07
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

Arkadaşlar forumda 1.173 üyemiz var. Ankete 36 kişi katılmış. Geriye kalan 1137 üyemiz çıplak mı dalıyor 🙂  Zıpkıncıların elbise tercihlerini yansıtan anketimize katılımları bekliyoruz 🙂 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 30/07/2020 01:26
(@ack72)
Yeni Üye

Imrozsub'ın elbiselerini kullanmadan evvel Mares'in Squadra 5.5mm, Cressi'nin Apnesi 3.5mm ve Seac'ın Muerna 3.5 mm elbiselerini kullanıyordum. Son dönemde ise İmrozsub'ın 3, 5 ve 7 mm jarse elbiseleri ile dalıyorum. Çok memnunum....her sene daha da iyisini yapıyorlar. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 08/08/2020 00:24
Barracuda beğenme
Oral Barut
(@oral-barut)
Üye

Smooth Polo ve xt daiwabo  kullandım XT daiwabo gerçekten çok rahat kumaşı mükemmel dalış konforu ısı yalıtımı on numara diyebilirim 

Jarsede 6 sene oldu galiba alalı mares 3.5mm almıştım ilk iki sene gençlik ateşi ile yaz kış kullandım en az 300 dalışı var son 2 senedir karton giyiyor gibiyim yani hakkıdır öyle olması ilk defa sağ diz kapağı tarafından ufak bi yırtmam oldu benim hatam dolayısıyla fazla zorladm yazlık olarak kullanıyorum zaten sağlamlık olarak çok başarılı konforuda iyiydi şuan sadece agaşonda taşlardan kaşınmamak için kullanıyorum ekstra bi beklentim yok 

5mm antdive jarsem var birdeo,kumaşını bilmiyorum ama oda rahat 12-13 derece suda kullandım 2 defa 1 saatin sonunda üşüdüm yalıtımı güzel memunum Antalyada mevsimg idare ediyor.

İyi forumlar herkese

YanıtAlıntı
Gönderildi : 10/08/2020 00:10
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

@oral-barut tecrübelerinizi yazarak konuya katkı sunduğunuz için teşekkürler 👍

YanıtAlıntı
Gönderildi : 10/08/2020 00:48
Barracuda
(@can)

Evet arkadaşlar Dalış Elbisesi Anketimize katılım biraz zayıf olmuş. Sosyal medyada anketlerimizi paylaşacağım ancak katılım sayısı az olduğundan beklemedeyim. Anketlere katılmayan arkadaşlarımızdan katılımlarını rica ederim.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/09/2020 16:53
Orçun
(@orcun)
Üye

@can konu güncellenince gördüm ve katıldım, eminim ki çoğu katılımcı benim gibi geleceklerdir 😀 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/09/2020 17:43
Barracuda beğenme
Atakan
(@atakan)
Üye

Apnea Ghost 5mm aktif olarak kullanıyorum .Gözlemlediğim kadarıyla yaşadığım sorunları paylaşmak istiyorum. Öncelikle göğüs bölümündeki bacak bölümündeki sırt bölümündeki kısacası üstündeki bütün apnea yazıları ilk dalışta parça parça sökülmeye başladı .Dikişleri özellikle bilek bölümlerindekiler kendiliğinden açılmaya başladı. Kafa bölümünde yüzünüzün kenarlarına denk gelen kısımlarda giyerken kafanıza takılırsa ya da zorlarsanız küçük küçük yırtılmalar yaşıyorsunuz. Yaşadığım en büyük sorun ise tam iki bacağın ortasında kalan kısım zamanla açılıyor. 3 defa Cressi neopren yapıştırıcıyla yapıştırmama rağmen çok hareket ettirilen bir bölüm olduğu için tutmadı açıldı. Kumaşı çok sağlam yani içinden yırtılsa bile kumaş kolay kolay yırtılmıyor. Taşlık bir merada agaşona yatarken elbise insanı strese sokuyor. Uzun tırnakla giymeye asla gelmez (her elbise gibi). Fiyatına göre memnun değilim 200-300 daha verebilseydim o zaman çok daha iyi seçimler yapabilirdim ama işimi görüyor. Apnea super extend 3mm eldiven kullanıyorum sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/09/2020 18:19
Barracuda beğenme
Haktan N.
(@dreamdiver)
Kıdemli Üye

Bende Pathos Coral (Jarse) 5mm, Pathos Team Suit (Smooth) 3mm ve Salvimar Nebula (jarse) 5,5mm kullanıyorum. Pathoslar mükemmel çok yumuşak ve esnek elbiseler (nede olsa İmrozsub üretiyor Pathos'a). Salvimar çok kaliteli ve işçiliği çok iyi olan bir elbise lakin çok sert ve yüzerliliği fazla pathos 5mm e göre. Pathos bana göre mükemmel daha önce kullandığım Mares , Beuchat ve Cressi'ye oranla.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/09/2020 21:50
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account