Bildirimler
Tümünü Sil

Hydra Deeppassion Dalış Elbisesi İncelemesi  

Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

Arkadaşlar merhaba dalış elbisesi zıpkınla balık avında en önemli malzemelerimizden olduğunu varsayarak açılan sezonla beraber hydra markasını düşünenlere birkaç bilgi paylaşmak isterim.

Öncelikle 1.76cm 78kg bandındayım bu markada L beden "cuk" diyeceğimiz tabirle bedenime oturuyor 3,5,7mm kullandım. Piyasada fiyat olarak muadili olan diğer markalarda olan en büyük sorun ne derseniz bel ve bilhassa boyun kısmının dar olması olacaktır anlık çarelerle boyun kısmına yapılan müdaheleler elbisenin ek yerlerinde açılmaya neden olabilir ve bu sıkıcı durumu bu markada yaşamayacaksınızdır. Vücut yapım bel ve omuz genişliğim biraz fazla olduğu halde benim anatomime uyuyor.

Hydra tüm serilerinde neopren olarak jako kullanıyor ki rahatlık açısından yamamoto gibidir gerçekten yumuşak ve esnek yalıtımıda iyi. Diz ve dirsek korumaları daha yek pare yada kevler kumaş olsa daha kullanışlı olur zamanla açılma yapabiliyor jarse kumaşının kamuflaj serileri güzel ve estetik. Geneli itibari ile sağlam bir elbise.

En olumsuz yanı sanırım elbisenin neopreninden kaynaklı üst üste dalış yapıp yıkamazsanız epey rahatsız edici bi koku meydana geliyor düzenli yıkarsanız bir sorun çıkarmıyor son olarak 7mm alacak olanlara tavsiyem el ayak ve yüz kısmı biyeli olan modelden almalarıdır dikişli modellere göre hem daha rahat hem yalıtımı çok daha iyi. Piyasadaki yerli üretimler içerisinde güzel tercih herkese sağlıklı dalışlar

hydra dalış elbisesi
hydra dalış elbisesi yorum
YanıtAlıntı
Gönderildi : 14/06/2020 00:10
Barracuda
(@can)

@emir-ismail-67 Elbise incelemesi için teşekkürler. Forumda açılan bu tip konular, İnternet üzerinden malzeme araştırması yapanlar için çok faydalı olacaktır. Emeğinize sağlık

YanıtAlıntı
Gönderildi : 14/06/2020 00:43
(@yahya)
Yeni Üye

merhaba üstadlar konu hydra ile de ilgili olduğu için yeni bir başlık açmak istemedim

Kışlık 7mm elbise alacağım Hydra 7 mm Deppassion Gray ile free-sub saroz/aspendos 7mm elbise arasında kaldım. İkisinin arasında hangisini seçmeliyim. Kendim şu an free-sub 5mm kullanıyorum. Yazın çok önemli olmasa da kışın elbisenin önemi bir hayli fazla. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ziyadesiyle memnun olurum. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/07/2020 23:40
Barracuda beğenme
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@yahya 

Hydranın yüz kol ve bacak kısmı biyeli olandan almanızı tavsiye ederim kışın yalıtımda çok farkediyor çünkü diğerlerinde dikiş yerlerinden su daha fazla alıyor zaten kısa olan kış dalışlarını bu durumda dahada kısa tutuyor.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 12:40
Barracuda beğenme
(@yahya)
Yeni Üye

Açıkçası bende sizinle aynı görüşeyim sadece hydra neopreninin koktuğundan ve çok nazik parmak batmalarına falan dayanıklı olmadığından bahsedildiği için çelişkide kaldım

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 12:45
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@yahya 

Kardeşim hydra serilerinde jako neopren kullanılıyor esneklik olarak yamamotodan aşağı değil koku evet biraz var ama düzenli tatlı suyla yıkanırsa sorun olmas nazik derken tüm neoprenler dikkatli kullanılmalı. Bakın freesubın yüz kısmıda farklı çeneyi bu yüzden tam saramıyor ki bu kışın çok mesele. Tercih sizin. Birde başka platformlarda tunç demirtaş isimli biri sadece 1 kez giyilmiş imroz satıyordu L beden 7mm gayet iyi fiyata

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 21:15
Barracuda beğenme
(@yahya)
Yeni Üye

Emir İsmail öncelikle önerin için teşekkür ediyorum.ancak prensip olarak başkasının giydiği kıyafeti giymeyi tercih etmiyorum. Sen söyleyene kadar dikkat etmemiştim freesub kapadokya modeli kullanıyorum her 5-6dalışta çene bölümünden çekiştiriyorum. Aşağıya doğru çekiyor. Anladığım kadarıyla hydranın bu konuda yüzü tam kapadığını çeneyi örttüğünü söylüyorsun doğru mu anlamışım🙂 koku konusu benim için sıkıntı olmayacaktır her dalış tan sonra elbiseyi temiz suyla duruluyorum

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 21:38
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@yahya

Screenshot 20200726 225733 Chrome
Screenshot 20200726 225648 Chrome

Kardeşim resimleri incelersen daha iyi anlayacaksın freesub yekpare başlık yaparken hydranınkinde yüzü çevreleyen bir parça daha var. Yani hala yeni serilerinde böyle üretim yapan firmalara şaşıyorum 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 23:00
(@yahya)
Yeni Üye

Çok teşekkür ederim üstadım çok açıklayıcı oldu görselde çok faydalı oldu. kararımı verdim şu an umarım başka arkadaşlar içinde faydalı bir akış olmuştur. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/07/2020 23:51
(@demir-kayaci)
Yeni Üye

@emir-ismail-67 konu ve inceleme için teşekkürler. Bende bu ara yeni elbise arayışındayim. Bugüne kadar 4 farklı marka kullandım hepsinde yanak ve boyun bölgemden ani sağa sola bakışlarda su aldığını farkettim. Sizin dediğiniz contalı modeli alsam azalır mı su girişi? 

Birde bu ara çok sık Yamamoto konuları görüyorum yalıtım olarak hydranin kullandığına göre daha mi başarılı yoksa sadece esneklik farkı mi?

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/09/2020 12:10
Barracuda beğenme
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@demir-kayaci 

Yaz için bu pek problem olmasada kışın çok kısa sürede üşümenize neden olacaktır. Yani imkan varsa contalı model herzaman daha iyidir. Açıkcası yamamoto kumaşla hydranın jako kumaşı arasında ciddi bir fark göremeyiz ikiside esnek bir elbise tercih sizin benim hydranın kalıbı hoşuma gittiğinden bu defa böyle bir tercihte bulundum

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/09/2020 20:27
Demir Kayacı beğenme
(@demir-kayaci)
Yeni Üye

Teşekkürler cevap için, hydra kullandım güzeldi bu sefer bulabilirsem contalı olarak jak boeno ya da pescador elbiselerden birisine bakacağım.

Sağlıklı dalışlar diliyorum size..

YanıtAlıntı
Gönderildi : 17/09/2020 11:51
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@demir-kayaci jak boenoda contalı model yok pescadorda tam emin değilim ama sanırım ondada yok sağlıcakla dalın

YanıtAlıntı
Gönderildi : 17/09/2020 13:04
kindi
(@kindi)
Yeni Üye

Merhaba. Epey bir marka model kiyasindan sonra, hydra 5mm contalı kıyafet almak üzereyim. Koku noktasına takıldım. Koku, beden sağlığını tehlikeye atacak cinsten bir malzemenin olduğunu mu gösteriyor? Yamamotolarda bu koku sorunu var mı? Jako malzeme, yamamoto kadar esnek diye onun kadar iyidir anlamına mı geliyor?

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/10/2020 05:29
mccebi beğenme
mccebi
(@mccebi)
Yeni Üye

@kindi freesub yamamoto 39 kullanıyorum koku sorunu var. koku 1 gün kadar üzerimde kalıyor. Henüz 4 dalış yaptım bu elbiseyle, zamanla koku geçer mi kalır mı göreceğim.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/10/2020 06:20
kindi beğenme
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@kindi kardeşim jako kötü bir kumaş değil şahsen benim bedenime hydranın kalıpları güzel oturduğundan tercih ediyorum. Jakın bedeni bende problem:) keza freesub pescador bunlar aynı üretim fiyatları yakın ürünler fiyatla kalite endeksi bi nebz doğrudur misal imrozun fiyatına bakınız:) ama diz ve popo kısmı kevlar takviyeli contalı kumaşıda shecio tercih sizin

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/10/2020 22:13
kindi
(@kindi)
Yeni Üye

@emir-ismail-67

Pahalıdan ucuza seçeneklerim şu (Ekim 2020 fiyatları):

İmrozsub Caldera 5.5mm (Sheico malzeme)1580 TL

Hydra 5 mm Plus (contalı) (Jako malzeme): 1080 TL

Hydra 5 mm (contasız) (Jako malzeme): 950 TL

Freesub 5 mm (contasız) (Yamamoto malzeme): 950 TL

Jak Boeno 5 mm (contasız)(Yamamoto malzeme): 1000 TL (Freesub ile neredeyse aynı görünüyor fotograflarda)

Pescador'un fiyatını ve sitesini bulamadım. Ama tahminen freesub ile aynıdır durumlar.

Contalı tek seçenek Hydra Plus. Üstelik Hydra elbiselere çorap da dahil, diğerleri çorap vermiyor (gördüğüm kadarıyla). İmroz ile Hydra Plus arasında 500 TL fark var, az değil. İmrozun toka kısmını beğenmedim, contalı da değil. Bu durumda en uygun seçenek Hydra Plus gibi. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 08/10/2020 08:25
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

@kindi

imrozda kampanya var yada indirim diyim ben yeni aldım.5.5 mm hatta özel diktirdim kadir abiye 1200 TL ye bilginize .

YanıtAlıntı
Gönderildi : 08/10/2020 10:37
Haktan (singlemalt)
(@dreamdiver)
Aktif Üye

@bbatuhan Hayırlı olsun iyi dalışlarda kullan, Caldera güzel elbise 👍 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 10/10/2020 15:08
kindi
(@kindi)
Yeni Üye

@bbatuhan

Teşekkürler ama geç gördüm. Siparişi vermiş olduk hocam (hydra).

YanıtAlıntı
Gönderildi : 12/10/2020 16:35
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

@kindi hydra da güzel hocam kullanıyordu ve çok memnundu bende imrozdan çok memnunum gerçekten conta sistemi ve ısı yalıtımı güzel konforlu da .sizede güzel sağlıklı dalışlar dilerim yeni elbisenizle 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 13/10/2020 09:46
kindi beğenme
kindi
(@kindi)
Yeni Üye

Siparişim 2 hafta sonra geldi. Ancak dalış çorabı çıkmadı. Meğer dahil değilmiş ürüne. Orada biraz keyfim kaçtı açıkçası. Sitesindeki ürünün fotoğrafları yanılttı beni. En azından "Çorap dahil değildir" ibaresi konulmalıydı diye düşündüm. Alacak arkadaşlar yanılmasınlar:

https://www.poyrazsub.com/hydra-5-mm-deeppassion-brown-dalis-elbisesi

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/10/2020 10:16
Emir.ismail
(@emir-ismail-67)
Üye

@kindi kardeşim dalış çorabını bedava veren birmarka ben bilmiyorum bir ara jakboenı eldiven alana sol eldiveni çift yolluyordu. Sağlık olsun görseller sizi şaşırtmış

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/10/2020 09:59
kindi beğenme
kindi
(@kindi)
Yeni Üye

Evet Emir, ben de görmedim çorap veren firma. Ama orada öyle bir görsel konmuş ki, demek ki veriyorlar, rakiplerinden böyle ayrışacaklarını düşünüyorlar herhalde dedim.  çorap resmi koydun tamam da, bu ürün dahil değildir diye yaz be adam... Sorun, kandırıldığımı hissetmemde. Çorabın gelmemesinde değil.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/10/2020 10:35
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account