Bildirimler
Tümünü Sil

Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

Bot mu ? Fiber Tekne mi ? Anket May 11, 2020 tarihinde oluşturuldu

  
  
Anket Sonuçları: Bot mu ? Fiber Tekne mi ?
Katılımcı Sayısı: 19
Anket May 11, 2020 tarihinde oluşturuldu
Bot  -  Oylar : 8 / 42.1%
8
42.1%
Fiber Tekne  -  Oylar : 11 / 57.9%
11
57.9%

[Anket] Bot mu Fiber Tekne mi ?  

  RSS
Barracuda
(@can)

Zıpkın Avı Türkiye Forum sakinleri hepinize merhaba. Sosyal medya platformlarından bağımsız olarak serbest dalış ve zıpkınla balık avı konularında sabit bir bilgi kaynağı, bilgi paylaşımı ve yardımlaşma adına kurduğumuz web sitemize üye olan 750 hobidaşımıza forum yönetimi olarak teşekkür ederiz. El birliği ile kaliteli ve seviyeli bir platform olarak uzun seneler boyunca devam edeceğiz.

Konuya dönecek olursam kara-kıyı avcılığından sıkılıp, kara yoluyla ulaşılamayan ve av baskısının az olduğu meralarda av yapmak, kolaylıkla mera değiştirmek vb nedenlerle bir deniz taşıtı alıp level atlamak isteyen 🙂 zıpkıncıların yaşadığı bir paradoks olan Bot mu ? Tekne mi ? konusuna el atmak istedik.

Lütfen yukarıdaki ankete katılarak bir tercih yapın. Forum üyelerimizin anketlere katılımını çok önemsemekteyiz. Ayrıca botu ya da teknesi olanlar bu konu altına tecrübelerinizi yazmaktan lütfen çekinmeyin.

Bot mu fiber tekne mi

 

Alıntı
Gönderildi : 11/05/2020 00:06
zencuk
(@zencuk)
Forum Yönetimi

Yelkenli seçeneğide koysaydın kavga çıkmasın sonra 😜 

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 11/05/2020 00:21
ONR6NKOC, Sualtı Avcısı, Barracuda ve 1 kişi beğendi
Passiontripmaster
(@sonertas)
Forum Yönetimi

Güzel bir konu bence. Ben mesela şişme bottan ziyade tekneyi tercih ederim. Zaten koca botu indir şisir yapamıyorsun en azından denizin ortasında patladı delindi derdi olmaz fiberden yanayım😂😂😂

YanıtAlıntı
Gönderildi : 11/05/2020 00:23
ONR6NKOC ve Barracuda beğendi
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Forum Yönetimi

Bot ve teknede aslında birazda imkanlar dahilinde seçim yapılabilir.

Benim gibi buyuksehirlerde yaşayanlar için fiber tekne daha makul dururken.

nüfusu az olan yerlerde yada evinde bahçesi olanlar için bot daha iyi bir seçenek olabilir. Aracina cekidemiri taktirip  Remorkü istediğiniz yerden botu suya indirir istediğiniz yerde dalış yapabilir işiniz bitince botunuzu bahçenize geri getirerek muhafa edebilirsiniz. Lodostan ve hava koşullarindan etkilenmemiş olur.

Zipkincilik harici tekneyle gezmek bir kaç arkadasla balık tutmak gibi aktiviteleriniz varsa fiber tekne daha iyi bir seçenek olur. Fiber tekneler bana göre botlar kadar taşımaya elverişli değiller. Botlara göre daha iyi bağlanmalı daha dikkatli olunmalı. Suya indirmek  Çekek yeri olan yerlerden suya girip çıkarılmalı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Daha müsait bir zamanda aklıma geldikçe ekleme yaparım...

Sağlıcakla Dalin.

SpearfishingTurkey ailesi.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 11/05/2020 05:41
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Bende neredenikamet edildigiyle alakalı diyorum.ben İstanbul'dayım burada ne bağlayacak nede bekleyecek yer var.2 kere alma arifensinden döndüm yer yok bulduum yerlerde ya çok pahalı yada guvenliksiz.

Örneğin babam Trabzon'da yaşıyor 8 metre teknesi var içten takma motorlu bağlama yeri o kadar ucuz ve guzelki birde 3-5 para verdi oradaki arkadaşa adam iskele yapmış şaka gibi.burda nerdee.

Bot bana şu anki durumdan ötürü mantıklı geliyor.ama bot var bot var. Gidipte çocuk botu yada dandik bir şey alırsanız mantıklı deil.zodyaklarin bir çoğu bir çok fiber tekneden çok daha denizci ve sağlamdır devrilmez.

Ama onunda götür getir derdi var.aslinda en iyisi not yada tekne almak deil botu yada teknesi olan bir arkadaşa sahip olmak en güzeli.😎😇

YanıtAlıntı
Gönderildi : 11/05/2020 09:18
mehmet
(@mete79)

tekne olayını daha önceki senlerde çok araştırdım çok niyetlendim hep direkten döndüm bakım ve bağlama problemleri yüzünden, bu sene küçükte olsa netten araştırarak polietilen bot 2-3 kişilik yazıyoda 2 kişilk aslında daha kullanmak nasip olmadı bunu almamdaki sebeb arabanın üstüne at istediğin yere gtür römork olayı yok hafif sakin havalarda kayınpederle gidicez bakalım  balıkesir gömeç e bağlı artur mevkinde .benim gibi yılda senelik izinlerde veya hafta sonları kullananlar için daha ideal diye düşünüyrm büyükleride var poli teknelerin bakım derdi yok bakalım randıman alacakmıyız fotoyu yükleyemedim bi türlü

YanıtAlıntı
Gönderildi : 11/05/2020 15:06
Barracuda
(@can)

@mete79

Foruma foto yüklemek aslında çok basit. İsterseniz bu konudaki ( Foruma Fotoğraf Yükleme ) resmili anlatımdan faydalanabilirsiniz. İsterseniz özelden irtibat kurun yardımcı olurum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/05/2020 00:37
ONR6NKOC beğenme
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Forum Yönetimi

En güzeli kiralama,  daha güzel olur kanısındayım ne tamir gideri ne yer vs kullan geri getir az masraflı olur ama düşünce derdi olmaz :))) 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/05/2020 09:58
Sualtı Avcısı
(@sualtiavcisi)

Keyif için kullanılacaksa tekne, av için kullanılacaksa fiber tabanlı bot daha avantajlıdır.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 20/05/2020 13:07
Barracuda beğenme
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account