Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Takıntılı Şiş Kelebekleri İçin Alıştırma Macunu...

 
Caner ALTINTAŞ
(@caner)
Üye

Arkadaşlar merhaba,  sizlerin başına da geliyor mu bilmiyorum ama genellikle kısalttiğim  veya uç kısmından eğilme olup duzelttigim şişlerin kelebeklerinde açılıp kapanmada takılmalar söz konusu oluyor ve ilgili bölgeyi zımpara yapmak pek kolay değil. Sorunun basit çözümü için alıştırma macunu kullaniyorum, bu macun sıkışan noktalara nüfuz edip kelebeği açıp kapatmak suretiyle gerekli yerleri gerektiği kadar aşındiriyor. Macunun hazırı illa satılıyordur ancak kendi yapmak isteyenler için; Bir parça bileme taşını ezerek toz haline getirip (ben gravür setlerinde ki taşlardan kullanıyorum) makina yağı ile harmanliyoruz ve alıştırma macunu muz hazır 😃

Not: Bu konuyu açmamdaki gereklilik derecesini tam kestiremiyorum ama belki kelebek belki farklı bir bir alanda birilerine fayda sağlar diye düşündüm.

IMG 20210629 153157

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 30/06/2021 01:26
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Abi sitenin ARGE si. Sende. 😄😄 Güzel çalışma... Sen yapıyorsan ise kesinlikle yarar .

YanıtAlıntı
Gönderildi : 30/06/2021 04:57
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

Vallahi bak bu çok faydalı bir bilgi oldu benim için 🙂 Sadece şiş için değil ama, iş hayatımda da kullanırım bunu ben. Teşekkürler..

YanıtAlıntı
Gönderildi : 30/06/2021 08:10
Passiontripmaster
(@sonertas)
Trofe Üye Forum Yönetimi

Ip zımpara ile zor oluyordu faydalı bilgi için teşekkürler

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/07/2021 23:38

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account