Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

[Çözüldü] 100 lük pathos open lazer 130 cm 6.75 şiş için en iyi lastik seçimi

13 Mesajlar
5 Üyeler
2 Beğeniler
2,427 Görüntüleme
Konuyu Başlatan
(@cezopp)
Yeni Üye

Merhaba. 100 lük pathos laser açık kafa zıpkınım var. Üzerinde ise 6.75 lik 130 cm lik şişi var. 1. Çentiğe mesafe 89 cm 2. Çentiğe 102 cm 3. Çentiğe 108 cm. Bu verilere göre siz değerli arakadaşlarıma sorum şu:

1-en iyi çift lastik kombinasyonu ebat ve uzunluk hesabı nedir(boğma payı) eklenmiş

2-tek lastik kullanacaksam ebat ve botut nedir. Çift lastikmi tek lastik mi önerirsiniz.

Çok teşekkürler şimdiden

Yanıt
12 Adet Yanıt Var
Rıdvan (scotchsoda)
Forum Yönetimi
(@ridvan)
Sığ su avcisi

Allah yardim etsin ben deli oldum halen 90 likla bulamadim ayni zipkin beni deli ediyor...

Yanıt
2 Adet Yanıt Var
(@cezopp)

Yeni Üye

@ridvan aslında 14 mm bleu kısa 58cm uzun 65cm lastikle sadece 1 ve 2.fine kurarak çok başarılı bir kombinasyonum var. Kafamdaki soru tek lastikle aynı performansı elde edebilirmiyim. Yada daha iyi bir kombinasyon varsa arkadaşlardan öğrenmek isterim.normalde ikinci lastiğimin hesaba göre 3 cm daha uzun olması gerekiyor. Ama bu şekilde dediğim gibi çok başarılı.

Yanıt
sohayli
(@sohayli)

Yeni Üye

@cezopp tek lastik ile şişi 6,50 yapmak gerekir.

Yanıt
zencuk
Forum Yönetimi
(@zencuk)
Yönetici

100'lük saragozda çift 16mm blue ve 6.75 shark fin şiş kullanıyordum. Suya nadir soktuğum bir tüfek, kombinasyon iyiydi fakat Marmara için çok olduğundan genelde 90'lık HF'yi tercih ediyordum. Çift 16mm scarlet boğacağım ama henüz lastikleri kesmedim. Boğmak için başlığı takipteyim 🙂

Yanıt
ONR6NKOC
Forum Yönetimi
(@onr6nkoc)
Başımı o denizden çıkarayım desem! Balığım ya; nefesim kesilir....

Merhaba.

Kullandığınız şiş çentikli mi yoksa sharkfin mi .aynı fine çift lastik görebiliyormusunuz

Eğer sisiniz resimdeki gibi sharkfin ise iki lastiği tek boy yapip aynı fine kurabilirsiniz.

3.3 kat sayı ile çift 16mm bleu lastik 66 cm lastik kullanabilirsiniz.

images

Yanıt
2 Adet Yanıt Var
(@cezopp)

Yeni Üye

@onr6nkoc merhaba.şiş shark fin. Bugün 15.5 mm çapındaki eski lastiklerimi katsayı 3.4 olacak şekilde ayarladım. İlk fin yani kurma finine 89*2/3.4=52 cm ve 2 cm de boğma payı olmak üzere toplam 54 cm lik lastik ikinci yani kurma fininden sonraki fine 102*2/3.4=60 cm artı 2 cm boğma payı olmak üzere ayarladım. Lastiklerimi boğdum ama 14 mm bleu lastiğe göre çok kısa geldi gözüme. Umarım kurmakta zorlanmam ve atışlarımın balistiğini bozmaz. Atışlarımda hiçbir zaman 3. Fine kurmadım. 14 lüklerle çok başarılı atışlarım vardı. Umarım hata yapmamışımdır. Selamlar sevgiler ve sağlıklı dalışlar

Yanıt
(@cezopp)

Yeni Üye

@onr6nkoc bu arada 66 cm değerini nasıl buldunuz. Yani benim kurma finim 89 cm sonraki yani ortadaki 102 cm son fin ise 108 cm. Sizin katsayı ile hesapladığımda 89*2/3.3=54 cm kısa lastik

102*2/3.3=61 cm orta fine takılacak lastik

Ben neyi yalnış yapıyorum gerçekten anlamadım. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Yanıt
ONR6NKOC
Forum Yönetimi
(@onr6nkoc)

Ben son fini yani 3. Çentigi baz alıyorum.

108x2÷3.3=65.4 çıkıyor bunu 65 düz

102x2÷3.3=61.8 düz 62  düz yapabilirsiniz.

Aradaki küçük kusuratlar zaten boğarken kaybolur.

Sağlıcakla Dalin

Yanıt
1 Yanıt
(@cezopp)

Yeni Üye

@onr6nkoc teşekkürler şimdi anlaşıldı. Elimdeki lastik eski olduğu içinkesip yeniden boğdum.peki benim yaptığım şekilde olursa atış balistiğini bozarmı.yani kurma fini ve bir sonraki fini kullanmak ve lastik hesabını bu ikisine göre yapmak. Teşekkürler

Yanıt
ONR6NKOC
Forum Yönetimi
(@onr6nkoc)

Kurma fini ile atış yapılmaz orası durak.  O finde kalkan falan denk gelirse atış yaparsınız..

Normal atışlar için 2. Ve 3. Centik. İçin hesap yapın

Yani

2. Centik  62cm

3. Centik  66cm. Olarak bogabilirsiniz.

Sağlıcakla Dalin

Yanıt
1 Yanıt
(@cezopp)

Yeni Üye

@onr6nkoc evet haklısınız. En son forumdan atisub un numarasını alıp aradım. Sağolsun çok ilgiliydi. 16 mm kırmızı primeline boğmalar dahil 64cm ve 62 cm olarak geldi. En kötü 2. Fine ikisini de kurarsın deyip olayı kapattı. Hafta sonu dalışa gidicem. Her kombinasyonu deneyip buradan paylaşıcam. Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla dalın

Yanıt
Konuyu Başlatan
(@cezopp)
Yeni Üye

16mm lastiği hafta sonu denedim. Kilo cuprayı 2 m den delip arkasındaki kayadan sekti. Şişte kararma oluştu. Tüfek çok güçlü oldu ama şiddetli bir göğüs ağrım var 🤔. 14 mm lastiklere alıştıktan sonra  16 mm kurmak gerçekten sıkıntı veriyor. Sağlıcakla dalın.

Yanıt
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account