Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Gökceada Eylül 2022

5 Mesajlar
3 Üyeler
10 Beğeniler
741 Görüntüleme
Konuyu Başlatan
(@abduss)
Yeni Üye

Merhaba abiler ve arkadaşlar,

Önümüzdeki hafta ilk kez Gökceadada iki üc günlük bir tatil planliyorum, maksat bu iki üc günü dolu dolu daliş yapip nasipse balik avlamak 😁

Buralara yabanci oldugum icin bir kac sorum olcak yardimci olabilirseniz cok memnun olurum.

Kisaca kendimi tanitayim, ismim Samed 30 yasindayim ve yurtdisinda yasadigim icin ancak yazdan yaza bu hobbiye firsat bulabiliyorum. Genelde memleketim kandira karadenizde avlandigim icin ege denizini hic bilmiyorum denilir. Dalişlarim sindilik 0-15m derinlikte ve ortalama 1:15 - 1:30 arasinda oluyor. Tek başima daldigim için bu konuda kendimi fazla zorlamiyorum yoksa 2 dakka daldigim da olmuştu.

Bir 100 cift lastik makarali , bir de 75 tek lastik makrasiz zipkinim var. Elbisem 5mm.

Sorulari söyle bi siralayim:

Adanin hangi taraflarinda av yapmami önerirsiniz?

Eylül ayindayiz ne tür balik ile karşi karşiya gelebilirim?

Kiralik botlar varmi kaptan icinde? Benim tecrübe seviyeme degermi? Ve eger önerirseniz nerde bulurum?

Karşilaşabileçegim tehlikeli balik çinsi ve durumlar olabilirmi?

Tavsiye ettiginiz bir konaklama yeri varmi? Aslinda airbnb gibi sitelerden ucuz biyer sececektim ama belki bir yer önerebilirsiniz

Sorularim bukadar, yardimci olabilen arkadaslar abiler varsa sindiden cok teşekürler 😁 hayal baligim Sinarit bunu da demiş olayim 😊

Yanıt
4 Adet Yanıt Var
1 Yanıt
Xentospy
(@xentospy)

Yeni Üye

@abduss Gökçeada’da dalış yapmadım. Ancak youtube üzerinden Barış Bey’i izliyorum. Hatta dün 7,5 kg levrek vurmuştu ama henüz videosunu yüklemedi. Onu izleyip(geçen seneki eylül videoları da olabilir) fikir edinebilirsiniz. Genel olarak sargoz, çipura, levrek, kefal avlıyor. Kendi botu var ancak araçla da gidiyor. Kanalı Barewa Family. Dalın sağlıcakla

Yanıt
Konuyu Başlatan
(@abduss)
Yeni Üye

Evet şuan geldim gördüm veee istedigimi buldum diyebilirim 😊

Önçelikle yerlilere göre Gökçeadanin 4 tarafi da her balik için uygun denildi bana, rüzgarli günlerde rüzgar hangi taraftan estigine bakip adanin ters tarafinda avlanmak mantikli oluyor şahsen ben öyle yapmak zorunda kaldim havalar çok rüzgarli benim bulundugum günlerde.

Zaten adayi arabaylan gezerken görülen koylar var fazlasiyla yani avlanmak için yeterinçe yer var, ben şahsen adanin bati tatafinda ugurlu köyünün kuzeyinde avlandim. Google earth yada maps kullanarak da zaten güzel koylar ve taşlik bölgeler keşfedebilirsiniz.

Sabah suyundada bu ufakliklan karşilaştik 😁

IMG 20220907 WA0000

Hadef baligimi alabilmek nasib oldu 😊

Inşallah hepinizin benim kadar şansli olursunuz dalin sagliçakla

Yanıt
1 Yanıt
Barracuda
Yönetici
(@can)

@abduss çok güzel balık tebrikler

Yanıt
Xentospy
(@xentospy)
Yeni Üye

Nefesinize sağlık.

Yanıt
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account