Bildirimler
Tümünü Sil

Yeni zıpkın zamanı, Meandros vs Pathos vs SigalSub

 
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

Merhaba arkadaşlar, 
Bu haftasonu Gökçeada'da 90'lık Omer HF tüfeğimi kaybettim 🙁  Yeni bir tüfek almam gerekiyor. Omer tüfekleri beğenmeme rağmen sorun yaşadığımda cevap vermeye tenezzül bile etmemeleri nedeni ile sildim.

Piyasada bütçem için görebildiğim en iyi alternatifler bunlar;

Meandros b28 Open 95

Pathos Pro Open 90

Sigalsub Nemesis Pro

Meandrosu inceleme fırsatım oldu, her şey güzel düşünülmüş görünüyor, boyutuna göre germe mesafesi de uzun (104cm), benim gibi kısa tüfekte uzun menzil arayan biri için güzel. Boş satılıyor tüfek, 6,5 şiş ve çift 14 ile kombinasyon yapma planım var.

Pathos Pro klasik bir seçim, 95cm germe mesafesi var, plastik ama sorunsuz bir tetiğe sahip. Kapalı kafa alıp açık kafa+lastik yapılabilir veya direk open special alınabilir.

 

Sigalsub Nemesis Plus 92/104, yazılan boy germe mesafesi boru boyu değilmiş. Listedeki en pahalı tüfek, bu da Meandros gibi ince ayrıntılara dikkat edilmiş kaliteli bir tüfek gibi duruyor, namlusu gövdesi vs. Makara+ 6,5 sharkfin şiş+çift 14mm lastik ile geliyor. Değişiklik yapmadan kullanabilirim.

 

Başka bir zıpkın tavsiyesi ve yorumları olan var mıdır? Pathos Pro nun manevrası yüzerliliği nasıl sizce? Özellikle Meandrosu kullanmış olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Nispeten ufak avlar için manevrası iyi ama uzak atış yapabilen bir zıpkın arayışındayım .

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 20/11/2020 00:35
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

Bütçe düşük deil sosyal mecrada bu bütçeyle güzel 2 .el temiz carbon bir tüfek alınır hatta çok güzel 2 ilan var.( Biri öpen lazaer carbon ve sk40 100)

Sigale hiç bakmadım ama meandros u inceledim kullanmadım tetik mekanizmasını çok ovuyorlar.

Şekli şemalı güzel ama yuzerlilik yada diğer şeyler için hiç bir video bende göremedim.

Ben SK 40 kullanıyorum çok memnunum.kara kıyı için en tüfeği almışım diyebilirim cunki manevrası harika.

Bütçen düşük deil o yüzden iyi karar ver derim.

Birde biri bir markayı çok över yada severken diğer bir kişi çok gömüyor . Adamın kafasında çorba oluyor.allah kolaylık versin.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 20/11/2020 20:11
(@ganos)
Üye

Omer Hf de ne sorun çıktı ve kime sordun. Eski dağıtıcısı değişti galiba. Eğer elin alıştı ve sevdi isen omer devam et derim yeni zıpkın alırsan alışma süren olacaktır. Bunun harici belli bir dalış deneyimi varsa sonradan düz boru zıpkın almak tercihine kalmış ben tercih etmem, bulabilirsen temiz cressi elite/pro 95 al büyük ihtimal manevra olarak saydıklarından iyidir. Sk40 veya suda akacak başka karbon da düşünebilirsin. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 20/11/2020 21:54
zencuk ve Haktan N. beğendi
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

@bbatuhan Açıkcası bu boylarda karbonun yardımı olur mu bilemedim, hiç kullanmadım. Gövdeye sağlamlık katması zaten bu boylarda olmaz, hafiflik desek zaten hafif olan bu tüfekleri iyice hafifletip tepmeyi arttırır mı acaba? Ama gözüm açık gene de ilanlara bakacağım.SK40 güzel bir tüfeğe benziyor gerçekten güle güle kullanın.

Meandros'a tetik mekanizması kısmında güveniyorum dediğiniz gibi, adamların işi buydu zaten başlarda. Roller tetik kullanmamışlar mekanizmada, standart ters tetik ama düzgün dizayn edilmiştir heralde.

 

Şu an piyasa görebildiğim kadarıyla 500-600e Apnea Rebel var, sonra 1300-1400 e çıkıyor Pathos İmvros-Pro falan var sonra 2000e doğru benim baktığım modeller ve Omer'in Aluminyum modelleri var.2500 üstünde karbonlar başlıyor. 2 Sene önce 500tl'ye Cayman HF almıştım nerde o günler 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 20/11/2020 22:35
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

@ganos Omer'in kafası ve kabzası gövdeye yamuk montajlanmıştı, Decathlon ilgilenmedi, Omer'e e-mail Instagram vs her yerden ulaşmaya çalıştım detaylı fotoğraflar ile adamlar takmadı. Kendimce düzeltip kullandım.

HF'nin manevrasını sevmiştim ama zıpkınla attığını vurur hale gelmemiştim o nedenle çok problem olmaz diye düşünüyorum.

Cressi Geronimo Elite beğenilen bir model, sıfır birinci önceliğim o nedenle belki Kiowa modeli düşünülebilir. Yüzerliliğini beğeniyorlar Cressi'lerin, şiş seçme olayı can sıkıcı ama.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 20/11/2020 22:43
(@ganos)
Üye

Decahtlondaki omer marka ürünler decahtlon garantisi altındaydı yani decahtlon sorunu çözmeliydi, yurtiçindeki distribütöre ulaştı isen onlar dönmeyebilir çünkü dağıtıcı olduğu halde yurtiçinde başka mağaza kendi ürünlerini satıyordu yani ticari kayıp söz konusuydu, yurtdışı üreticisine ulaştıysan onlar da ilgilenmeyebilir ilgilenirse de yurtiçindeki distribütöre durumu iletebilir. Çok hafif kafa kabza montaj sorunları gördüm ama omer'de görmedim, ilginç olmuş burada sorumlu firma decahtlon olmalı.

Karbon sağlam markaysa korkma, sağlamlıktan öte manevra kabiliyeti rahatlık için alınabilir. Tek lastik kullanırsan tepme yapmaz , 6.25 şiş 18 lastik güzel karbonda iyi verim verir. Bence 80-95 lik zıpkın bir kere sağlam alınır sonra değişmez bulanık suda sığ suda elin iyice alışır zor şartlarda balık varsa sudan balık çıkartır bu yüzden o fiyatlara düz boru alüminyum tavsiye etmem. Ben de kullanıyorum ama sonradan hantal kalıyor. Kabze desen artık iyi markaların çoğu kabzesi sorunsuz, şiş lastik sonradan değiştirilebilir. Yani zıpkın tercihinde önce gövde tercihi yap derim, o boydaki zıpkın kıyı avında iyi manevralı olmalı.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 20/11/2020 23:40
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@manix Merhabalar ilk olarak Omer zıpkının eski ithalatçısı değişti ama siz Decathlon'dan aldım diyorsunuz bu sorunu zaten Decathlon çözmeli. Bunun dışında eğer yardımı olacaksa şu anki ithalatçı Mertsub, çok düzgün işinin uzmanı eski bir firmadır, onun için zaten işinin uzmanı firmalardan almanızı tavsiye ediyoruz. Meandros, Pathos yada Sigal konusunda alacağınız firma muhtemelem ya İmrozsub yada Mertsub zaten satıcı size tavsiyede bulunmuştur ve tavsiyesine güvenilir gözle bakabilirsiniz, üçü de kendi getirdikleri markalar. Benim tercihim ilk Sigal, ikinci Pathos. Meandrosu daha deneme imkanım olmadı sadece makaralarını kullanıyorum ama en kısa sürede incelemek için bir tane isteyeceğim. Şimdiden iyi günlerde kullanın.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 01:28
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@manix Biraz önce bu üç markanın ithalatçısı İmrozsub'ın sahibi ile görüşmem vardı arada bunu da sordum . Cevabi "Hocam bu segmentte kesinlikle Meandros " dedi. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 10:56
Mert beğenme
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

@dreamdiver haktan abi meandros tetik olayı tamam güçlü güzel ama suda manevra ve yuzerliligi hakkında hiç bir bilgi yok. Açıkçası ucuz zıpkınla arasında tek fark tetikmi.

Suda nasıl hareket kabiliyeti.

Zıpkın üreticileri bin en buyul eksik yani bu , hangi zipkini begensem bu sebeple arada kalıyorum . Aynı olay ahşaplar içinde geçerli.

Cunki artık ciddi paralara satiliyor malesef beğendiğiniz ürünler biz görsellerine bakıp alıyoruz ama sudaki islevselliklerinhakkinda en ufak bir cevap yok .

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 12:25
Haktan N. beğenme
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

Decathlon sorunu cozmedi evet fakat Omer,in ilgilenmemesi benim icin daha buyuk sorun.Eger alirsam Omer Invictus Rex /HF modeli olur.Ozan Abi'ye guveniyorum o konuda.

Meandros da tetik disinda gordugum artilar

Mekanizma cok geride, ekstra germe mesafesi saglio, V tipi sis kanali var surtunmeyi azaltmasi icin.Cift lastik alabilen kafa lastikler ust uste oturmasin diye dizayn edilmis.28mm capta govde, suda hantal kalmaz diye dusunuyorum. Alirsam testini paylasirim sizle.

 

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 21/11/2020 12:42
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@bbatuhan aynen öyle ne yazık ki bende kendi paramla alıp deneme yazılarını yazıyorum bazen denemem için gönderiyorlar kendi istedikleri modeli. Bu Meandros'tan istedim bir tane denemek için göndersinler paylaşacağım sizinle 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 14:09
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

@dreamdiver Haktan Bey, göndermezlerse Antalya yolcusu olduğum bir gün kullanirsiniz denersiniz, alacağım gibi duruyor.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 21/11/2020 14:32
Haktan N. beğenme
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@manix şimdiden hayırlı olsun güzel avlarda kullanın. Gönderirlerde biraz yavaştır bizimkiler 🙂 Dün akşam konuşma arasında ithalatçı firmanın sahibi Hakan'a sordum o kesinlikle Meandros Hocam bu kategoride dedi. İstersen ara konuş ve selamımı söyleyip Haktan Hoca indirimi de diyebilirsin İmroz'a 🤣 🤣 🤣 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 14:37
Mert beğenme
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

İlk defa ahşap aldım ve kafam sabitlendi. Ahşaptan başkası yalan. Karbon bile yalan. 85 90 da yalan. Boyunuz çok kısa, kollarsınız kısa değilse. Denny de vito değilseniz 80-82-85-90 almayınız. Zıpkın 60-70-75 taş altı, 100-110-120 agaşon. Kara kıyı için de bu uzun tüfekler daha yumuşak kombinasyonla kullanılır. 
ahşap 1000 yıldır kullanılıyor ve ilk defa kullandım keşke daha önce kullansaydım. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2020 20:56
ozansefer beğenme
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

@zek Açıkcası ahşap hiç ilgimi çekmedi manevra birinci önceliğim olduğu için, büyük tüfekler için ve ağır kombinasyonlar için güzeldir eminim ki.Mevcutta 105'Lik Demka tüfeğim var bir tık daha kısa tüfek arayışım o nedenle.Zaten Meandros 95'in germe mesafesi 105lik tüfeklerle kafa kafaya.

 

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 25/11/2020 14:53
sohayli
(@sohayli)
Üye

@manix pathos pronun manevrası ve yüzerliği pek iyi değil. Yüzerlik ve manevra istiyorsanız Cressi Geronimo zıpkın öneririm. 95 liğin germe mesafesi 100 ü geçer. Kabzesi çok rahattır.O boyda çift lastik kullanmanın menzile pek faydası olmaz. Cressi Geronimo nun tek eksik yanı şiş seçmesidir. Sigal, Salvimar, apnea gibi şişler ile sorunsuz kullanırsınız, pathos şişler ise olmaz. Daha ekonomik bir çözüm olur.

Ya da 2000 lira bütçem var harcayacam derseniz o paraya 85 lik bir vocal roller alırsınız. kısa olduğundan manevrası da çok iyi olur menzili de çok iyi olur.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/11/2020 16:01
Mert ve ozansefer beğendi
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

@manix ben ahşabın manevrasından çok etkilendim zaten. Kişi olduğu için sanki ayıp olur gibi geliyor ama markalar havada uçuşuyor madem bende söyliyeyim yiğit Akdeniz 110 dynema head aldım. İlk dalışimda süper uyum. Body de aldı daldı ilk atışta balık vurdu. Alışma, öğrenme falan yok baya ele entegre. Sephiyesi güzel olan başka zıpkınlarımda var ama onları denizde taşıyormuşum. Bu hiç elinde değilmiş gibi.  Ben ahşaba tamam oldum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/11/2020 01:57
Mert beğenme
ozansefer
(@ozansefer)
Üye
Gönderen: @sohayli

@manix pathos pronun manevrası ve yüzerliği pek iyi değil. Yüzerlik ve manevra istiyorsanız Cressi Geronimo zıpkın öneririm. 95 liğin germe mesafesi 100 ü geçer. Kabzesi çok rahattır.O boyda çift lastik kullanmanın menzile pek faydası olmaz. Cressi Geronimo nun tek eksik yanı şiş seçmesidir. Sigal, Salvimar, apnea gibi şişler ile sorunsuz kullanırsınız, pathos şişler ise olmaz. Daha ekonomik bir çözüm olur.

Ya da 2000 lira bütçem var harcayacam derseniz o paraya 85 lik bir vocal roller alırsınız. kısa olduğundan manevrası da çok iyi olur menzili de çok iyi olur.

Artık yuvarlak aluminyum borulu zıpkınlara yönelmeyin bence. Cressi geronimo sizin av şeklinize daha uygun bende katılıyorum. Yıllardır kullanan arkadaşlarım var çok memnunlar. Yüzerlilik ayarı için kafaya kurşun koyup daha kısa şişle kullanırsanız daha verimli olur üzerinde gelen şişler çok uzun kalıyor. İp bırakmasını da çok gergin yapmamanız gerek tetiği kilitliyor çok gerdirirseniz. Yeni cherokee lerde mekanizmayı değiştirmişler o sorun çözülmüş. Ama fiyatları da uçmuş gitmiş. O fiyatlara çıkacaksanız derimki iyi mekanizması olan bi üreticiden akdenizsub bu konuda çok övgü alıyor kullanım amacınıza özgü bir zıpkın yaptırabilirsiniz. Ama nacizane önerim aluminyum yuvarlak borulu bir zıpkın almamanız. Apnea amarok açık kafayada bakabilirsiniz o da gerek tetik gerek manevra olarak güzel ancak şişi 10 cm kısa kullanın mutlaka (105 likte 140 cm 95 likte 130 cm 6.5 mm )

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/11/2020 18:10
Mert beğenme
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@zek Gel senide Hibritçi yapalım 😜 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/11/2020 23:22
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

@dreamdiver Yok yerli üretici kaliteli yaptıktan sonra ondan almak lazım. Aynı denizde iki yaka elgreco gerçekten iyi ama yerli zıpkınlar en az onun kadar iyi yapılmaya başlandı. Eğer biz yerliden almazsak yarın pes eder bırakırlar. Benim fikrim böyle. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2020 00:48
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@zek Göndersinlerde şu yenilenen 2021 BigBoost'u bir görelim yerli neymiş. Gerçi oda ne kadar yerliyse artık, Teak ağaç Burma'dan, Şiş Pathos Yunanistan'dan, Ermes ,  Sigal İtalya'dan, Tasarım yerli Hakan'dan (Gerçi oda karşıdan göçmen ama 🤨 ), üretim (birleştirmek)de Budak'tan 🤣 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2020 01:45
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

@dreamdiver İşte o da yerli değil ki toplamada problem olacaktır ve yine yerli olarak görülüp başarılı olmayacaktır. Zaten eninde sonunda lastik yine yabancı olmak zorunda. Yerli bir çok şeyi becerebilsek de yabancılar yerlilerden çok sattığı için her şekilde üretmekten ucuza geliyor. Yerlilerden en büyük beklenti düşük fiyat olduğundan da “yok ben mekanizmayı da kendim üreteceğim, lastiği de” şeklinde bir idealizm gerçekçi olmuyor. Ama biz tercih ettikçe sayı artar bir gün lastiği üretmek, mekanizma üretmek karlı hale gelebilir.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2020 11:48
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@zek Zaten tetik mekanizma Ermes, Lastik Sigal filan ithal ve kaliteli marka malzeme olunca da bu ürünün satış fiyatı 3,700-4,100 TL arası oluyor ki bu da bir yerli için hatırı sayılır bir rakam. Toplama demek yanlış olur sonuçta hazır bir zıpkına lastik şiş takılmıyor ortada bir dizayn tasarım var ahşapta ve emek gerektiriyor.

Ben zamanında ilk tüfeğimi aldığımda 1980'de %100 yerliydi daha o yıllarda ithalat yok ve yasak, Çin denilen ülke ise daha kominizmle boğuşan kendi içinde kapalı bir kutuydu. Zaten ithal olsa da 10'lu yaşlarında memur bir babanın çocuğu olan bende de bugün aldığım El Greco'ları, C4'leri alacak para (harçlık) ne gezer. Bundan dolayıdır ki çocukluğum kopan kırılan metal palamutların yardığı eller, elbise olmadığından kayaların parçaladığı deriler, kapalı kafa zıpkının kafa kısmından çıkıp fırlayan lastikler, doğal kauçuk ama çürüyen maskenin yüzde bıraktığı o siyah yuvarlak iz, ahşap su alan kürekli kayıklar, evde yaptığım dalış bıçakları ama tertemiz bol balıklı denizlerde mutlulukla geçti. İlk Nildeniz maske, şnorkel, Yılmaz zıpkın ve paleti o eczanenin (evet eczane o yıllarda eczanede satılıyordu) camına her gün yapışıp hayranlıkla seyrederek hayallere dalıp harçlıklarımı biriktirip aldığım günü hiç unutmam. Heleki bir bayram ziyaretinde misafirlikte Hisarönü'nde bir mağazanın ilanında US Divers Aqualung dalış tüplerimiz gelmiştir ilanını görünce artık Cousteau belgesellerinde gördüğüm o gizemli dünyaya girebilme hayali...

Beni geçmişe götürdün @zek, yerli diyerek...

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2020 12:20
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

Açıkcası zıpkın baktığımız zaman gayet basit ve ilkel bir ürün. Tetikler  MIM yada laserde kesiliyor, saat mekanizması değil sonuçta aman aman toleranslar da yok. Yanlışım varsa düzeltin.

Varsın lastiği dışardan alalım zaten üreten 2 3 firma var lastiği dünyada, Primelime, Kent benim bildiklerim.

Marka değeri katarak satabilmek önemli, Omer Çin'de üretiyor gövdeleri vs diye biliyorum ama dünyaca bilinen bir marka olarak satıyor.Apnea zıpkınların İngiltere'de farklı isimler adı altında satılması üzdü beni.

Bu arada,

Geçen hafta İmroza gidip tüfekleri tekrar iyice inceledim. Haktan Bey'in Grecolarını görmüş oldum 😀  Kadir Abi Sigali övdü baya, üzerindeki ekipmanla Meandros'dan bir tık ucuza geilyor gerçekten ama artık bu paralara çıkınca 100TL nin hesabını yapmam. @dreamdiver Sigal Nemesis kullanmışlığınız var sanırım, tetik konusunda nasıldı? Tetikteki parçaların kesimleri kaba geldi bana görünüşte açıkcası,D'angelo 2 gibi sertleşme ile karşılaştınız mı. Onun dışında kabzesi, kompakt kafası falan çok güzeldi. Tek sorun kafaya 17.5mm lastik geçmez gibi görünüyor tek lastik kullanılmak istense.

 

Bazı ölçüler aldım aşağıya bırakıyorum ihtiyacı olan olur belki diye,

 

Sigal 104 95cm Boru, 104cm germe, 6,5cm kafa, 116cm kafa-kabze bitişi(dayama hariç)

Sigal 92 83cm boru, 92cm germe, 6,5cm kafa, 103cm kafa-kabze bitişi(dayama hariç)

Meandros 85  85cm boru, 97cm germe mesafesi 9cm kafa

Meandros 95 95cm boru, 108cm germe mesafesi 119cm kafa-kabze bitişi(dayama hariç)

 

Bu arada 95 tüfekler umarım Marmara için uzun gelmez, görüşün hiç olmadığı meralarda dalmak favorim değil zaten .

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 01/12/2020 16:51
Haktan N.
(@dreamdiver)
Prof Üye

@manix evet haklısın zıpkın çok basit sapan usulü çalışan bir av aracı. Havalı zıpkınlarsa nedense bir türlü yaygınlaşmadı. Ben Sigal'de bir tetik sorunı yaşamadım ama D'angelo'da senin dediğinin tersine bendeki çok yumuşak. Birazda şans işi sanırım. İkisini kıyasla dersen aşağı yukarı aynılar. Bana göre bu grupta Carbon'da sırayla SK40, Nemesis, Pathos.. 

Elgreco 'laıı beğendinmi benden önce görmüş oldun en son bugün paketliyorlardı diğer bana gelecek ürünlerle 🙂

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 01/12/2020 19:21
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Prof Üye Forum Yönetimi

Allah yardım etsin herşey ateş pahası olmuş .Zıpkın almak seçmek o kadar zor ki şu krizde vs güzeli uyguna almak bulmak kafa patlakmak iki  üç zıpkının arasında kalmak ben pathos laser aldım geçenlerdede marin buldum karbon sınıfını bitirdim benim işimim baya bir görür bence ikinci el piyasasını gözden geçir alıpta pişman olan vs zıpkıncıları takip et güvenilir satıcılardan da zıpkın bulabilirsin...

YanıtAlıntı
Gönderildi : 02/12/2020 11:16
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

@dreamdiver Kabaca okuduğum kadarıyla balistik olarak havalılar bizim lastikli zıpkınların çok ötesinde gerçekten.(Bluewater tüfeklerini hariç tutuyorum)

Grecolar çok güzeller, kaliteli yapılmış alet edevatın her türlüsünü severim keyifli dalışlar.

 

@ridvan Gerçekten öyle,  zıpkını geçtim lastikler şişler falan çok uçuk. Daha da uçmadan almak istiyorum bu aralar mentalitem o şekilde. Bir kaç sene öncesini hatırlayınca aklım almadıklarımda, aynısı yaşanmasın.

Açıkcası Sahibindene her gün giriyorum , bir iki mantıklı ilan dışında ilgilimi çeken pek bir şey göremedim. Sıfırından pahalı ilanlarla dolu.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 02/12/2020 17:31
 Mert
(@manix)
Üye Palazı 🙂

Selamlar herkese tekrardan, konuyu güncelleyim dedim, Sigalsub Nemesis Plus 104(95 lige denk geliyor) aldım 6,5 sis cift 14 lastik makara vs.

Haftasonu yasaklari nedeniyle kullanmak nasip olmadi, en kisa surede kullanma umuduyla.

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 05/02/2021 16:44
zencuk beğenme
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Kıdemli Üye Forum Yönetimi

Hayırlı olsun. Bol trofeli avlarda kullan.

Araba muhabbetine dönmeye baslayacakti. 200 daha koysaydin pathos alırdın. 400daha koysaydin omer alirdin vb.. herkesi tatmin edecek bir malzeme maalesef üretilemez.. sen kabzesini beğenmezsin ben gövdesini. Başkası rengini bir başkası şişini. Bir başkası manevrasıni vb. 

Bol trofeli avlarda kullanman dileğiyle tekrardan..

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/02/2021 20:47

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account