Bildirimler
Tümünü Sil

Pratik Bilgiler - Eldiven  

 
Caner Fuat KURT
(@canerfuatkurt)
Aktif Üye

Hadi biraz eldivenler hakkında deneyimlerimizi paylaşalım.

 

Bildiğiniz gibi eldivenler 1-2 sezondan fazla kullanılmıyor. Ortada hem ekonomik bir kayıp hem de kanayan parmak uçları var. Neler yapabiliriz?

 

1-Yaz ve Kış eldiveniniz ayrı olsun. Yaz eldiveni güderi (kanguru derisi olarak geçiyor) malzemeden. Örneğin Omer Brasil gibi birşey olsun. Bu eldiveni 3 mevsim giyin. Bir de kışlığınız olsun, 3.5mm ideal bir kalınlıktır. Bu eldiveni sadece kış sezonunda giyin ve delmemeye gayret edin. 

 

2-Eldivenleri mümkünse scubastore gibi firmalardan 2-3 kişi bir araya gelerek, indirim kodu, black friday indirimlerinden yararlanarak alın. Yani almışken 3-4 tane alın, merak etmeyin o parayı zaman içerisinde fazlasıyla çıkarmış olacaksın. Çünkü yerli üreticiler gerçekten anormal rakamlar istiyor.

 

3-Eldivenleride en sık kullandığınız eldivene güçlendirme uygulayın. Genelde sol elimizdir bu, taşı tuttuğumuz el, sıklıkla uygulanan yöntem de dyson siyah mastiktir. Aslında ben de yıllarca bu yöntemi kullandım, ta ki dyson'lara da bir eldiven parası vermeye başlayana kadar. Dyson eldivende çok durmaz, çabuk çıkar. İnce ince kat kat uygulasan da çabuk çıkar dahası kalınlaşma yapar. Ben ayakkabı tamircilerinden doğal deri aldım, parmak uçlarına uygun kesip, iğneyi penseyle sokarak diktim. Kışlık eldivende en azından sol elde böyle bir uygulamanın faydasını gördüm. Becerisi olan deneyebilir, deri ince ama doğal olsun. 

 

4-Mutlaka ama mutlaka avdan çıkınca yıkayın, hatta ben her avdan sonra çorap eldiven ve çantayı, çamaşır makinesinde 15 dk'lık programda 400 devirde yıkarım. Yani tuz bu gibi malzemelerde çok kalır, elde yıkamayla da geçmez. Tuzu yiyip, 2 hafta bekleyen eldiven daha çabuk deforme olacaktır.

 

Sizler de kendi deneyimlerinizi paylaşın, 20 yıllık avcının da 2 aylık avcıdan öğreneceği çok şey vardır. Sağlıcakla kalın...

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/06/2020 09:44
Rıdvan (scotchsoda), Spin, Ferhat ve 2 kişi beğendi
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Forum Yönetimi

Ben kış dalış sezonunda 5mm dalış eldiveni yazları ise iş yerinde kullandığım aşağıda resimdeki eldivenleri kullanıyorum. Yazın hem rahatlık ve konfor sağlıyor ellerimde sıcaktan bunaltmamıs oluyor.. .

images (6)
YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/06/2020 18:03
Barracuda
(@can)
eski site el koruyucular kopuk nitril eldivenler kopuk nitril eeldiven 151600  80

Bu eldivenler kuru veya ıslak ortamlarda nesneleri tutmak için güçlü kavrama özelliklerine sahiptir. Sahip olduğu naylon astarı sayesinde daha konforlu, esnek ve dayanıklıdır. Mor nitril kaplaması sayesinde de sıvı geçirmezliği ve üstün özellikler sunmaktadır. İkinci kat siyah nitril kısmı zımpara yüzeyi gibi kumludur. Kaydırma yapmaz. 

Eldiven olayına son noktayı bu ürünle koydum fiyatı 20-25 lira arası değişmekte. Hatay-adana-mersin-antalya bölgesi için yaz kış kullanılabilir. Tavsiye ederim.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/06/2020 18:10
 Spin
(@spin)
Üye

Bende dalış eldivenlerine verdiğim paranın karşılığını alamadan, özellikle sol parmak uçları delinmesinden dolayı arayışa girdim. Hazırda resimlerim yok ama, profesyonel el aletleri satanlardan nitril kaplı kesmez tabiri edilen ve kasapların ellerini bıçak kesmesin diye kullandığı eldivenden aldım. Ekim ayında 25 TL ye aldım üzerindeki nitril kaplama inceldi ama eldiven henüz delinmedi😊😊gayet memnunum paramın karşılığını aldığıma inanıyorum. Kışında dahil aynı eldivenle Doğu Akdeniz’de kısa dalışlarda sorunsuz kullandım. Tabi gönül ister ki amara eldiven, neopren eldivenleri almak, ama malum sebepler alternatifler aramaya yöneltiyor... Sağlıcakla dalın...

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/06/2020 19:40
Caner Fuat KURT, ONR6NKOC, Barracuda ve 1 kişi beğendi
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Forum Yönetimi

Güzel bilgiler herkesin öğreneceği şeyler var bilgi paylaştıkça anlam kazanır teşekkürler...

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/06/2020 19:43
Zargana
(@zargana)
Yeni Üye

Faydalı bilgiler, teşekkürler.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 02/07/2020 19:14
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account