Lastik bogma-ip palamut aparatı

Lastik bogma-ip palamut aparatı

İP PALAMUT APARATI İLE EN KOLAY LASTİK BOĞMA YÖNTEMİ

Lastik boğma işlemi nasıl yapılır ? Bu yazıda ip palamut aparatı ile en kolay lastik boğma yöntemini sizlere anlatacağım. Bu yöntemi uzun zamandır kullanıyorum ve bu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadığımı belirtmek isterim.

İP PALAMUT APARATI NEDİR?

Plastik ip palamut aparatı

Lastik Boğma-Plastik ip palamut aparatı

İnternette ip palamut aparatı şeklinde aratırsanız karşınıza metal ve plastik olmak üzere 2 çeşit aparat çıkacaktır. Ben plastik olan aparatları uzun süredir kullanıyorum. Klasik yöntemde lastiklerin içerisine boncuklu ip yada düğüm atılmış bir ip geçirilir. Bu aparat boncuk vb şeylerle uğraşmadan kolay bir şekilde lastik boğmaya yarıyor. Aparatlar ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta lastik içerisine gireceği kısımlarda lastiği iç kısımdan zedeleyebilecek çapak benzeri kalıntıların olup olmadığını kontrol etmektir. Aparat lastiğin deliğine sokulur ve lastiğin ucundan 1 cm pay verilip lastik boğma düğümü atılır.

 

İP PALAMUT APARATI İLE LASTİK BOĞMA KONUSUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • İp palamut aparatı lastiğe geçirilmeden önce lastik kremlenir. Krem yoksa lastik tükürüklenir. Bu sayede aparatı lastiğe sokmak daha kolay olur.
  • Boğma ipinin uçlarına düğüm atarak ufak halkalar yapılır. Bu halkalar sayesinde düğümü sıkarken tornavida yada pense kullanabilirsiniz.
  • Boğma işlemine başlamadan önce ipi mumlamak çok önemlidir. Lastiği boğarken ipin lastiğe zarar vermesini engeller ve kolay bir şekilde lastiği boğmanızı sağlar.
  • Düğümü olabildiğince sıkın. Düğümü iyi sıkmazsanız av sırasında düğüm atar ve palamut aparatı lastikten çıkar avınız yarım kalır. Bu sebeple lastik boğma işlemi sırasında düğümü iyice sıkın.

Sizler için dünyanın en kolay lastik boğma yöntemini videolu olarak anlattık. İp palamut kullanımı ve  boğma işlemi nasıl yapılır? Videoyu izledikten sonra kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacak.

En Kolay Lastik Boğma Yöntemi | Yakın Çekim Videolu Anlatım

spearfishingturkey.com olarak sürekli faydalı içerikler paylaşmaya çalışıyoruz. Üye olarak ailemizin bir parçası olabilir blog ve forum bölümlerimizde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Üstelik kişisel profil sayfanızda anlık paylaşımlar yapabilirsiniz.

Lastik boğma aparatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.denizpusulasi.com/diverman-bogma-lastik-ip-palamut-aparati-cift?search=bo%C4%9Fma%20aparat%C4%B1

https://www.avmar.com.tr/apnea-bogma-ip-palamut-aparati

https://www.denizpusulasi.com/apnea-bogma-ip-palamut-aparati-cift?search=bo%C4%9Fma%20aparat%C4%B1

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account