Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Deniz 1080p idi. Keyifli saatler

15 Mesajlar
7 Üyeler
14 Beğeniler
1,645 Görüntüleme
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

WhatsApp Image 2021 03 10 at 12.15.26

Suyun icinde hersey pixel pixel cok temizdi.50 metre capimi gorebiliyordum.Altimdan hizla cok buyuk bir balik gecti solumda tepe vardi altindada 2 buyuk kaya.Balik oralarda olmaliydi.Derin nefes aldim ve en soldaki kayanin altina gittim bir kac sargoz vardi ama onlari aramiyordum.Yukarida tekrar nefeslendim ve diger kayanin dibine indim dev bir kefal orda oylece duruyordu.Tetigi cektim ve sirtindan delip gecti ama fazla gecmedi.Kelebek acilmamis olabilirdi , hic dokunmadim sisi , silahi biraktim oylece yukari nefeslenmeye ciktim.Tekrar indim balik oylecene duruyordu nazikce sisden tutarak yanlamasina yavasca cektim baligi avucuma aldim, bu kefallerin alin bolgesindeki derisi ne kadarda sert metal bir plaka gibiydi adeta bicak girmiyordu.Sondurdum ve avi bitirdim.

Gönderildi : 10/03/2021 23:15
zencuk
(@zencuk)
Yönetici Forum Yönetimi

Tebrikler, size bir tane aksiyon kamerası lazım. Oradaki dip yapısı belki farklı türler vs paylaşabilseniz süper olur. Normalde anlatımlı fotoğraflar daha çok ilgimi çeker fakat farklı sular olunca insan aşağısınıda merak ediyor 😊

Gönderildi : 10/03/2021 23:31
Passiontripmaster
(@sonertas)
Zıpkıncı Forum Yönetimi

Tebrikler nefesine sağlık

Gönderildi : 10/03/2021 23:43
ozkancab reacted
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Başımı o denizden çıkarayım desem! Balığım ya; nefesim kesilir.... Forum Yönetimi

Nefesine sağlık güzel ve keyifli bir av olmuş..

Gönderildi : 10/03/2021 23:44
ozkancab reacted
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

@zencuk

Bu sargozlarin koyu kahve rengi ve acik gri dikey cizgili versiyonlarini gordum bugun ilk defa, pesinden gittim ama cok cakal ciktilar, kayalari cok iyi kullaniyorlar ortadan kaybolmak icin.Kameram var cok guzel goruntude aliyor, ilk gozlugum kameraliydi, daha yeni oldugumdan bissuru yeni seyle birden ugrasmak zor gelmisti gozlukde cressiydi cok fazla sikmayinca su girebiliyordu iliskimiz kisa surdu.Simdi alistim malzemelerime kamerayi bu sefer silaha bir mekanizmasini kurarak tekrar deneyebilirim.Yeni bir yer daha var ordada bir orfoz gordum cok saglikli gozukuyordu, berraber brz yuzduk ve ayrildik.Buyuk ihtimalle bir cok baligin ismini dogru soyleyemiyorum.Ben artik size sorarim bu dakikada cikan baligin adi aslinda nedir gibisinden.Mesela Eskina diyorum ama denizin icinde ayni baligi 5-6 farkli renkde goruyorum, yemyesil olduguda oluyor, gri olduguda, zebra gibi cizgili olduguda , karninda mavi isikda yaniyor.Bence eskina cok ozel bir balik turu .

Gönderildi : 10/03/2021 23:52
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

Tebrikler nefesinize saglik çeşit nefis..

Gönderildi : 11/03/2021 11:05
ozkancab reacted
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

@zencuk siz hic kamerali zipkin kullandiniz mi ? Rahatsizlik veriyor mu ? Av sirasindaki rahatliga negatif etkisi varsa bu konuyu biraz dusunmem lazim.Simdilik bnm evin altindaki meralari yukardan fotografladim.Bu bolgedeki baliklar zipkincilara karsi sayemde cok egitimli ve tecrubeliler. Cok sik ava cikiyorum, atislar yapiyorum , her kayanin altina bakiyorum ve cogu zamanda eve bos donuyorum.

Bu marinanin agzina avlanmaya gelen buyuk baliklarla karsilasilabiliyor.

WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.35 (1)

Bunun ucundan koseye kadar full sargoz yuvasi 2 ,3 cesitiyle karsilasiliniyor.Aralarada eskinalar serpistirilmis.

Bu tepeligin eni 15 metre fln bunun birde obur tarafi var, o taraf daha turistik ama barracudayi o tarafin az aciginda vurmustum.

WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.36
WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.35 (2)
WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.35

Burasi muazzam bir yer.En  buyuk sargozlar, orfozlar burda buranin uc noktasina 500 metre 1 km aciginda levrek ciftligi var ama ciftlik cok iyi korunuyor olmali hic kackinlarla karsilasmiyorum 🙁 Yalniz bnm plajdan hic avlanmadan direk buraya yuzmem 20 dkkyi buluyor. Karadan buraya inmek elinde hic birsey tasimasan bile cok ama cok zor.Buraya dagcilar geliyorlar gun boyu tirmanmaya, icinde buyuk yarasa magaralari var ve ortada ice gocuk karanlik bir bolgesi var ordada inanilmaz deniz analari ve sayisiz salp var.Butun sinir boyunca derinlik 3 ve 10 metre arasinda degisiyor.

WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.36 (3)

WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.36 (1)

Muazzam meralarin yolunda bu yuksek kayaliklar grubu var.Bunlarin ustunden guzel kule dalislari yapiliyor.Duvarin oteki tarafindaki sargozlar eskinalar hazirliksiz yakalaniyorlar tabi sadece isabetli atis yapabilenler dizginine takip cikabiliyor:)

WhatsApp Image 2021 03 11 at 17.19.36 (2)

Gönderildi : 12/03/2021 00:07
zencuk
(@zencuk)
Yönetici Forum Yönetimi

@ozkancab

Harika bir mera tanıtımı olmuş aynısını biz yapsak yarın 10 kişi suda olur 🤣

Kamera malesef dikkat dağıtabiliyor. Balığın gelmesine negatif bir etkisi yok. Ben dikkatim dağıldığı için ve video yüklemediğim için çoğu zaman kamerasız dalıyorum. Aparat zıpkında sabit takılı civataları pas yaptığından sökemedim kaldı öyle 🤣 Fakat trofe avları kaçırdığımda veya vurduğumda hatta gördüğüm ilginç canlılar veya olaylarda yanıma almadığıma çok pişman oluyorum. Her zaman olmasada zaman zaman çekmenizi tavsiye ederim. Yüklemeseniz bile hatıra olarak saklarsınız. Tabi bunun ordaki dip yapısı ve farklı türlerini merak etmemiz ve kıskanmamızla hiç alakası yok 😜

Gönderildi : 12/03/2021 00:51
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

@zencuk

Aparatlarimi aldigim magazanin bana verdigi bilgiye göre Ispanya zıpkın şampiyonu bizim buralarda oturuyormuş,

Buraya avlanmaya gelmek isterseniz sorarız bizi balığa götürür mü diye 🙂

kamerada korkum zıpkınin iplerini toplarken , zipkini tekrar doldururken fln kameraya dolanma, takılma yapar mı?

Ben de vuramasamda kacirdigim avları koyarim:)

Gönderildi : 12/03/2021 01:46
zencuk reacted
sezerenturk
(@sezerenturk)
Üye Palazı

@ozkancab

Hocam kamera aparatını alırken özen göstermen lazım. Ben kendim sacdan eğip büküp bir aparat yaptım. Her kuracağımda aşağı doğru eğmem gerekiyor. Çok bir uğraş değil, uğraştığına değiyor.

Örnek bir videomu buradan izleyebilirsin. Benim de ilk video paylaşımım bu.

Gönderildi : 12/03/2021 19:25
ozkancab reacted
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

@sezerenturk

bugun gittim magazaya baktik, ve vazgectim. Acikcasi  basima is almak istemedim. O videolarin editlenmesi arkasina muzik secilmesi, altyazi hazirlamak , youtube a yuklenmesi , 1 aya baba oluyorum cok vaktim olmucak diye taktirmadim, birde takinca brz silahi modifiye etmek gerekiyordu kurulus seklini, e simdiki kurulus seklinden de cok memnunum hic bozmak istemedim.Ama bir sonraki gidisimde kamerayi buoya koycam ve  manuel cekimle size meralari ve brz etrafi kayit edip yuklucem.

Gönderildi : 12/03/2021 22:24
Ahmet Gürbüs
(@agrbs)
Yeni Üye

@ozkancab sanırım suda gördüğünüz kınalı sargoz. diğerlerini çıkaramadım. İnşallah bir gün vurur resmini atarsınız bakarız.

IMG 20150914 205428

Gönderildi : 12/03/2021 23:00
ozkancab
(@ozkancab)
Yeni Üye
Konuyu Başlatan

@agrbs

Bugun camerayla gitcektim amA son anda sarjim olmadigini farkettim.

Bugunun kismetleri asagidaki gibidir.Ustdeki sargoz cok guzel, bu kadar buyuk oldugunu sise girdikten snra farkettim, baliklari temizleyip fotografladigim icin %30 daha kucuk gozukuyorlar.Fenerimi dusurdum, kaybettim,  15 kere fln daldim aradim bulamadim, tam umidimi kesmisken son bir kez daha daldim  bu sefer buldum , sinarit vursam bu kadar sevinirdim heralde. Sonra yavru bir barrakuda ile karsilastim bir kose donusunde tek basinaydi ustune dogru yeltendim ama bir kacis gormelisiniz, simdiden cok hizliydi ufaklik.

WhatsApp Image 2021 03 13 at 13.57.52

Gönderildi : 13/03/2021 16:23
zencuk reacted
Ahmet Gürbüs
(@agrbs)
Yeni Üye

Tebrikler, nefesinizi sağlık

Gönderildi : 13/03/2021 16:37
sezerenturk
(@sezerenturk)
Üye Palazı

Maskeyle takılan aparatları da var, onları da deneyebilirsiniz. Eldiven takılan bile var :))

Gönderildi : 14/03/2021 04:39
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account