Bildirimler
Tümünü Sil

Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

Forum Kullanma Kılavuzu (Sürekli Güncellenecek)  

  RSS
Barracuda
(@can)

Zıpkın Avı Türkiye Forum sakinleri hepinize merhaba. Sosyal medya platformlarından bağımsız olarak serbest dalış ve zıpkınla balık avı konularında sabit bir bilgi kaynağı, bilgi paylaşımı ve yardımlaşma adına kurduğumuz web sitemize üye olan 780 hobidaşımıza forum yönetimi olarak teşekkür ederiz. El birliği ile kaliteli ve seviyeli bir platform olarak uzun seneler boyunca devam edeceğiz.

Forum kullanımı ile ilgili bana özel mesaj atarak sorulan sorulardan yola çıkıp tüm üyelerimize faydalı olabilecek bir konu oluşturmaya karar verdim. Bu konuyu ihtiyaç oldukça güncelleyeceğim.

"Google Chrome" Kullanmanızı Tavsiye Ediyoruz.

Forum bir web site olduğundan cep telefonu ile foruma giriş yapabilmek için bir "internet tarayıcısı" uygulaması kullanmak zorundayız. Forumu hızlı ve sorunsuz kullanmak için "google chrome" internet tarayıcısını öneriyoruz.

 

 Zıpkın Avı Türkiye Forum Pc & Mobil Sürümleri     

zıpkın avı türkiye forum pc sürümü
Forummobilversiyon.fw

 

Forumun Pc sürümünde sol bölümde yer alan arama kutusu, online üyeler ve son mesajlar,anketler kısımları, mobil sürümde forum gövdesinin altına yerleşir. Bu bölümleri görüntülemek için cep telefonuyla forumu kullanırken ekranı aşağı doğru kaydırmanız gerekmektedir.

 

Zıpkın Avı Türkiye Forumda Paylaşımı Yasak Olan Şeyler Nelerdir ?

Zıpkın Avı Türkiye Forumda bilgi paylaşımı ve yardımlaşma adına paylaşılan her şey serbesttir 🙂 Forumu kullanırken lütfen rahat olun. Forumda zıpkın avcıları olarak biz bizeyiz. Ancak bu forumu Sosyal medya platformlarındaki zıpkıncı gruplarından ayırabilmemiz amacıyla aşağıdaki konulara lütfen dikkat edelim.

+18 paylaşımlar, seviyesiz ve saygısız muhabbetler, zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşların soruları ile dalga geçmek. İnsanları forumda paylaşım yapmaktan soğutacak muhabbetler, Forumda paylaşılan av fotoğraflarına bu balık ufak, bu balık yasak, denizi kuruttun, doğayı katlettin vb. scubacı-oltacı tavırlarıyla yorumlar yapmak, ben öğrenciyim, durumum yok şeklinde dalış malzemesi ya da maddi yardım istemek yasaktır. Forum içerisinde gelişen muhabbet ile illaki üyeler arasında yardımlaşma-dayanışma konuları kendiliğinden gelişecektir. 

 

Forumda Konu Açarken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

 

Zıpkın Avı Türkiye Forumda yeni bir konu açarken lütfen uygun konu başlığı altında olduğunuza emin olun. Örneğin yeni üyelerimizin forumda kendilerini tanıttıkları ve forumdaki diğer üyelerle doğrudan iletişim kurdukları "Tanışma" bölümünde "Zıpkın Tavsiyesi" konulu bir paylaşım yapmak uygun olmayacaktır. 

Konu Başlığının kısa ve öz olmasına ve konu içeriğine uygun olmasına gayret edelim.

Zıpkın Avı Türkiye Konu Başlığı

 

Forumda açtığım bir konu ya da yazdığım bir mesajı düzenleyebilir-değişiklik yapabilir miyim ?

Forumda açtığınız yeni bir konu ya da yazdığınız bir mesajı 15 dk içerisinde düzenleyebilirsiniz. 15 dk sonra konu ve mesajda değişiklik yapılamamaktadır. Forumda açmak istediğiniz konuyu veya bir konu altına yazdığınız bir mesajı yayınlamadan önce lütfen kontrol edin. Düzenleme süresi bittikten sonra bir değişiklik yapmak isterseniz lütfen forum yönetimine özel mesaj yoluyla ulaşın.

Forum Yönetimi : @can,@zencuk,@onr6nkoc,@ridvan,@sonertas

  

Nereye Konu Açacağıma Karar Veremiyorum

Forum kullanımı facebook kullanmaktan daha kolaydır. Forumdaki her şey başlıklar ve bölümlere ayrılmıştır. Kafa karışıklığı yaşamanız durumunda üst menüdeki "Forum" yazan yere tıklayarak forum anasayfasına geçiş yapın ve başlık ve konu isimlerini takip edin. Konu isimleri altında bulunan açıklama yazılarından faydalanabilirsiniz. 

zıpkın avı türkiye forum başlıklar

 

Zıpkın Avı Türkiye Forum yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi çok basit bir yapı üzerine kurulmuştur.

Örnek : Fotoğraflı bir av paylaşımı yapmak istiyorsanız. Konu isimleri içerisinden "Zıpkıncı Günlüğü-Fotoğraflı Av Paylaşımları" isimli bölüme tıklayıp içerisinde yeni konu oluşturmalısınız. Fotoğraflı av paylaşımını Zıpkın Avı Videoları bölümüne yaparsanız yanlış yere konu açmış olursunuz.

 

Konu Altında Mesajlaşma

Bir konu altına mesaj yazarken "alıntı" butonunu çok gerekli değilse kullanmayalım. Bir mesaja cevap vermek istersek "Yanıt" isimli butonu kullanmak daha uygun olacaktır. Yanıt butonuna bastığınızda mesajınızın en başına mesajını cevapladığınız üyemizin kullanıcı adı "@kullanıcıadı" olarak eklenir. Bu şekilde diğer kullanıcıya "Bir mesajda sizden bahsedildi" şeklinde bir bildirim gönderilir. 

forum mesajlaşma yanıt butonu

 

 

Yeni Konu Açarken ya da Mesaj Yazarken Fotoğraf veya Doküman Nasıl Yüklenir ?

Zıpkın Avı Türkiye Foruma fotoğraf yüklemek facebook kadar kolaydır. Fotoğraf yükleme ile ilgili videolu ve fotoğraflı anlatımlar için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz. Problemin devam etmesi halinde lütfen forum yönetimine özel mesaj gönderin.

Fotoğraf yükleme resimli anlatım 

Fotoğraf yükleme videolu anlatım

 

Alıntı
Gönderildi : 20/05/2020 15:36
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Forum Yönetimi

7/24 Sorularınızı forumdan veya özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz yakınsak dalma fırsatıda bulabiliriz...Can kardeşimi canı gönülden kutluyorum azmi harika..👌👌👌

YanıtAlıntı
Gönderildi : 20/05/2020 20:02
Barracuda
(@can)

@ridvan sağol abi. Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur demişler 😀

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/05/2020 19:10
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account