Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Apnea mt zıpkın hakkında

 
(@onr48)
Yeni Üye

Herkese selamlar,
Apnea mt 90 lık zıpkınla av yapıyorum çift 14 lastik var üzerinde çift lastik tercih etme sebebim avlarımı agaşon ve daha çok baskın ve taşaltı avı yapıyorum şişim mutlaka taşa denk geliyor uzun tek lastiği uzak fine takıp atış yapmama rağmen ikinci apnea şişide pert etmeyi başardım bu zıpkın ve av şekli için nasıl bir şiş seçmeliyim apnea şişler 44 hrc 6.5 mm daha kalın bir şiş bu zıpkına uyarmı yoksa daha yüksek hrc bir şiş almam yeterli olur mu şimdiden teşekkürler 

Herkese sağlıklı dalışlar dilerim 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 21/11/2021 12:34
kaanc ve ONR6NKOC beğendi
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Merhaba kombinasyonu değiştirmenize gerek yok. Taş altı balık zaten taşın altından kaçmayacagi için taş altına sıkmadan önce lastiğin birisini boşa çıkardığınizda tek lastik ile atış yapın. işiniz çözülmüş olur. Sağlıcakla Dalin. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2021 13:39
(@onr48)
Yeni Üye

@onr6nkoc 

Öncelikle cevap için teşekkür ederim ama taş altında dediğiniz şekilde kullanıyorum hatta sadece daha uzun olan tek lastiği uzak fine kurup şişi korumaya çalışıyorum fakat yinede iki apnea şiş yamulttum sormak istediğim bu şekil av için nasıl bir şiş seçmeliyim tek lastik taş altı için dayanıklı ama açık suda çift lastik yüksek erimli

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 21/11/2021 14:58
ONR6NKOC beğenme
kaanc
(@kaanc)
Üye Palazı 🙂

Merhaba ben benzer sorundan ötürü pathos 56hrc sertlikte şiş alarak şişin yamulma sorununu çözdüm. Fakat kombinasyon biraz sertleşti. 
taşa denk gelen avlarda sanırım tek çözüm daha sert şiş kullanmak.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2021 20:19
(@onr48)
Yeni Üye

@kaanc 

Merhaba ,

Malum fiyatlar,pathos şişler tüfeğin kendisinden pahalı görünen ya taşlardan uzak durucam ki daldığım yerde çok zor yada bütçe zorlaması yapıp bir pathos şiş alacağım

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 21/11/2021 23:13
ONR6NKOC beğenme
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Sharkfin sislerde 3 Fin . Çentikli sislerde 2 çentik var. Taş altı için gerekirse 2.  Fini kullanin. 14mm tek lastik ile yamuluyorsa sislerde bir anormallik olabilir.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/11/2021 02:57
(@onr48)
Yeni Üye

@onr6nkoc 

Evet kesinlikle dediğiniz gibi kullanıyorum uzun tek lastiği mekanizmaya daha uzak olan ikinci fine takıyorum fakat yinede peşpeşe iki apnea şişim yamuldu çift lastik zıpkın seçmenin sebebi taşaltı yapmam gerekirse sadece tek lastik kullanabilmekti acaba bu apnea şiş problemi genel mi yoksa benmi yanlış bişey yapıyorum birde apne şişe göre daha sağlam pathos şişe görede daha hesaplı 😂 bir şiş tavsiyeniz varmı

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 22/11/2021 09:48
ONR6NKOC beğenme
sezerenturk
(@sezerenturk)
Üye

Yöntemde değişiklik gerekli, aynı sorunu ben de yaşadım. Taş altında en hafif sertlikte kullanmanız lazım, yakın lastiği lastiğe en yakın fine bile taksanız balığın içinden her türlü geçer şiş. Şişi değiştirmek çözüm değil, en kral şiş bile olsa ucu körelir.

Ben diverman diablo aldım, orjinal şişinde 3 tane fin var, en hafif kombinadyonda bile taş altında halledemediği balık olmadı.

Bir önerim de şu, çok yakın mesafede taşa doğry sıkmayın, boş verin o balığı :))

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/11/2021 12:17
muhsin5791 beğenme
(@onr48)
Yeni Üye

@sezerenturk 

Taştaki balıktan vazgeçemiyorum 😂 çünkü herşey ya taşa yakın yada taşaltı nda 7 mm başka marka şiş alıp sadece taşlatına kurma finiyle sıkılıcak sanırım sorun körelme değil apnea şişin direk yamulması herhalde deneme yanılma bol hurda şişle bu iş çözülecek herkese sağlıklı dalışlar 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 22/11/2021 13:56
kaanc beğenme
Atmaca210
(@atmaca210)
Üye

Apnea rebel ile pathos 52hrc sis kullaniyorum. Apnea sisler cabuk yamuluyor. Pathos ta sorun yasamadim. Sis cok pahali oldugu icin tasa vs sikamiyorsun zaten korkudan, yamulma sorunu da boylelikle cozulmus oluyor :). Su an sisin fiyati 800 lira, nazar degmesin gozum gibi bakiyorum. Pathos sis alip tasa sikmaktansa 900 verip bi tane de 75 lik mt zipkin alabilirsiniz:)

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/04/2022 05:00

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account