Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

apnea rebel lastik önerisi

  

0
Konuyu Başlatan

merhabalar,

apnea rebel 90 cm tüfeğim mevcut. orijinal kombin. üzerinde hala diamond sharkfin 6.5 mm şiş ve tek 18 mm 58 cm kendi lastiği mevcut.

hem lastiğin sertliğinden hem de eskimesinden ötürü lastiği değiştirmek istiyorum. hangi marka, kaç cm lastik almam atışlarımda daha az tepme, daha stabil atışlar sağlar? yardımcı olursanız sevinirim.

@momo Merhabalar. Öncelikle benden daha bilgili bir çok emektar var, daha yumuşak lastik ve daha az tepme istediğiniz için cressi s45 size uygun olabilir diye düşünüyorum. Sadece güzel bakmanız gereken, nazlı bir lastik(Çabuk yıpranır). Uzunluğunu ise germe mesafesini ölçüp, önerilen 3.5 kat sayı ile hesaplamalısınız. Dalın sağlıcakla.

@xentospy öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim.

sormak istediğim soru var, peki germe mesafesi ölçerken, ip palamut kısmını nasıl hesaplıyoruz? diyelim ki kaplin ile ve 7 cm ip palamut ile avlanıyoruz, onu nasıl hesaplayacağız?

@momo Palamut kısmı ipte olsa metal de olsa etkisiz(esnemeyen) mesafe olduğu için germe mesafesinden çıkartılır. Mesela germe mesafeniz 90 ise 90-7(palamut mesafesi)=83 cm germe mesafeniz vardır. Eğerki fazla geri tepme yok ise 5-6 cm palamut idealdir. Bu linkte aradığınız bütün sorulara yanıt bulacağınızı düşünüyorum. 3 videodan oluşuyor ve en ince ayrıntısıyla anlatıyor. Dalın sağlıcakla. @xentospy şimdi oldu, çok teşekkür ederim, oldukça faydalı oldu.

@momo Ben teşekkür ederim. İyi dalışlar 🙋🏻‍♂️

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account