Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

sığ suda agaşon

  

0
Konuyu Başlatan

Öncelikle herkese sağlıklı dalışlar ve bol nasipler diliyorum

bir konu da yardıma ihtiyacım var arkadaşlar sığ suda yani 2-3 metrelerde agaşon yapamıyorum 100 kg ağırlığındayım 10 kg bel ve 4 kg sırt ağırlığı kullanıyorum bu rağmen olmuyor daha fazla ağırlıkmı gerekiyor bilemedim?değerli bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

(5mm dalış elbisem)

0

Ağırlık yeterli de fazla bile yalnız elbise yeniyse ilk zamanlar olabilir . Elbisenin tam oturduğuna dikkat edin. Ve iyi tutunmanız gerekiyor.Çok sığ sularda agaşonda özellikle hiç batamıyormusunuz yada bacaklar mı kalkıyor?

@moguzcan dalıyorum ilerlemeyi kesiyorum ve bacaklardan başlayarak beni yukarı kaldırıyor?

elbiseyi yaklaşık 7-8 defadır kullanıyorum.

0

@moguzcan 'a katılıyorum elbise yeniyse yuzerliligi biraz daha fazla.

Kendinizi gelirtirdikce kullandığınız ağırlık miktarinizda değişecektir. Elbisenizin 7 mm olduğunu düşünüyorum. Hemen hemen aynı kg sayılırız . Belde 10kg ve sırt ağırlığı demişsiniz. Sığ su avlari için yoksa birde bilek ağırlığı takarak deneyin..

"Yazacaklarım kendi tecrubelerim kendi teniklerim icindir. Başkaları icin zararlı sonuçlar doğurabilir denemeyiniz."

Farklı balıklar için farklı ağırlıklar kullanıyorum.

Levrek için mesela 1 metrede nötr olacak şekilde ağırlıklarımi takarim ve kesinlikle 3 metreden derine dalış o ağırlıkla yapmam. Baltabaş  avları için ağırlıklarımi 6 metre için nötr şekilde ayarlarım yine daha fazla derine Dalmam.

@onr6nkoc teşekkürler aynen bilek ağırlığı takıp deneyeceğim 👍

0

Merhaba.Elbisenizi giydikten sonra için de bir miktar hava kalır.Boyunuzu geçen bir derinlikte dipte dik durarak boyun kısmından kalan hava varsa çıkarmaya çalışın. Boyumuzu aşmayan sularda agaşon çok zordur.Iyi bir ağırlık ayarıyla birlikte nefesinizin bir kısmını da vermeniz daha rahat dibe varmanızı sağlar.Ilk zamanlar zor gelebilir ama ineceğiniz mesafe çok kısa olduğundan kalan hava size yeter.Sağlıkla.

@mutanni teşekkür ederim

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account