Bildirimler
Tümünü Sil

Av paylaşımı yarışması başladı oy kullanmak için Tıklayın. Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

XDIVE Dalış Şamandırası  

  RSS
Barracuda
(@can)

 

Zıpkın Avı Türkiye Forum Ailesi hepinize selam. Maalesef internet ortamında serbest dalış ve zıpkınla balık avı malzemeleri ile ilgili ürün tanıtımları ve kullanıcı yorumları bulmak çok zor. Bir dalış malzemesi almak isteyen ve çevresinde fikir alabilecek tanıdığı olmayan hobidaşlarımız için bu tip malzeme incelemeleri çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum

Birlikten kuvvet doğar abiler ! Lütfen elinizdeki dalış malzemelerinizi yeni konu açarak bir iki fotoğrafla birlikte bizlere tanıtın. Kullanıdığınz malzemeler ile ilgili olumlu-olumsuz görüşlerinizi yazın. Bu şekilde Türkiye'nin en güncel ve detaylı bilgi havuzunu oluşturacağız. Bilgi paylaşımı ve yardımlaşmayı seven tüm dostların desteklerini bekliyoruz.

Daha önce dalış şamandırası olarak Beuchat Pluma bot tipi şamandıra kullanıyordum. Şamandıra adeta ufak bir bot gibiydi. Üzerine uzanıp palet vurarak açıktaki meralara gitmek çok keyifliydi. Bot tipi şamandıra için daha önceden hazırlamış olduğum yazıya göz atmak isterseniz. Dalış Şamandıraları isimli bölüme göz atabilirsiniz.

Xdive Dalış Şamandırası İnceleme

xdive dalış şamandırası inceleme

xdive Dalış Şamandırasının Teknik Özellikleri

  • Dış tarafı korumalı cordura malzemeden, içi beyaz şişirmeli PVC malzemeden
  • Dalış bayrağı ile birlikte
  • Alt kısımda malzeme (zıpkın,fener,kakıç,dizgi vs) asmak için yeterince halka mevcuttur
  • Şamandra 20 metre ipiyle beraber gelmektedir.
  • Su vb ihtiyaçlarınızı koymak için cırtlı cebi mevcuttur.
  • Zıpkın asmak için üzerindeki halkalarda plastik karabina bulunmaktadır.
  • Boyutları: 80x30x6 cm

xdive dalış şamandırası resimde de gördüğünüz gibi sarı renkte. Deniz taşıtları için fark edilmesi kolay bir renk seçmişler 🙂 Şamandıra kumaşı kaliteli ve sağlam bir kumaş. Boyut olarak kullanım ve taşıma açısından çok uygun diyebilirim. Daha önceki bot tipi şamandıram özellikle taşıma konusunda çok kullanışsızdı. 

xdive dalış şamandırası

xdive şamandıra içerisinde beyaz renkli siboplu bir balon var. Orta kısımdaki cırtı açıp balonu şamandıra içerisine uzunlamasına yerleştiriyorsunuz. Şamandırayı şişirmek çok kolay. Özellikle ciğeri kuvvetli zıpkıncılar için çocuk oyuncağı diyebilirim 🙂 Şamandıra üzerinde iki adet cep var. Bu ceplerden birisi buyuk diğeri biraz daha küçük. Küçük olanı bir karış boyunda ve eninde. Şamandıra üzerinde sağ ve sol tarafta zıpkın yada başka malzemeler taşımak için ikişer tane cırtlı kısım yapmışlar. 

xdive şamandıra ceplerinin ağzını açıp kapayan cırtlar çok kaliteli. Kendiliğinden açılma gibi bir durum asla olmuyor. Bu nedenle şamandıra ceplerinde rahatlıkla cep telefonu (su geçirmez kılıf ile), dalış feneri vs taşıyabilirsiniz. Şamandıranın bayrağı var ancak evde nereye koyduğumu bulamadım. O yüzden fotoda bayrak yok. Merada yer değiştirirken şamandırayı suda yüzdürmek bot tipi şamandıralara göre çok kolay. İnsanı hiç yormuyor. Bot tipi şamandıra yerine bu şamandıra benim için daha kullanışlı oldu.

dalış şamandırası tavsiye

Şamandıranın alt tarafında sağ ve sol yanlarda dört, şamandıra ortasını hiza almış şekilde ise üç adet çırtlı bölüm var. Yedek taş altı tüfeğinizi ortadaki 3 cırtlı olan kısımda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca şamandıra altında bol miktarda plastik karabina takılabilecek parça mevcut. Dalış sırasında ihtiyaç duyulacak tüm malzemeleri bu şamandıra ile yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bu şamandıranın güncel fiyatı 249 tl civarında. Ancak 150 liraya satan internet mağazaları da var. Ben bu şamandırayı ikinci el almıştım. Şamandıradan çok memnunum. Sormak istediğiniz bir şey olursa konu altına mesaj yazabilirsiniz.

Sonuç olarak alınıp kullanılabilecek bir ürün. Ben kullandım ve memnun kaldım ihtiyacı olana tavsiye ederim. Forumdaki uygun bölümlerin içerisine siz de elinizdeki malzemeleri vakit buldukça forumda paylaşırsanız çok sevinirim. Lütfen forum aktivitesine ve bilgi birikimine katkıda bulunalım. İyi forumlar.

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/05/2020 23:47
ONR6NKOC ve zencuk beğendi
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account