Bildirimler
Tümünü Sil

Apnea Legend L Dalış Elbisesi Yardım

 
(@sparta_32)
Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba..

Zıpkınla balık avcılığına yeni başladım. İlk elbisemi ikinci el bir arkadaştan aldım. Elbiseyi alırken Apnea nın beden tablosuna bakarak L beden aldım. 1.74 Boy ve 77 kiloyum. Elbiseyi ilk denediğimde  tecrübesiz olduğum için sıktığını ve bana uygun olmadığını düşündüm. Fakat bir arkadaşım bu elbiselerin giyerken zorlanabileceğimi bunun normal olduğunu söylemesi üzerine ilk dalışımı ve avımı yapmaya karar verdim ve elbisemi denizde deneme fırsatı buldum. Giyerken bir önceki denememe nazaran daha az zorlandım. Fakat hala koltuk altlarımdan elbise sıkmakta başlığını kafama geçirince boynumu sağa sola çevirmekte zorlanmaktayım. Ayrıca halen elbisenin altı apış arası dediğimiz bölüme tam oturmuyor yukarı her çekmeme rağmen aşağı iniyor. Sanırım bundan dolayı ki elbisenin üst kısmını bedenimize sabitlemeye yarayan çıtçıtlı kısım birbirine geçtiği vakit zorlansa kopacakmış gibi duruyor. Sizce Bu konuda ne yapmalıyım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 05/10/2021 22:30
Barracuda beğenme
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Elbise bir süre kuru kaldıysa biraz sert olması sıkması normal. Elbise kullanıldıkça yumuşar ve bedenin şeklini alır. Elbiseyi evde 1 kez daha deneyin fakat giyerken biraz fazla şampuan ve ılık su kullanın. Alt kismin aşağı inmesi çok fazla şampuan kullanmanızdan kaynaklanıyor.  Pantolonu giydikten sonra içinize biraz su dökün pacalarinizdan boşaltın. Sonra elbiseyi tekrar oturtunuz bir kaç giyme cikarmadan sonra alışırsın. Boyun kısmına gelince vücut alışık olmadığı için size sert geliyordur boyunda boyunluk varmış hissi yaratabilir....

Sağlıcakla Dalin .

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/10/2021 07:18
Barracuda ve sparta_32 beğendi
(@sparta_32)
Yeni Üye

@onr6nkoc dediklerinizi uygulayıp bir kez daha dalış yapıcam. teşekkür ederim 👍 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 06/10/2021 14:55
(@suaslani)
Yeni Üye

 hayırlı olsun kazasız belasız dalışlar dilerim.benimde başıma geldi malesef  evde bazanın altında yatıyor . elbise sıkıyorsa yapacak bir şey yok ne kadar çok esnerse o kadar çok sıkar dalış konforunu bitirir dalış sonrası ekstra yorgunluk verir ölçülerini tam tecrübe etmişin başka elbiseye bakacaksınız bence sağlıcakla dalın

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/10/2021 19:58
sparta_32 beğenme
(@sparta_32)
Yeni Üye

@suaslani bakalım abi. bir kez daha deneyip karar vericem olmadı XL beden alıcaz. teşekkür ettim

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 06/10/2021 21:07
suaslani beğenme
osman turfanda
(@osman-turfanda)
Yeni Üye

1 kapak yumuşatıcı bir kova su çözüm. ben de yazlıkları giyerken zorlandım bu sezon yumuşatıcı işimi çözdü. bir gün beklettim ve çok rahattı.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/10/2021 23:15
(@sparta_32)
Yeni Üye

@osman-turfanda elbiseye zarar vermez mi 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 08/10/2021 01:21
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi
Gönderen: @sparta_32

@osman-turfanda elbiseye zarar vermez mi 

Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Elbiseler sezon değişikliklerinde 6 ay kadar kullanılmadığı için sertlesiyor. Kullandıkça yumuşuyor. Arkadaş farklı bir çözüm önerisinde bulunmus. Denemek size kalmış.

Sağlıcakla Dalin.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 08/10/2021 03:43
sparta_32 beğenme
osman turfanda
(@osman-turfanda)
Yeni Üye

@sparta_32 yok vermez. Böyle yapan çok var. Pamuklu elbiselerde kullanılan bir şey yumuşatıcı. Jarse ile neoprene hiçbir şey yapmaz.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 08/10/2021 17:39
sparta_32 beğenme
(@sparta_32)
Yeni Üye

@onr6nkoc deneyelim görelim o zaman :))

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 08/10/2021 21:57
(@sparta_32)
Yeni Üye

@osman-turfanda elbiseyi koydum yumuşatıcılı suya bakalım sonuç nasıl olacak :))

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 08/10/2021 21:58
Barracuda
(@can)
Yönetici

@sparta_32  sonucu ben de merak ediyorum. Ben bazen elbiseyi makinaya atar elde yıkama yada en kısa programda deterjan koymadan sadece az yumulatıcı koyarak yıkarım. Yıllardır o elbiseyi kullanıyorum bir sorun yaşamadım👍

YanıtAlıntı
Gönderildi : 09/10/2021 01:14
sparta_32 beğenme
(@sparta_32)
Yeni Üye

@can elbiseyi yumuşatıcı katılmış sıcak suda iki güne yakın beklettim. ikinci gün suyunu değiştirip tekrar sıcak su koydum ve tekrar denemek amaçlı giydim. önceden  elbise rahat giyilsin diye kendi üstüme de şampuanlu su sürüp oyle giyerdim. bu sefer sadece elbisenin içine sıcak su döküp şampuan ekleyerek karıştırdım ve böyle denedim. sonuç olarak apış arasındaki potluk ortadan kalktı ve tam oturdu. sürekli alt kısmı yukarı çekmek zorunda kalmadım ve aşağı kaymadı. ikincisi koltuk altındaki sıkan bölge artık sıkmıyor. kısa vadede sonuç aldık yalnız uzun vadede yumuşatıcının elbiseye zararı olup olmadığını ilerleyen vakitlerde görücez 🙂 tekrardan bilgiler için herkese teşekkürler.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 10/10/2021 21:59
TheHustla, kaanc, gkhnkck1990 ve 2 kişi beğendi
TheHustla
(@thehustla)
Yeni Üye

@sparta_32 süper olmuş. 👍 Zaten elbise bedeni kilo ve boyunuza uygun görünüyor. Bende size bir öneri yapayım. Dalışa gitmeden bir gün önce yada akşam suyu yapıyorsanız sabahdan bir kovaya sıcak su koyup elbisenizi içine koyun. Sabah yada akşam dalışınıza giderken alın ve giydiğinizde boyun,koltuk altı gibi kısımlardaki rahatlığı hissedeceksiniz. Bunun elbiseye hiçbir zararı yok sizi çok rahatlatacak, ayrıca elbise suda beklediği için duruma göre yarım hatta bir kilo daha az ağırlık kullanma şansınız olacaktır. 🖐️ 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 14/10/2021 10:53
kaanc ve sparta_32 beğendi
(@sparta_32)
Yeni Üye

@thehustla aynen hocam . dalışa gitmeden önce sıcak suya atıyorum artık.. çok farkediyor.. teşekkür ettim 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 14/10/2021 20:31
TheHustla beğenme

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account