Bildirimler

Olympus tg tracker  

  RSS

Emrah
(@emay)
Zıpkıncı Üye
Katılım : 11 ay önce
Gönderiler: 10
28/01/2020 15:34  

Merhaba Arkadaşlar.

Kameranın genel özelliklerini belirttiğim linkten ulaşabilirsiniz.Burda uzun uzun genel özelliklerle boğmak yerine kendi tecrübelerimi yazmam daha faydalı olur.
Olympus bu kameranın sağlamlığı konusunda oldukça iddialı öyleki housing olmadan kullanım olanağı sağlamış.Youtube'da bununla ilgili videolar var, 2. kattan aşağı atılmışlığıda var inceleyebilirsiniz.
Kullanıcısı olarak bende bunu hissettim.Bizi esas ilgilendiren kısmı kameranın log tutması yani alan sensör sistemi ile gps,pusula,hızlanma sensörü,barometre ve termometre gibi bilgileri kamera hafızasında tutuyor.
Bunun bize faydası ne derseniz,aşağıdaki videoda izlyeceğiniz üzere anlık su sıcaklığı,derinlik gibi bilgileri görebilir,videolarınıza 2 basit telefon uygulaması ile eşleştirip videolarınıza ekleyebiliyorsunuz.
Bunun dışında dönen lcd ekran ile dalış esnasında ekrandan kaydınızı takip ediyorsunuz.Beni en çok cezbeden kısmı ise dalış esnasında ekranda anlık olarak su sıcaklığı,derinliği ve pusulayı görebiliyorsunuz,bu yüzden dalış saatine gerek duymuyorum.
Bunlar dışında objektif üstüne konulan küçük bir ayna ile düzgün öz çekim yapabiliyorsunuz küçük bir detay ama kullanışlı.Artık vuruduğunuz balıkları kameranın dibine dibine sokmaya gerek yok 🙂
Kamera biraz ağır ama benim için çok sorun olmadı,kamera aparatının altına neopren yapıştırarak stabilizasyonu sağladım.Batarya ve kayıt süresi gayet iyi.Genel olarak sağlam,işlevsel ve kalitesini hissettiriyor.
Hepinize iyi dalışlar ve bol trofeli avlar.

https://www.olympus.com.tr/site/tr/c/cameras/tough/tough_cameras/tg_tracker/tg_tracker_accessories.html


Alıntı
Can Aktaş
(@canaktas)
Kendi Halinde Bir Zıpkıncı Yönetici
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 395
28/01/2020 16:37  

Çok merak ettiğim ve ileride almayı istediğim bir kamera. Bu kamera ile ilgili verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. 

Bu kamerada gittiğin bir noktayı işaretleme ve gps yardımıyla  daha sonra o noktaya gidebilme özelliği olsa ne muhteşem olurdu😀


Emrah beğenme
CevapAlıntı
Scotchsoda
(@scotchsoda)
Amator ruhlu zipkinla balik avcisi Moderatör
Katılım : 1 ay önce
Gönderiler: 90
28/01/2020 22:23  

Guzel bir cihaza benziyor hele su sıcaklığı derinliği baya bir extrası olmuş. Banada lazım bi kamera ama kararsızlardayım.Teşekkürler..


CevapAlıntı
Emrah
(@emay)
Zıpkıncı Üye
Katılım : 11 ay önce
Gönderiler: 10
29/01/2020 11:32  

@scotchsoda

Sıfırı 1800 tl civarı uygun 2. el bulabilirsen kaçırma derim.


Scotchsoda beğenme
CevapAlıntı
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account