ZIPKINLA NİŞAN NASIL ALINIR 

Zıpkınla balık avına yeni başlayanların en çok sorduğu soru “zıpkınla nişan nasıl alınır” şeklinde olmaktadır. Bu soru gayet doğal olmakla birlikte bu videoda zıpkınla nişan nasıl alınmaz bunu göreceğiz 🙂

Serbest dalış ve zıpkınla balık avına yeni başlıyorsanız Zıpkın Avına Başlangıç isimli yazıya göz atmanızda fayda görüyoruz.

Ayrıca zıpkınla balık avında kullanılan malzemeler ile ilgili tüm bilgileri Serbest Dalış Malzemeleri konulu yazıda detaylı biçimde anlattık.

Videoyu izlediyseniz zıpkınla nişan nasıl alınmaz görmüşsünüzdür 🙂 Zıpkınla nişan alma konusunda dikkat edilecek hususların başında sakin olmak ve balığın iyice yaklaşmasını bekleyebilmek gelir.

Balık görüş alanınıza girdiğinde yavaş bir şekilde tüfek balığa doğru uzatılır. Tek göz kapatılarak balığı tüfeğin ucunda görecek şekilde nişan alınır. Atış yapmak için en uygun zaman balığın yan verdiği zamandır.

Yan vermek : Balık belli bir yakınlığa ulaşır ve yön değiştirir. Balığın yön değiştirirken ki pozisyonuna yan vermek denir.

Videodaki levrek, av yaptığım bölgede şimdiye kadar ki gördüğüm en büyük levrekti. Agaşon süremin bitmesine yakın geldiğinden dolayı acele davranarak iyi nişan almadan atış yapmam sonucu levreği ıskaladım. Aslında bu levreği alacak tecrübeye sahip olmama rağmen neden bu balığı kaçırdığımı videoyu izleyerek tespit ettim. Agaşon süremin bitmesi, balığı geç farketmem ve balığın büyüklüğünden dolayı sakinliğimi koruyamadığımdan dolayı kötü bir atış yaparak balığı ıskalamıştım.

Balığı ıskaladıktan sonraki ruh halimi sizlere anlatamam. Nabız tavan yapmış ve nefesim tükenmiş bir şekilde su üzerine çıkmıştım. Bu balığı nasıl kaçırdığımı kendime sorarak tüfeğimi tekrar kurmaya bir yandan da nefeslenmeye çalışıyordum. Balık tek geldiği için bir daha denk gelmeyeceğimi bilmeme rağmen aynı bölgeye bir dalış daha yaptım ama nafile koca levrekten eser yoktu. Çevrede yaptığım dalışlardan da eli boş ayrıldım. Anlayacağınız ıska sonrası insanın canı bir hayli sıkılıyor 🙂

Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem. Sakin olmak, acele etmeden iyi nişan almak olacaktır. Agaşon tekniği ile ilgili diğer hususlar için Tüm Detaylarıyla Agaşon Tekniği isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İSTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

 

 

 

 

2 Yorum
  1. Birol Baydar 4 sene önce

    Çok güzel emeğinize sağlık teşekkür ederim ? ama videoyu göremedim

  2. Birol Baydar 4 sene önce

    Bu balığı zıpkının ucunda görmeyi biraz açar mısınız. Derinliğe göre muhtemel açı da değişiyordur. Hatta kol uzunluğu ve zıpkının boyu. Zıpkın kaç lastikli vs. Keşke resimli bir anlatım olsa balıkla zıpkın açısı, mesafe vs irdelense tadına doyulmayacak. Teşekkür ederim

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account