Zıpkıncı cam batması

Zıpkıncı cam batması

Kara kıyı avlanan zıpkıncı arkadaşlar deniz kenarındaki cam parçalarına dikkat !

Zıpkınla balık avı yaparken birçok tehlikeli durumla karşı karşıya kalıyoruz. Benim başıma gelen ise çok enteresan bir olay. Deniz kenarında ayağıma kırık bir cam parçası battı ve çok zor durumda kaldım. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez derler ya işte öyle bir şey. Olay Mayıs 2017 de yaşandı ama hala dün gibi aklımda 🙁

Dalışa gitmek için ne güzel bir gün dedim kendime. Deniz güzel ve hava güneşliydi. Bende akşam suyuna niyetlendim, niyetlenmez olaydım. Efendim dalışı yaptım. Birkaç parça balık aldık. Kıyıya çıkıp arabamın yanına doğru yürüdüm. Bu arada çorapla yürümüyorum ayağımda  terlik var. Arabaya vardıktan sonra malzemeleri yerleştirip hava kararmadan vurduğum balıkların fotoğraflarını çekmek istedim.

cam kesiği zıpkıncı cam batması

cam kesiği zıpkıncı cam batması

Ne fotosu akşam akşam ? Malzemeni arabana yerleştirmişsin yürü evine git be adam 🙂 Malesef gitmedim. Arabadan telefonu aldım balıklarla birlikte deniz kenarına inmeye başladım. Taşlık ve eğimli bir yerden inerken sol ayak tabanımda hafif bir yanma hissettim. Tahta parçası yada dala bastığımı düşünerek önemsemedim. Beş altı saniye sonra hafif acıyan ayağım çorabın içinde kaymaya başladı. Hala ne olduğunu anlayamayan ben, ayağıma bakınca ilk şoku yaşadım. Çorap, içi su dolu bir balon gibi şişmişti ayağımda. Çorabın neden şiştiğini tahmin eden zıpkıncı arkadaşlar olmuştur. Benim çorap kanla dolup şişmiş abiler!!!

Ayağımdaki yanma iyicene şiddetlendi bu arada ne yapacağım derken zar zor arabaya gitmeyi başardım. Etrafa baktım kimse yok. Arabanın ön koltuğuna oturdum. Çorabı çıkarmamla birlikte her yer kan içinde kaldı. Aklıma ilk gelen şey kanı durdurmak için yaraya baskı yapmam gerektiğiydi. Ayağıma baktım yara sol ayak tabanımın iç kısmında topuğa yakın bir yerde ve ufak görünüyordu. Allah’tan ayağımda terlik var. Cam parçasının buyuk bölümü terliğin altında kalmış. Sivri bir bölüm terlikten girip ayağımı yaralamıştı. Bu kadar kanamasının nedeni derin olmasıydı. Çapı ufak ama derin bir yara! Dalış kıyafetiyle hastanelik mi olayım. Yoksa telefonla yardım isteyip herkesi ayağa mı kaldırayım derken yaranın ufak olması sebebiyle baskı yaparak kanamayı durdurmaya karar verdim. Uzun bir uğraş sonucu kanamayı büyük oranda durdurdum.

Hava kararmıştı ve ayağım deli gibi ağrıyordu. Eve mi? acile mi? derken eve gitmeye karar verdim. Ufacık yara yüzünden hastaneye gidilir mi ? Debriyaja her basışımda ağrıdan mahvoldum. 5-10 kilometrelik mesafe bana şehirler arası yol gibi geldi tam bir işkenceydi! Eve vardım elbiseler çıktı, yarayı temizledim gazlı bez ile ayağımı sarıp uzandım. Gece boyu ayağımın ağrısından sabah olmadı arkadaşlar ! Cam kesiği-batması kurşun yarasından betermiş. Ağrıdan sabaha kadar uyuyamadım. Sabah olunca hastaneye gitmek zorunda kaldım. Ancak yapılacak bir şey yok dediler. Yaralanmalarda dikiş atılabilmesi için hemen acile gidilmesi gerekliymiş aklınızda bulunsun! 10 gün ayağıma basamadım. Dikiş atılmadığı için iyileşmesi uzun zaman aldı. Üzerinden 5-6 ay geçmesine rağmen hala yara yerime baskı yapınca hafif ağrı yapıyor ve o bölgede bir sert bir doku mevcut.

BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR

Bu olaydan sonra tabanı kalın ve sert malzemeden yapılmış bir terlik edindim. Ayrıca çorapla yürümem gerekirse gözüm hep yerlerde. Kıyılarımızda şişe kırığı cam parçaları dolu. İçip içip boş şişeleri sağa sola fırlatan embesiller yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Neyse efendim bu yazıyı kara kıyı avlanan zıpkıncı arkadaşlar için bir farkındalık yaratmak amacıyla yazma gereği duydum.

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Sitemize üye olarak bu platformun bir parçası olabilir, profil sayfanızda av fotoğraf ve videolarınızı paylaşabilirsiniz. Şikayet ya da önerileriniz için iletişim : destek@spearfishingturkey.com

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İSTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

 

 

2 Yorum
 1. Musa Koç 2 sene önce

  Öncelikle çok geçmiş olsun dostum.Maalesef hepimizin ortak sorunu bu.Sen embesil diyerek nezaket sahibi bir insan olduğunu göstermişsin.Ben bunları başka isimlerle anıyorum ama ilk günlerden atılmayalım forumdan diyerek yazmıyorum.(anladın sen onu)

  • Yazar
   yuzarsif 2 sene önce

   Çok teşekkür ederim. Bu platformda fikir hürriyeti esastır. Konusu suç teşkil etmeyecek şekilde istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz 🙂 Atış serbest 🙂

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

©2019 www.sperfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account