omer eagleray pala değişimi
omer eagleray pala değişimi ve kullanıcı yorumları

OMER EAGLERAY PALA DEĞİŞİMİ VE DETAYLI BİLGİLER

Deniz ve dalış sevdalısı herkese merhaba. OMER Eagleray marka dalış paletimin pala değişimini nasıl yaptığımı ve paletle ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Ayrıca bu işlemi kayda alıp bir video olarak yazının içerisine ekledim. Umarım faydalı olur.

Daha önce okumadıysanız Dalış paleti seçerken dikkat edilmesi gerekenler  isimli yazımda zıpkınla balık avı için kullanılabilecek palet çeşitleri, palet seçimi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dalıştan bir gün önce dalış malzemelerini kontrol etmek çok önemlidir. Malzeme kontrolünü kural haline getirir ve uygularsanız  dalış sırasında yaşanması muhtemel bir çok aksiliğin önüne geçmiş olursunuz. Bu videonun konusu olan pala değişimi, bir dalış öncesinde paletlerimi kontrol ettiğim sırada fark ettiğim pala hasarı sebebiyle ortaya çıktı. Omer eagleray marka emektar paletimin pala kısmındaki vidalı bölümün önünde beyaz bir çizgi olduğunu fark ettim. Detaylı bir kontrol için pala ve ayaklığı birbirinden ayırmaktan başka çare olmadığından palayı sökmeye karar verdim.

Videoda pala değişimini tüm detaylarıyla seyredebilirsiniz.

Omer Eagleray Paletin Olumlu Yanları

Merak edenler için öncelikle OMER Eagleray marka palet ile ilgili deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Palaları termoplastik malzemeden üretilmiş uzun palalı bir dalış paletidir. Ayaklığı 22 derece açılı ve rahat bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. 42-43 No bir paletin ağırlığı 1 Kg civarıdır. Başlangıçta yüzerken ayakları biraz yorar ancak kondisyon tuttuktan sonra palete alışıyorsunuz. Ayak numaram 43 ve paletim 44-45 numara 3 mm çorapla kullanıyorum. 100 kg ağırlığındayım ve bu paletle 20 metreye çok rahat bir şekilde inip çıkabildim. Çoğunlukla  uzun yüzmüyor ve 0-10 metre derinliklerde avlanıyorsanız omer eagleray paleti gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Decathlon Mağazalarından piyasaya göre daha uygun fiyatlara bu paleti satın alabilirsiniz.

Omer Eagleray Paletin Olumsuz Yanları

Deniz kenarına oturdunuz ve dalga karşıdan çarptı ve paletiniz bir anlık dalganın şiddetiyle aniden büküldü böyle bir durumda ayaklık yan kısımlardan yırtılabilir ya da pala kısmında çatlaklar oluşabilir. Aynı seviyedeki diğer markalar için de bu durum söz konusu olabilir. Ancak bu palet için özellikle ayaklık cebi biraz zayıf diyebiliriz. Normal kullanımda problem yaratmadan uzun süre görevini yerine getirebilecek bir palet olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu paletle ilgili tecrübelerinizi yazının en altındaki yorum bölümünü kullanarak lütfen bizimle paylaşın. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Dalın sağlıcakla.

ZIPKIN AVI TÜRKİYE FACEBOOK GRUBU

🇹🇷 Zıpkın Avı Türkiye 🇹🇷 (spearfishingturkey.com)
Herkese Açık grup · 2.297 üye
Gruba Katıl
Üye sayımız 2000 i Aştı! Zıpkın Avı Türkiye Facebook Grubumuzda sizleri de aramızda görmek isteriz.
 

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALI

zıpkınla balık avı youtube kanalım

Abone Sayımız 2000’i Aştı! Kanalımıza abone olmak için Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı Abone olduktan sonra bildirimleri açmayı unutmayın!

 

Tags:
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

©2019 www.sperfishingturkey.com Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avı Topluluğu. Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account