Neopren Dalış Elbisesi

NEOPREN DALIŞ ELBİSESİ ALIRKEN BUNLARA MUTLAKA DİKKAT EDİN

Herkese merhaba. Bu yazımda sizlere ülke çapında yaygın olan ve spor malzemeleri satan bir mağazada neopren dalış elbisesi bakarken karşılaştığım ilginç bir olaydan bahsetmek istiyorum. Konuya girmeden önce zıpkınla balık avı yapabilmek için gerekli ve en önemli malzemelerden birisi olan neopren dalış elbisesi ile ilgili faydalı bilgiler içeren Dalış Elbisesi Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler isimli yazımıza göz atmanızda fayda görüyorum.

Konumuza dönecek olursak mağazanın dalış bölümündeki malzemeler arasında bulunan dalış elbiselerinden birisine elimi attım. Alışkanlıktan olsa gerek hemen elbisenin bir kolunu kavrayıp içini dışına çıkardım. Amacım dalış elbisesinin siyah renkli neopren yüzeyinin durumuna bakmaktı. Bir de ne göreyim. Elbisenin kol kısmının neopreninde tırnak izi var. Hemen diğer kola baktım ve daha derin izler olduğunu gördüm.

Benim gibi elbiseyi kontrol edenlerin tırnaklamış olabileceğini düşündüm. Ancak bu çok zayıf bir ihtimaldi 🙂 Çünkü elbiseyi böyle tırnaklayabilmek için aşırı güç uygulayarak  giymeye ya da soymaya çalışmak gerekirdi. İşin sonunda satışta olan bazı elbiselerin dalış elbisesi giymeyi bilmeyen birileri tarafından denenmiş olabileceği kanaatine vardım.

NEOPREN DALIŞ ELBİSESİ SATIN ALIRKEN YAPILMASI GEREKEN KONTROLLER

Neopren Dalış Elbisesi almaya karar verdiniz ve elbiseyi satın almaya gittiğinizde yapılması gereken birkaç kontrolü yapmadan dalış elbisesi almayın.

  1. Elbisenin jarse (dış) kısımında tahribat olup olmadığını ve görünen dikişlerin sağlamlığını kontrol edin.
  2. Bazı elbiseler esneyince kamuflajları bozulabiliyor. Özellikle giyince esneme yapabilecek yerleri, iki elinizle esneterek  jarsedeki kamuflajın bozulup bozulmadığını kontrol edin. Elbisenin alt ve üst kısımlarının dış yüzeyini incelemeyi bitirdikten sonra en önemli kontrole geçelim.
  3. Elbisenin içini dışına çıkartarak iç kısımdaki neopren yüzeyi kontrol edin. İç kısım diri olmalı, neopren yüzeyde çatlak, yıpranma ve tırnak izi olmamalı. Yapıştırma yerleri sağlam olmalı ayrıca elbisede neopren kokusu dışında başka bir koku olmamalı. Özellikle kol ve bacaklarda tırnak izi olup olmadığını kontrol edin
  4. Alacağınız elbise yeni üretim olmalı. Rafta uzun süre bekleyen elbiseleri almaktan kaçının.

Dalış elbisesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı konulardan bahsetmiş olduk. Benim aklıma gelmeyen ve eksik kalan noktalar olabilir. Yazının altındaki yorum bölümüne ekleme yapmak istediğini bir şey olursa lütfen çekinmeyin.

 

spearfishing turkey

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

spearfishingturkey.com facebook grubu

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

©2019 www.sperfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account