Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Mürenlerin Savaşı (Video)

12 Mesajlar
7 Üyeler
18 Beğeniler
1,648 Görüntüleme
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

İnternette denk geldiğim bir videoyu forumda paylaşmak istedim. Bu hayvanla dalışta karşılaşmayı hiç istemem 😀

Gönderildi : 06/01/2020 21:55
2000watt and Cüneyt reacted
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

Müren için 2 teori var diyorlar

1.si ya uzaklaş

2.si tek atış hakkın var oda tam kafay aksi halde büyük sıkıntı

Gönderildi : 06/01/2020 21:59
2000watt and Barracuda reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @bbatuhan

Müren için 2 teori var diyorlar

1.si ya uzaklaş

2.si tek atış hakkın var oda tam kafay aksi halde büyük sıkıntı

Bence her zaman 1. Seçenek geçerli olmalı 😀

Gönderildi : 06/01/2020 22:02
2000watt reacted
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

İlk secenek mantıklı daha karşılaşmadım benim bulunduğum lokasyon itibari ile imkansız gerçi.

Bu arada forum un aktiflesmesine çok sevindim.

Kendi adıma teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/01/2020 12:57
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @bbatuhan

İlk secenek mantıklı daha karşılaşmadım benim bulunduğum lokasyon itibari ile imkansız gerçi.

Bu arada forum un aktiflesmesine çok sevindim.

Kendi adıma teşekkür ederim.

Güzel yorumunuz için teşekkürler. Zıpkın Avı Türkiye Forum içerisindeki bilgiler yeni başlayan arkadaşlara bundan sonra  yardımcı olmaya devam edecek.

Gönderildi : 07/01/2020 14:12
2000watt reacted
2000watt
(@2000watt)
Üye Palazı

Ben de internette bir video gördüm. Çok tuhaf ve de ürkütücü bir video göründü bana.

Benim merak ettiğim ve özellikle agaşona yatan ustalara sormak istediğim, müren gelip saldırır mı ya da sadece dizgideki balıktan koparıp gider mi?

Gönderildi : 09/05/2020 22:32
Barracuda reacted
kaancalam
(@kaancalam)
Üye Palazı

Mürenler kör hayvandır arkadaşlar. Geceleri avlanırlar gündüzleri yuvalarında geçirirler. Burunları çok hassas olduğundan dizginizdeki balıkların kokusunu alırlar. Siz bir şey yapmadıktan sonra bir şey yapmazlar. Agaşonlarda çok kez denk geldik saldırdığı hiç olmadı şimdiye kadar. Yuvasından kafasını çıkarır durur öylece. Üreme dönemlerinde saldırabileceklerini söylüyorlar ben yaşamadım öyle bir şey.

Gönderildi : 10/05/2020 16:57
(@emre-krbrn)
Yeni Üye

Mürenlerin Savaşı (Video)merhaba, saldırıya agaşonda denk geldim 2019 sezonunda .kısaca ; agaşonda saman arkasını kullanarak sinarit takibini yaparken bildiğiniz yüzümün sağ tarafına bir tokat gibi darbe aldım , anlık kendimi geri çekme refleksiyle saman içinden s pozisyonunda zatı muhteremle bakıştık ve ben sakin şekilde yüzeye çıktım . Şansıma yanaktan ısırmasına snorkel engel olmuş fakat tek dişi yanakta bir delik bıraktı . Devam tabiki ama temkinli 😊

Gönderildi : 10/05/2020 23:53
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

@emre-krbrn

Çok geçmiş olsun. Bu olayı ben yaşasam herhalde bir daha dalış yapamazdım 🙁

Gönderildi : 11/05/2020 00:16
2000watt reacted
(@emre-krbrn)
Yeni Üye

Saçma sapan bi durumdu, kaldıki belimde balıkla asla agaşona yatmam hedef olmayım diye ama işte olacak en olmadık şekilde .

Paniklemememin sebebi olabildiğince agaşona adapte olup sakin kalmaktı sanırım .

Gönderildi : 11/05/2020 00:57
(@ack72)
Yeni Üye

Herkese Selamlar,

Son birkaç senedir Çeşme civarında hemen her dalışımda mürenle karşılaşıyorum.Garip olan, eskiden gündüz yuvasından pek çıkmayan bu hayvanlar gündüz ortalıkta dolaşır oldular. Belinizde balık varsa iyiden iyiye musallat oldular. Yine eskiden çok daha ürkek davranırlardı, şimdilerde bir hayli agresif davranış sergiliyorlar. Ancak şu ana kadar doğrudan bir saldırı yaşamadım.

Özellikle dinamitle av yapılan yerlerde ve balık çiftlikleri civarında sayıları daha da fazla.

Gönderildi : 22/05/2020 02:39
Barracuda reacted
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

Deniz dahil tüm canlılardan çekinirim vahşi yaşam denen birşey var kedide olsa vahşidir savunmaya geçtimi gözü görmez niye bakıyon diye adam öldüren insanlar var bilirsiniz bu doğaya aykırı değil doğal yaşamın ta kendisi bir canlı kendi yaşamı için çevresini korumak yaşamak için  öldürür ölür aynı cinsten olsun olmasın bu durum böyle gelelim insan dostu yunuslar için durum aynı ben halen korkarım bilinçli davranmak bilinçlenmek bilinçlendirmek gerekir bi kaç örnek  bilirim bir arkadaşın köpeği kendi köpeği yanağanı ciddi derecede ısırdı parçaladı bi başka köpek villada ev sahibinin çoçuğunı parçaladı öldürdü, bende köpek vardı kolumu ısırmıştı mont vardı etkilemedi diş izi değil ama dişleri ile montla  derimi sıkıştırmıştı örnek çok siz siz olun uzak durun çocuklarınızı ailenizi uyarın korkak yetiştirmeyin  ama tehlikelerin farkında olmasını sağlayın ufacıcık sivrisinek bile can yakıyor varın diğerlerini siz düşünün ...

Gönderildi : 22/05/2020 03:53
Barracuda reacted
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account