Su altında harekets...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Su altında hareketsiz kalamama sorunu?

 
 ceko
(@ceko)
Yeni Üye

Merhabalar öncelikle herkese şimdiden iyi bayramlar ,benim sorum şu zıpkına gençlik yıllarımdan beri merakım vardı ama bu seneye kadar harekete geçmedim geçmişimde yüzücülük var ama 12-13 yıl oncesi tabi pandemi donemi oncesi bir kısmı 2.el olan ekipmanla işe basladım(apnea power point 90 lık,seac sub deniz gözlüğü shorty apnea  palet mevcut bunu yanında bıcak 8 kg kursun var)sorunum şu ki kıyafete pandemıde aldıgım kılolarda gıremıyorum ilk etapta kıyafetsiz gireyim dedim dalısı yapıyorum her şey çok ıyı zemıne yatıyorum ama birden yükselmeye başlıyorum  yaşım 43 boyum 196 cm kilom 130 eskıden pek çok spor dalıyla profsyenel yada yarı profosyenel ilgilenmişleyim var,şu an diyete başladım:D  sorun şu kı kıyafetsız dalıs 8 kg bana mantıklı gelmişti izlediğim zıpkın videolarında 4 kiloyla 70-80 kg zıpkıncıların zeminde hareketsiz kalabıldıgını gordum dadımı hatayı nerde yapıyorum siz tecrubelı zıpkıncılar degerlı fikirlerinizi verirseniz çok sevınırım (kıyıda çok derine dalamadan 3-5 m maximum dalıs yapıyorum ustunude pek dusunmuyorum yaş itibari ile) herkese tekrar iyi bayramlar.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 16/07/2021 14:08
Barracuda beğenme
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

Bahsettiğiniz konunun kilo ve ağırlık ilişkisi dışında asıl önemli kısmını derinlik yani basınç oluşturur. Örneğin 100 kg bir birey 2 mt suda 13-14 kilo ağırlık ile ancak stabil hale gelebiliyorken 10 mt derinlikte 7-8 kg bile yetmektedir. Ağırlık hesabınızı daldığınız derinliğe göre yapınız. Dalış yapmıyor, sadece kıyıda avlanıyorsanız ve ihtiyaç halinde batmak istiyorsanız ekstra ağırlık almanızda sakınca yok. 130 kg için kara kıyı avlarında 15 kg kadar ağırlığa ihtiyaç duyabileceğinizi tahmin ediyorum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/07/2021 14:59
ceko beğenme
 ceko
(@ceko)
Yeni Üye

Bilgilendirme için teşekkürler ederim sadece anlamadığım 3-4 metreye kıyafetle 70-80 kiloluk zııpkıncı zeminde 4 kg ile stabil kalabilmesi acaba dediğim bilmediğim bir teknık olabılırmı.Benim gözüken o ki kilo verip ekstra ağırlık almam gerekcek.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 16/07/2021 15:10
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

@ceko  70-80 kg bir dalıcının, 5 mm elbise ve 4 kilo ağırlık ile 3-4 metre derinlikte taşlara tutunmadan durabilmesi mümkün değildir.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/07/2021 15:53

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account