Bildirimler
Tümünü Sil

bel sorunu

 
Bilhanerden
(@bilhanerden)
Üye Palazı 🙂

Merhabalar,

 

Kış ayından beri kendimce dalış için bir takım hazırlıklar yapıyordum. Niyetim Mart ayında olmadı en geç Nisan ayında dalışlara başlamaktı. Ne yazık ki önce pandemi yasakları engel oldu. tam yasaklar bitti derken bir kaç haftadır vücudumda ciddi ağrılar başladı. Sağ omzumum hemen altında başlayan bölgede yaklaşık 4 haftadır bir kas ağrısı var. normal hayatıma engel değil ama kas grubunu çalıştırmam gerektiği zaman ağrı hissediyorum, Dr bunun için kas spazmı dedi. Asıl kötü olan da bel ağrım. buda yaklaşık 3-4 haftadır devam ediyor (buna da siyatik dediler) ama geçtiğimiz hafta ancak sekerek yürürken bu hafta sadece bel kısmını kullanırken ağrıyı hissediyorum (ağrı kaynağı belden ama acıyı bacaklardan hissediyorum).

 

bir aksilik çıkmaz ise perşembe günü de artık dayanamayıp dalışa gitme planı yaptım. Benim sormak istediğim, daha önce bahsettiğim bu rahatsızlıkları geçiren oldu mu? Genel olarak yüzmenin iyi geleceği söyleniyor ama malum dalış sırasında vücudu zorlayıp uzun süre suda kalabiliyoruz, bu durumu iyice kötüleştirir mi yada sudan dalışı tamamlamadan çıkmama sebep olur mu? 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 15/06/2021 09:30
2000watt beğenme
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

Size bir sırt ağırlığı edinmenizi ve ağırlıkları belinizden alarak sırtınıza dağıtmanızı öneririm. Ayrıca kemeri belinize değil kalçanızın üzerine sıkarsanız omuriliğinize yapacağı baskıya mani olmuş olursunuz. Bunun dışında da öyle sanıyorum ki problem yaşamadan dalışlarınızı yapabilirsiniz. Ani hareketler yapmaktan kaçınmakta ve bu gibi konularda dikkatli olmakta fayda var, selamlar.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 15/06/2021 10:21
2000watt ve gkhnkck1990 beğendi
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Öncelikle geçmiş olsun

Ben doktor degilim fakat Beldeki ağrı için bir nefroloji uzmanına muayene olun derim. Böbreklerinizde sıkıntı olabilir. Böbrek ayaklara etki eder

YanıtAlıntı
Gönderildi : 15/06/2021 21:02
2000watt
(@2000watt)
Üye

Benim dalışa başlamama bel fıtığı sebeb oldu. Bir seneye yakın yürüyemedim, 100 metre bazen de 50 metreden sonra ayağımın ağrısından çömelmek zorunda kalıyordum. MR çekildi doktor bel fıtığı nedeniyle ameliyat olmam gerektiğini söyledi.

Bir arkadaşım da benzer bir sorun yaşamış ve yüzerek düzelmiş olduğunu bana söyledi. Bunun üzerine ilk önceleri suda germe hareketleri yaptım ve sırtüstü yüzdüm. . Bir kaç ay sonra palet gözlük alıp yüzerek ben de iyileştim.

Şimdi yaz kış dalışa gidiyorum fırsat buldukça. Evet bazen bele takılan kurşun yoruyor ama ertesi gün geçiyor belimde hafifleme Oluyor. Benim belimdeki soruna en faydalı olan spor dalış sporu oldu. Tabi şimdi yürüyüş de yapabiliyorum ama iyileşmemi yüzme ve dalış sağladı. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/06/2021 11:02
gkhnkck1990 beğenme
Passiontripmaster
(@sonertas)
Üye Forum Yönetimi

Geçmiş olsun geceden voltaren kas gevsetici kremi omuzunda ağrıyan yere ve belinde ağrıyan yere sür ki sabaha kasların biraz gevşemiş olsun sabahta Dalıştan önce boyun kası egzersizlerinden biraz yap başını sola çevir 5e kadar say sağa çevir 5e kadar say başını sola yatır 5e kadar say başını sağa yatır 5e kadar say başını öne eg 5e kadar say başını arkaya yatır 5e kadar say bu egzersiz serisini 10ar kez yap kaşlar iyice açılsın Yoksa kasların o durumdayken kaşları zorlarsan yirtilmaya sebep olabilirsin bu havalar kas hastaliklarini tetikler geçmiş olsun tekrardan

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/06/2021 23:23
2000watt beğenme

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account