Baskın Avı Hakkında...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Baskın Avı Hakkında Bilgi

 
(@ege_beyi)
Yeni Üye

Bu sporda yeni olduğum için forumlardan da takip ettiğim üzere baskın avları ilgimi çekti.Bu konu ile tecrübeli arkadasların anılarını yada tekniklerini okuyup uygulamak isterim.Herkese selam olsun.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 22/07/2020 22:34
Barracuda beğenme
zencuk
(@zencuk)
Prof Üye Forum Yönetimi

Merhaba, baskın avını en doğru uygulayan eski forumun üstadlarından Ali Abinin(Mudanyali Ali) videolarını izleyebilirsiniz. Özellikle baltabaş avları gerçekten harika ağaçtan mevya toplar gibi toplar 🤣 Şuraya bırakayım bi tane videosunu diğerlerinede kanalından ulaşırsınız.

 

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 22/07/2020 23:51
(@ege_beyi)
Yeni Üye

@zencuk teşekkürler üstat

 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 23/07/2020 00:20
zencuk beğenme
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Öncelikle Baskın avi için  güzel videodaki gibi güzel taşlık mera gerekli. Sonrasında ise balıkların hareketlerini ve karşılaşacağınız meralari iyi tanımalisiniz. Onun haricinde geriye kalan sessizlik ve atış kabiliyeti balık sizi fark etmeden siz onu fark etmelisiniz. En güzel baskın avları levrek ve baltabaşlara olur. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 23/07/2020 06:28
Ege_Beyi ve Barracuda beğendi
(@ege_beyi)
Yeni Üye

Teşekkür ederim..

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 23/07/2020 17:33
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

Valla video harika atışlarda çok güzel.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 23/07/2020 17:47
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

Baskın avı çok zevklidir ve baştan çok emek ister ama sonra biter emek ve eğlence başlar. 
Koy uçlarındaki kayalık alanlar, hatta su yüzeyine minik dağlar gibi kayalıklar çok aranan özelliktir. Koy ağızlarında neredeyse akıntı hep aynıdır. Balıklar bu akıntılarda bilerek ya da bilmeyerek aynı güzergahta gider gelirler, neredeyse tekrar tekrar izlediğiniz bir görüntü gibi olur işte bu devinimi yakalayıp ezberlediğinizde armut gibi toplanır balıklar. Özellikle sürü balıkları baskına bile gerek kalmaz. Tek noktada durursunuz ve sürekli önünüzden aynı sürü geçer durur. 
Tabi bu tatilde gittiğiniz ilk defa girdiğiniz yerlerde zor olur. Aynı bölgede 2-3 dalış yapıp devinimi ezberlemek gerekir ama yazlık gibi sürekli gittiğiniz meralarda tadından yenmez. Mesela akşama çipura istediniz, iner alırsınız balığı. Devinimi bildiğiniz yerde bir iki dalış sonra rutini yaklar ve her seferinde karşı karşıya kalırsınız balıklarla. Bir  Meram var benim böyle ama artık verimli boyda balık kalmadı. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 24/07/2020 00:18
Barracuda ve Ege_Beyi beğendi

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account