Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

levrekler kaçıyor yardım

 
(@bogac-berk)
Üye Palazı 🙂

kuzey izmirin güzide beldesi olan çandarlı dayım bu aralar sarıkulak çok oluyor fakat abiler agaşondayken gırtlak sesi yapıyorum kefal sürüsü geliyor ama onlarda temkinli levrek ise görüş açıma bile gelmeden hemen kaçıyor yada çok uzaktan geçiyor derinlik 1.20 metre filan nedeni nedir elbisem siyah acaba ondan dolayı mı beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim herkese iyi dalışlar 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 26/05/2021 19:53
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Dalislarinizda hiç kıpırdamıyin. Balığı takip etmek için Kafanızı sağa sola haraket ettirmeyin . Sadece gözlerinizle takip edin.  Çok aşırı gırtlak sesi çıkarmayın zıpkınin ucuna kadar gelirler. Kamuflaj çok önemli değil. sağlıcakla Dalin.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/05/2021 20:39
zencuk
(@zencuk)
Prof Üye Forum Yönetimi
Gönderen: @onr6nkoc

Dalislarinizda hiç kıpırdamıyin. Balığı takip etmek için Kafanızı sağa sola haraket ettirmeyin . Sadece gözlerinizle takip edin.  Çok aşırı gırtlak sesi çıkarmayın zıpkınin ucuna kadar gelirler. Kamuflaj çok önemli değil. sağlıcakla Dalin.

Bunlara ek birde iyi saklanabilirsen, mümkün oldukca kendini gizlersen merakına yenik düşecektir. Kaya varsa arkasına geç, yoksa eriştelerin uzun olduğu yere kendini gömebilirsin. Kımıldamadan beklersen önüne geleceklerdir

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/05/2021 20:43
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

Düşün ki sniper elite oynuyorsun. Yapman gereken en önemli şey nedir? Atışını yapmadan önce çok iyi saklanmış olmak değil mi? Hayalet gibi hareket etmek. İyi hedef almak ve iyi atış yapmak, çünkü tek atış şansın var. Kendini bir şeylerin arkasına gizle ama mutlaka bir kere olsun başını çok az gösterip geri saklan. Sen bir yemmişsin de avcı da balıkmış, onu fark eder etmez kendini saklıyormuşsun. Böyle hareket etmelisin. Zaten merakına yenik düşüp gelecek, sonra atışını yaparsın. Son olarak kardeşim, vurduğun balığı hemen söndürmeyi unutma, avına saygı duy, can çekişmesine izin verme. Kolaylıklar dilerim.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/05/2021 08:09
gkhnkck1990
(@gkhnkck1990)
Trofe Üye

sen uzaktan görüyormuşsun bak ben onu da göremiyorum 🙂 

şaka bir yana bunlar hep tecrübedir diye avutuyorum kendimi , yani balık görememek, görünce vuramamak vs . hepsini zamanla çalışarak , okuyup burdaki tecrübelerimizin desteği ile atlatacağız inşallah .

sağlıklı nefesler 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/05/2021 08:11
ONR6NKOC ve Wolfenstein beğendi
Abit Ayan
(@abit-ayan)
Trofe Üye

@bogac-berk küçük bir bilgide ben vereyim saklanacak yerin yoksa hedef küçültmelisin yattığın yerde paletlerin havaya kalkmamalı ayrıca tüfeği uzatmış bir şekilde değilde kendine olabildiğince yakın tut birde balık yaklaşmaya başladığında atış yapmak için acele etme sakin ve minimum hareketle ağır çekime al kendini korkma balık sana yaklaşmaya başladımı merakını cezbettiğinde hemen uzaklaşmaz hatta bazen karavana atarsın levrek inatla gelir yanında dolaşır küçük bir dip not ( kefalleri ürkütürsen levrek yaklaşmaz ) sağlıklı dalışlar 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/05/2021 15:17

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account