Bildirimler
Tümünü Sil

Fondeep karbon palet

 
Hüseyin İmral
(@huseyin-imral)
Üye Palazı 🙂

Fondeep karbon palet almayı düşünüyorum 3 tane model olduğunu gördüm modellerin sadece görünüş olarak mı farkı var yoksa performansada etkisi var mı ?

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 05/04/2021 16:54
bogac berk ve Barracuda beğendi
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Üye

Bahsettiğin 3 model farklı sertliklerde paletler olabilir. S-M ya da L gibi. Kilona göre seçmen doğru olur, nereden alışveris yapacaksan danışabilirsin.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 05/04/2021 18:09
Hüseyin İmral
(@huseyin-imral)
Üye Palazı 🙂

 

3B0797E1 2246 40FC 8BCC 87CCB1F5E15E

@wolfenstein Bahsettiğim şey bu şekilde 3 model var şekilleri etkiler mi dediğim şey bu 

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 05/04/2021 21:31
pasha
(@pasha)
Yeni Üye
Gönderen: @huseyin-imral

Fondeep karbon palet almayı düşünüyorum 3 tane model olduğunu gördüm modellerin sadece görünüş olarak mı farkı var yoksa performansada etkisi var mı ?

Ben de foondeep palet almayı düşünüyorum da sanırım t2 ve t4 diye iki çeşidi var.t2 iki kat karbondan,t4 ise 4 kat karbondan imal adiliyor diye okumuştum. Forumda bir arkadaş ise derine inilmiyorsa t4 e gerek yok diye yazmıştı galiba. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 05/04/2021 22:52
zencuk
(@zencuk)
Prof Üye Forum Yönetimi

Fondeep t2 ve t4 olarak iki çeşit bunlarda kumaşın örgüsü ile alakalı forumda Hasan Ağca'nın videosu var, oradan detaylarını öğrenebilirsiniz. Her iki modelde standart kullanıcı için yeterli hatta bana sorarsanız aradaki farkı anlamak güç. Tavsiye olarak yerli üreticilerden fondeep veya sharksub harici düşünmeyin. Bu iki markanın hangi modelini alsanız pişman etmez. Sadece sağlamlık açısından Sharksub bi tık daha önde diyebilirim. Kendimde fondeep kullanıcısıyım çokda memnunum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 05/04/2021 23:10
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Prof Üye Forum Yönetimi

Resimdeki modellerde sanirim T2 ve T4 modelleri var. Birde üretim zamanları farkli.

 Karbon paletler de birazda bütçe meselesi. Yerlide alabilirsiniz. Fakat çok fazla marka var. Ve döviz kurlarından dolayı fiyatlar çok yukseliyor. Yerli karbonlar da aynı şekilde malzemeler karbon kumaş ve epoksi de döviz ile olduğu için fiyatlar yükseliyor.

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 05/04/2021 23:47
(@bogac-berk)
Yeni Üye

apnea ayaklık ile uyumlumudur peki

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/04/2021 00:41
GKHN YRN
(@trofesor)
Üye Palazı 🙂
Gönderen: @bogac-berk

apnea ayaklık ile uyumlumudur peki

tüm karbon palalar belirli bir açıyla ve genelde tüm ayaklıklara uygun olarak üretilir. bildiğim kadarıyla apnea yeni nesil ayaklık ile fondeep karbon pala da uyumlu. ancak kullanmadığım bir ayaklık olduğu için yine de üreticisine sorun derim.

ben çok uzun yıllardır, ilk çıktığından beridir fondeep karbon pala kullanıyorum. bu palaları hem pathos hem labrax ayaklık ile kullandım. mevcutta bir eski pathos ayaklıklı M sertlikte 2t paletim, bir de yeni labrax ayaklıklı MH sertlikte 4t paletim var hatta.

uzun yıllardır max 25m derinliğe kadar ama çok uzun yüzüşlerde kullandığım fondeep palalardan aşırı derecede memnunum, zira malzemesine hiç dikkat etmeyen biri olarak toplamda 3 çift eskittiğim palalardan sadece birini, o da 17m de bayır aşağı agaşondan kalkarken palete bastığım için kırdım 🙂

yani normal kullanımda kırmanız pek mümkün değil

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/04/2021 09:31

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account