Bildirimler

Cressi Gara Modular Nery Zıpkıncı Paleti İnceleme  

  RSS

Can Aktaş
(@canaktas)
Kendi Halinde Bir Zıpkıncı Yönetici
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 398
28/04/2019 01:55  

cressi gara modular nery inceleme

CRESSİ GARA MODULAR NERY SERBEST DALIŞ PALETİ İNCELEMESİ

Zıpkın Avı Türkiye Forum için bir inceleme yazısı daha hazırladım. Bu yazıda Cressi Gara Modular Nery modeli ile ilgili tüm teknik bilgiler ve paleti kullanan bir zıpkıncı olarak kendi yorumlarımı da yazıya ekleyeceğim. Cressi gara modular nery paleti incelediğinizde palaların üzerinde bir imza olduğunu görüyorsunuz. Peki kim bu imzanın sahibi?

Guillaume Néry derin dalış konusunda uzmanlaşmış ve dünya serbest dalış rekoru sahibi bir Fransız serbest dalış sporcusudur. -125 metreye yapmış olduğu son dalışıyla Fransa rekorunun sahibi olmuştur. Nery'nin palet üretiminde tavsiye niteliğinde katkıları olduğu söylense de bunun satışa yönelik bir reklam taktiği olması muhtemel 🙂 Zaten Cressi Markası kendisinin sponsor firması.

Guillaume Néry nin Youtube Free Fall (Serbest Düşüş) İsimli videosunu izlemiş olabilirsiniz. İzlemediyseniz tavsiye ederim.

Cressi Gara Modular Nery Teknik Bilgiler (42/43)

  • Toplam Uzunluk : 90 cm
  • Pala Uzunluğu : 78 cm
  • Genişlik : 21 cm
  • Ayaklık+Pala Toplam Ağırlık :1020gr
  • Pala tipi : Yumuşak (Kişisel görüşüm palaları yumuşak değil)

cressi gara modular ayaklık

CRESSİ GARA MODULAR NERY AYAKLIK

Cressi modular ayaklık tam bir ar-ge ürünü diyebilirim. Ayaklık oldukça hafif, paleti elinize aldığınızda kaliteli bir malzemeden üretilmiş olduğunu hemen anlıyorsunuz. Cressi Gara Modular ayak cebinin kalıbı diğer Cressi Gara modellerine göre daha geniş. Benim ayakkabı numaram 43 Bu paleti 3 mm içi neopren çorap ile denedim ve  42-43  palet bana tam oldu. Ayaklık çok rahat. Önceki paletim Omer Eagleray ile karşılaştırdığımda Cressi Gara Modular ayağımı hiç sıkmadığı gibi rahatlığı ile benim kalbimi kazandı. Cressi firması, isterseniz Gara Modular Ayaklık çorapsız kullanılabilirsiniz diyor. Ancak çorap olmadan kullanmayı tavsiye etmem. Omer Eagleray palet ile ilgili detaylı bilgi için Omer Eagleray Palet İncelemesi isimli yazıma göz atabilirsiniz. Palalar ayaklığa 2 adet vida yardımıyla ayaklığa sabitlenmiş. İstediğiniz zaman pala değişimi yapabilirsiniz.

CRESSİ GARA MODULAR NERY PALA

Palalar yüksek modüllü propilenden (2500 Mpa) yapılmıştır. Cressi firması palaların sağlamlığına o kadar güveniyor ki bu palalara ömür boyu garanti veriyor. Palalar gri renkte. Üreticiye göre pala sertliği yumuşak. Ancak paleti incelediğinizde palaların hatırı sayılır bir sertlikte olduğunu göreceksiniz. Palalar bence MH yani ne sert nede yumuşak. 100 kg bir dalgıç olarak 12-15 metre aralığında yaptığım dalışlarda özellikle dipten yukarı çıkarken görevini tam anlamıyla yerine getirdi. Cressi Gara Modular Nery palet vuruşları ile oluşan gücü iyi bir şekilde yansıtıyor. Uzun yüzerken bileklerimde ağrı yapsa da.Kısa bir süre sonra palete alıştım. Uzun ve nispeten sert palalı paletler malesef alışıncaya kadar bilek ağrısı yapıyor.  Özellikle belirtmek istediğim bir nokta var. Kiloma rağmen termoplastik bir palete göre 13 metre derinlikte, dipten yüzeye çıkarken palet vuruşlarımı çok iyi bir şekilde itiş gücü olarak yansıttığını tecrübe ettim. Bu palet için uygun ağırlık kullanımıyla birlikte 0-20 metrelerde rahatlıkla iş görür diyebilirim.

Cressi Gara Modular Nery paleti Decathlon'dan 499 Liraya satın aldım. Neredeyse ayaklık fiyatına geldi. Başka yerlerde palet 900-1200 Lira aralığında satılıyor. Eğer sağlam ve rahat ayaklığı olan bir palet alma niyetiniz varsa bu paleti kaçırmayın derim.

Omer Eagleray Pala Değişimi

omer eagleray pala değişimi

 

 

 

 

 

Foruma Facebook Giriş butonuyla üye olmak çok kolay. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Cressi Gara Modular Nery palet ile ilgili fikirlerinizi forumda paylaşabilirsiniz.


Alıntı
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account