Zıpkın Avı Mevzuatı...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Zıpkın Avı Mevzuatı ile ilgili bir soru

 
CorsairTR
(@corsairtr)
Yeni Üye

Merhaba abilerim , ben dalısa gittigimde genelde tek bir bakir koya giderim hiç sorun yasamadım fakat kucuk kızlarım ve esim artık halk plajı tarzı yerlere gitmek istediklerini belirtmektedirler. Bende tabi boyle yerlere gittigimde balık vurmak istiyecegim fakat kafama takılan bir soru var . Mevzuata göre :

1 Nisan-15 Kasım tarihleri arasındaki dönemde, sahilden itibaren uzaklığı 200 metreyi geçmeyen, şamandıralarla çevrilmiş yüzme alanları içinde su ürünleri avcılığı yasaktır

Seklinde bir yazı var , bizim gidicegimiz bolge kumsal fakat 200 metre sagı ve 200 metre solunda kayalık bolgelerden denize girilebiliyor. Halk plajı yakınında plajdan değilde 200 250 metre uzagından bu kayalardan girip acılsam plaj bolgesi ve dubalı alanlara girmesem ceza yermiyim? Bu konuda bilgi rica ediyorum.

Teşekkürler.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 16/08/2022 23:12
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)
Yönetici

@corsairtr insanların yoğun şekilde bulunduğu yerlerden uzakta ve özellikle şamandıralarla çevrilmiş alanların uzağında avlanabilirsiniz. Ancak hakkınızda yoğun bir ihbar yağmuru gelirse sahil güvenlik dalışı sonlandırmanızı isteyebilir ve hatta ısrar ederler 🙂 cezalık bir durum olacağını sanmıyorum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 17/08/2022 02:04
kaanc beğenme

©2023 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account