Antalya, Aslan Balı...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Antalya, Aslan Balığı

 
kaanc
(@kaanc)
Yeni Üye

Merhaba;

Uzun yıllardır antalya'da yüzüyorum, son 2 yıldır iyice artan aslan balığı popülasyonundan dolayı artık onları avlamaya karar verdim, (demre, kekova-kaş hattında görülmedikleri yer yok artık) henüz serbest dalış eğitimi almadığımdan zıpkın kullanmayı ve 5 metreden derine dalmayı planlamıyorum. hawaii zıpkını / polespear ile aslan balığı avlamayı planlıyorum. 
bu konuda yer ve malzeme önerilerine açığım.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 16/07/2021 16:00
Wolfenstein beğenme
Wolfenstein
(@wolfenstein)
Trofe Üye

@kaanc Kardeşim önerim normal bir zıpkın ile (Kurması kolay kısa bir zıpkın) şişinin üzerindeki kelebeği de kesip çıkararak sadece şiş yardımıyla vurman ve öldürmendir. Böylelikle balığa hiç temas etmeden çekerek şişinden çıkarabilir ve öldürmüş olursun. Avlamaktan kastettiğinin sadece öldürmek ve popülasyonu azaltmak olduğunu düşündüğüm için böyle yazdım. Başka niyetlerin var ise (Yemek gibi) çok dikkatli olmanda fayda var, zira dikenleri oldukça zehirli..

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/07/2021 16:28
kaanc beğenme
kaanc
(@kaanc)
Yeni Üye

@wolfenstein yemeyi de planlıyorum, zehirli ışınlarından korunmak için üç uçlu olan modeli kullanmayı planlıyorum. iyice alışana kadar tüm ışınları makasla kesmeden dokunmayacağım.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 16/07/2021 16:33
zencuk
(@zencuk)
Prof Üye Forum Yönetimi

'ışın' tabirin hoşuma gitti. 😆 Pokemon mu bunlar 🤣 Bencede 75-60'lık standart bir zıpkın daha rahat olacaktır. Sadece bu balığı avlamayı düşünüyorsan. 3'lü bir uc kullanabilirsin. Kelebekden çıkartmasından daha kolay olacaktır. Belki bir şamandıra üzerine dizgi veya tel livar yüzgeçleriyle suda uğraşmanı önleyebilir 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/07/2021 22:46
ozansefer
(@ozansefer)
Üye

Merhaba standart şiş yerine kesinlikle 3 lü uç kullanmanı tavsiye ederim. Birde şişteyken dikenleri kesmek için güzel bir makas yanına tamamdır. birde şamandıraya dizgi tamamdır:) lezzetli balık öldürüp bırakmak tehlikeli akıntı kıyıya yüzen insanlara yada dalan başka bir dalgıca gelebilir. o yüzden öldürüm bırakmak biraz sakıncalı. hava kesesini de patlatmak gerek öldürüp salmak için. ama zıpkına başlamak için çok iyi bir balıktır 😀

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/07/2021 18:24
kaanc beğenme

©2021 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account