Bu konu 5 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Can Aktaş tarafından 3 hafta 6 gün önce tarihinde güncellendi.

• Yazar
    Yazılar
     Batuhan 
    Katılımcı

çok keyif alarak yaptığım su altı dalışı işine zıpkın alıp daha da keyiflendirmek istiyorum ama uygun bütçeli zıpkın ve palet nerden bulurum? Hangisini almalıyım? Bu sorularıma yanıt arıyorum yardımcı olabilir misiniz?..

Can Aktaş 
    Yönetici

Konuyu bir üst bölüme taşıdım. Decathlonda satılan apnea x power yada beuchat mondial one paletlerden birisi işinizi görecektir.

https://www.decathlon.com.tr/x-power-palet-id_8348491.html?LGWCODE=1856151;119903;6841&gclid=Cj0KCQjwhdTqBRDNARIsABsOl9_OxKjBACTX_2pZKQf6tW68W1ncdH1SNqwumO1Keqq6uI4apXVM4XcaAu5rEALw_wcB

Zıpkın olarak apnea competition, apnea powerpoint, diverman divemaster, freesub goldern horn vb tüfekler başlangıç ve orta seviye için ideal tüfeklerdir.

Ayrıca zıpkın seçimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular ile ilgil bir yazı paylaşıyorım okumanı tavsiye ederim

Zıpkın Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Bu yanıt 1 ay önce önce  Can Aktaş tarafından değiştirildi.

Can Aktaş
    1985/Hatay
    Site Kurucusu

Batuhan 
    Katılımcı

Teşekkürler dikkate alacağım dediklerinizi

ANSpear 
    Katılımcı

Selam

Ben ilk olarak kapali kafa cok ucuza satilan yilmaz 50lik zipkini 40₺ ye alip buyuk umutlarla baslamistim. yaklasik iki yil kullandim artik performans vermemeye baslamisti attigim baligi iskaliyordum sisin gidisini oturup cekirdek yiyip mac izler gibi izliyodum yavaslamisti sanki. yeni bi zipkin almam lazimdi hem biraz daha iyi hemde butce olarak cok acilmamam gerekiyordu.  Cok baktim cok arastirdim kisitli butceyle alinabilecek en iyi zipkini ariyordum. Beni cezbeden tarafi çoğu kisinin memnun kaldigi 18mm dunlop lastik, 6.5mm sis aradigimin hepsi butceme uygun oldugunu dusundugum Oceanus pro zipkinda vardi. Bu isi yapanlarin yorumlarindan gordugum kadariyla baslangic ve orta seviye icin 85lik yeterliydi.

Siparisi verdik geldi.

Ip birakma dili ilk baslarda biraz sorun yaratti misinayi cabuk yipratti bi kac denemeden sonra ufak bi ege ile keskinligini azalttim kapali kafa ama  aciga cok kolay cevrilebilen bi zipkindi hemen acik kafaya cevirdim ve kullanimi okadar kolaylastiki sanki ikisinin arasinda ucurum vardi. Oyle aman aman bi parada vermedim 210₺ odedim.  Gecen foruma uye oldugumda yazmistim yeniyim acemiyim tanisabilecegim birileri varmi tecrube edinecegim destek olabilecek diye gercektende acemiydim ve halada oyleyim. Eski zipkinimla en fazla kefal avlayabiliyordum. Bununla ufkum acildi eskinalari levrekleri avlar oldum evet cok kisa bir sure ama kesinlikle ozguvenimi yerine getirdi. Onceden levregi gorur atsamda gitmez o kadar diyip, nasil olsa vuramiycam iskaliycam deyip simdi avlar oldum. Sonuc olarak butcede cok sinir varsa kendinizi zorlamadan bunu alabilirsiniz tavsiyemdir baslangic ve orta seviye icin gayet tatmin edici.

Isin asli ne alirsak alalim hangisi ne kadar kaliteli ne kadar ucuz ne kadar pahali olursa olsun en onemlisi insanin ailesine ve sevdiklerine eli bosta olsa donebilmesi.

Selametle.

Can Aktaş 
      Yönetici

ANSpear sizden rica etsem kullanmış olduğunuz Oceanus pro zıpkının birkaç resmini ve zıpkınla ilgili bilgileri ve tecrübelerinizi forumdaki Zıpkın Avı Malzemeleri altındaki Su Altı Tüfekleri bölümüne yeni konu açarak bizimle paylaşabilir misiniz?

Apnea Rebel ile ilgili ben bir konu eklemiştim. Bu kadar detaylı bir yazı yazmanıza gerek olmasa da fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Apnea Rebel Açık Kafa Zıpkın

Can Aktaş
      1985/Hatay
      Site Kurucusu

Batuhan 
    Katılımcı

Yorumunuz için çok teşekkür ederim dediğiniz zıpkını araştırıp değerlendireceğim tekrardan teşekkürler

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

©2019 www.sperfishingturkey.com Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avı Topluluğu. Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account