Gırtlaktan nefes tutmak  

   RSS

0

Merhabalar,

Zıpkınla serbest dalış hobisine yeni başladım. Açıkçası su altı dünyasının beni bu kadar büyüleyeceğini tahmin edemezdim. Dalış süremi arttırmak için spora dahi başladım. (Koşu, yürüyüş, yürürken/merdiven çıkarken nefes tutma) Konu ile ilgili internette yaptığım araştırmada diyaframdan tutulan nefes diyafram kası büyüklüğü sebebi fazla oksijen tüketimine yol açmaktaymış. Buna alternatif olarak gırtlaktan nefes tutulması önerilmiş. Sizce bu durum doğru mu? Doğruysa gırtlaktan nefes nasıl tutulabilir?

Şimdiden teşekkür ederim.

1 Cevap
0

Merhaba. Elimden geldiğince basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Gargara yaparken farkında olmadan gırtlak boğazı kapatır ve bu şekilde boğazımıza su kaçmadan gargara yaparız. bir bardak suyla alıştırma yaparak bu olayın farkına varın. daha sonra nefes alın ağzınızdan nefes verirken gırtlağı kapatıp geri açın. bu şekilde havayı gırtlaktan hapsetmeyi kolayca öğrenebilirsiniz. Merak ettiğiniz ne varsa sorun elimizden geldiğince yardımcı oluruz 👍

Can Aktaş-Hatay
Site Kurucusu
Lütfen Zıpkın Avı Türkiye Forumu Facebook sayfanızda paylaşın. Serbest Dalış ve Zıpkınla balık avı yapan herkesi foruma davet ediyorum. Kazasız bol avlı dalışlar dilerim.

Paylaş :

©2019 www.sperfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol