Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Caner Fuat KURT tarafından 5 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #8454

  Agaşon tekniğinde yatış pozisyonu nasıl olmalı?

 • #10869
   Caner Fuat KURT 
  Yönetici

  Selamlar,

  İbrahim hocam sana bunun cevabını yazmak bana düşmez ama nacizane kendi yöntemimi yazayım.

   

  Öncelikle meranın derinliği ve avlanacak balığın cinsi çok önemli. Mesela derin bir merada Sinarit bekliyorsak ya da şeytan, mutlaka bir taş arkasına saklanmak ve açığa bakmak faydalı olacaktır. Bununla birlikte güneşi arkamıza almak, bunu yapamıyorsak taş kuytusuna saklanarak gölgede kalmak da fayda sağlar.

   

  Sığ avlarda özellikle avcı balıklar açıklardan saldırabilecekleri gibi, mendirek avlarında ya da geniş taşlık alanlarda sığdan veya paralel olarak taş üstlerinden gelebilirler. Bu derinliklerde de yine güneşi arkamıza alarak vücudumuzu olabildiğince kuytulara sokmak faydalı olur.

   

  Agaşon deyince insanların aklına hep nefesini tutup suyun altında beklemek gelir, halbuki iş o kadar basit değildir. Mesela 1 metre suda bile agaşon yaparken eşitlemek yapmak, böylece çıkardığımız her bir sesi duyarak suda kendimizi tamamen sessiz hale getirmek, paletleri aşağı düşürmek, sessiz bir ördek dalışı ile dalmak, ağırlık ayarını güzel yaparak inişte ve çıkışta sorun yaşamamak, süreyi doğru hesaplamak, bulanık suda korkularla baş edebilmek, hareketsiz bekleme becerisini göstermek gibi daha aklıma gelmeyen onlarca yan faktör var. Bunları sağlamadan yapılan bir agaşonun başarı şansı düşüktür.

   

  Sağlıcakla dalın.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

©2019 www.sperfishingturkey.com Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avı Topluluğu. Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account