Bildirimler
Tümünü Sil

Av paylaşımı yarışması başladı oy kullanmak için Tıklayın. Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

Zıpkın Tavsiyesi  

  RSS
(@noble)

Yılmaz zıpkın almayı düşünüyorum yeni başlıycam. Dahaç agaşon ve baskın avı yapıcam 75 lik uygun olur diye düşünüyorum. Yılmaz zıpkınlar nasıldır?

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/06/2020 14:55
zencuk
(@zencuk)
Forum Yönetimi

Hemen hemen hepimizi dalışa başlatan zıpkındır. 1 hafta sonra şişi paslanmaya başlar, yüzük atışlardan sonra en arkaya sıkışır dalışın ortasında taşla vura vura çıkartırsınız. Ama yılmazla vurulan kefalin bile tadı bir başkadır. Zamanla amber lastiği pütür pütür olur dökülür, tel palamutu kopar ellini keser ama yine vazgeçemezsin. 

 

Yani diyeceğim şartlar müsaitse biraz daha kaliteli bir zıpkın almak gerek, müsait değilse amaç eldekilerin tadını çıkartmak ileride daha iyilerine sahip olduğunda gerçekten mutlu olabilmek. Geri dönüp baktığında emektar yılmazı tebessümle hatırlamak.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/06/2020 15:08
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Forum Yönetimi

Almak istediğiniz  zıpkın ne kadar ? 100-150 ? Bu işi başlayıp bırakmayacaksanız o paralarda olmasa bile ona yakın ikinci el sağlam zıpkınlar bulabilirsiniz ...Amatör malzeme ile profosyonel iş yapıp verim alma oranı düşük gibi ...

YanıtAlıntı
Gönderildi : 27/06/2020 16:47
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

@noble Yılmaz zıpkınlar nasıldır bilmiyorum. Çevremde gördüğüm kadarıyla olta malzemeleri satan küçük dükkanlarda bol miktarda bulunan hayatında zıpkınla balık avı yapmamış satıcıların özellikle yeni başlayan arkadaşalarımıza önerdiği bir marka oluyor kendileri. Zıpkınla balık avı malzemelerinin kıt olduğu eski zamanlarda kullanılan, yeni neslin bilmediği bir tüfek markası 🙂 

@zencuk gerekli tüm bilgileri vermiş. Bence bütçeyi arttırıp en azından sizi ve çevrenizdekileri tehlikeye sokmayacak kaliteden bir tüfek almanızı tavsiye ederim. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/06/2020 20:21
Caner ALTINTAŞ
(@caner)

Zamanın birinde Yılmaz markasının bir yetkilisi veya sahibi bizim piyasada satılan uygun fiyatlı yılmaz zıpkınlarla bir alakamız yok bunlar markamıza zarar veren taklit ürünler demişti diye hatırlıyorum. İlgili markanın web sitesinde sadece sniper assassian zıpkinlar görünüyor ve fiyatları 350 TL civarında başlıyor.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 30/06/2020 11:41
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account