Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Gırtlaktan nefes tutmak

 
(@volkan-tabak)
Yeni Üye

Merhabalar,

Zıpkınla serbest dalış hobisine yeni başladım. Açıkçası su altı dünyasının beni bu kadar büyüleyeceğini tahmin edemezdim. Dalış süremi arttırmak için spora dahi başladım. (Koşu, yürüyüş, yürürken/merdiven çıkarken nefes tutma) Konu ile ilgili internette yaptığım araştırmada diyaframdan tutulan nefes diyafram kası büyüklüğü sebebi fazla oksijen tüketimine yol açmaktaymış. Buna alternatif olarak gırtlaktan nefes tutulması önerilmiş. Sizce bu durum doğru mu? Doğruysa gırtlaktan nefes nasıl tutulabilir?

Şimdiden teşekkür ederim.

YanıtAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 01/08/2018 02:32
Alminaro beğenme
Barracuda
(@can)
Yönetici

Merhaba. Elimden geldiğince basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Gargara yaparken farkında olmadan gırtlak boğazı kapatır ve bu şekilde boğazımıza su kaçmadan gargara yaparız. bir bardak suyla alıştırma yaparak bu olayın farkına varın. daha sonra nefes alın ağzınızdan nefes verirken gırtlağı kapatıp geri açın. bu şekilde havayı gırtlaktan hapsetmeyi kolayca öğrenebilirsiniz. Merak ettiğiniz ne varsa sorun elimizden geldiğince yardımcı oluruz ?

YanıtAlıntı
Gönderildi : 01/08/2018 15:08
tmutlu70 ve Alminaro beğendi

©2022 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account