Orta Karadeniz (Sin...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Orta Karadeniz (Sinop Abana arası)  

 
(@yusufesin)
Yeni Üye

Merhaba Dostlar,

Kısa süren tatilimizden sonra pek sevgili! kara Ankaramıza geri döndük. Bir sonraki tatile kadar dalış yok. 😥

Bu arada Kastamonu Çatalzeytin ilçesine bir yazlık yapma projemiz var, kayınpederin köyüne. Kardenizde birkaç dalış tecrübem olduysa da pek bildiğim bir deniz değil. en önemlisi akdeniz ve egeden çok farklı olduğu. Ev tamamlanınca artık havayı güzel bulduğum her hafta sonu soluğu çatalzeytinde alırım sanırım. Ankaradan 4.5 saat gibi bir sürede varılıyor.

Karadeniz doğası ve yeşil mavi yoğunluğu ile cennetten bir köşe. Ama bu bölgeyi aşina olmadığımdan nerede ne av verir, ne zaman avlanmak daha verimlidir hiç bilmiyorum. Bölgeyi bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Karadeniz, ege ve akdeniz gibi değil. Harbiden kara, görüş zayıf, 10 metreye inildiğinde gece gibi oluyor. avla son anda karşılaşıyorsunuz. haliyle bu yeni şartlara alışmak zorluyor. Bütün bunların üstüne bide bölgede dalış verimli ve keyifli değilse boş yere dalış takımlarını yanıma yük etmeyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. 😊   Dalın sağlıcakla... 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 05/09/2020 12:56
Barracuda beğenme
(@yusufesin)
Yeni Üye

Kimse yok demekki karadenizde dalan. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 15/09/2020 14:50
Barracuda beğenme
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Forum Yönetimi

Karadeniz'de en iyi av veren balık levrek, baltabas ve eskinadir.  KaradeniZ ege yada akdeniz gibi değildir. Kastamonu da dalmadim. Ama  mevsimine göre kıyılarda güzel levrek baltabaş alabilirsiniz.  

Mera olarak burunlari ve burun dönüşlerdeki taşlık kirmalik kıyı kesimleri yokayabilirsiniz. 

Sağlıcakla dalin

YanıtAlıntı
Gönderildi : 15/09/2020 21:37
Yusuf Esin beğenme
Barracuda
(@can)

@yusufesin forumda akdeniz, ege ve marmara zıpkıncıları yoğunlukta. Karadeniz e de açılım yapabilirsek aslında güzel olacak gibi 🙂 Karadenizi hiç bilmediğimden dolayı yorum yapamadım. Keşke yardımcı olabilsem. Umarım orada keyifli avlar yaparsınız. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 16/09/2020 20:31
Yusuf Esin beğenme
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account