İzmir(Urla) da Serb...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

İzmir(Urla) da Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avcılığı Eğitimi  

 
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

Değerli arkadaşlar merhaba,

1 yılı aşkındır badimle birlikte dalıyorum.Sağolsun kendisi benden daha deneyimli olduğu için paylaştığı bilgiler hep gelişmemi destekledi. Bir yandan da videolar ve okumalarla öğrenmeye devam ediyorum ama temel de olsa bir eğitim (teorik,pratik) almak istiyorum.

Bunun için suan bana yeterli olabileceğini düşündüğüm Ege Uni. nin Serbest Dalış ve Zıpkınla Balık Avcılığı sertifikali egitimine başvurdum. 10 kişi olduğunda eğitimi başlatacaklar. Egitimi Doc.Ali Ulaş verecekmis,ben sahsen tanimiyorum. Ki sertifika derdinde de değilim. Kapsamli bi bakisla, dogrusu yanlışı,tehlikesi, yolu yordami duysam bana yeterli olacak diye dusunuyorum. Keza her dalışta öğrenme devam ediyor. 

Diyeceğim o ki bu egitime baska katilmak isteyen olur mu? Siz 4 kisi olursaniz size oncelik veriri grubu 10 kisiye tamamlariz dedi EGESEM. Eğer ilgilenen varsa iletisime geçelim, daliş arkadaşi olalim. Yorumu olan varsa da lütfen buyursun.

Egitimin linki burada 

http://egesem.org/kategoriler/3/spor-eg%C4%B1t%C4%B1m-programlar%C4%B1#

Herkese selamlar sevgiler

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 14:41
tmutlu70 ve Barracuda beğendi
Barracuda
(@can)

@dgn Serbest dalış ve zıpkınla balık avı ile ilgili neredeyse her online platformu takip ediyorum. İşim gereği zaten günde en az 10 saat pc başındayım ancak bu zamana kadar bu eğitimle ilgili en ufak habere bile rastlamadım. Bu nedenle paylaşımınızdan ötürü size teşekkür ederim.

Kursu düzenleyen Doc. Ali Ulaş ın eğitim geçmişine baktım. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan "Zıpkınla balık avı antrenörlüğü" belgesine sahip olduğunu gördüm. Ancak öz geçmişinde Serbest Dalış eğitmenliği bulunmuyor. Gerçi eğitmen olsa bu sefer kurs ücreti 3 e katlanırdı 😀 

Eğitimin sonunda verilecek sertifikanın uluslar arası geçerliliği olmayacak ancak zaten sertifika vs pek bir işe de yaramıyor. Eğer doğru nefeslenme gibi serbest dalış teknikleri ile ilgili faydalı bilgiler ve antrenör eşliğinde yeterli şekilde uygulamalı çalışmalar yapılacaksa eğitimin faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak aynı anda 10 kişinin eğitimi nasıl olur pek kestiremedim. Eğitimin detayları ile ilgili keşke biraz daha bilgi olsa. 

En uygun serbest dalış eğitiminin 1.500-2.000 tl den başladığı bu zamanlarda  675 tl ücreti ile hem serbest dalış hem de zıpkın avı eğitimi alabilmek güzel olsa gerek. Umarım faydalı olur. Kurs sonrası bizi bilgilendirebilirseniz seviniriz.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 15:40
dgn ve Orçun beğendi
Orçun
(@orcun)
Yeni Üye

Ben daha önce eğitim aldım ancak üzerine gitmediğim ve devam etmediğim için şuan yeni başlamış olmaktan farkım yok. Bana kalırsa bir serbest dalış ve zıpkın ile balık avı öğrencisinin sudaki her hareketi izlenip değerlendirilmeli, su üzerindeki, batıştaki ve dipteki hareketlerine ve geri yüzeye çıkışına kadar gözlemlenip eksik olanların eğitmen tarafından düzeltilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde bir eğitim verimli olacaktır. Kaldı ki bu da 675'er tl ücret ile 10 kişi ile aynı anda yapılması zor olmaz mı?  Diğer türlü her bilgiyi internette bulabileceğinizi hepimiz biliyoruz. Yanılıyorsam mutlaka düzeltin.Ayrıca bu bir standart değil, benim kişisel fikrim ve bir eğitimden beklentimdir 🙂

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 15:57
tmutlu70 ve Barracuda beğendi
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

@can teşekkurler ilgin ve yorumların için 🙂

10 kişiyle nasıl olacak göreceğiz bakalım, hele bir kurs açılsın.

Seve seve paylaşırım deneyimimi kurs sonrası 👍

Cok sağol

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 22:17
Barracuda beğenme
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

@orcun merhaba,

Bahsettiğin şeylerin bir kısmını badim ile dalışta yaşıyorum aslinda.Deneyimli olmasının çok faydası var tabi; ufak bilgiler,gördügü yanlislari bildirmesi falan derken güzel bir gözlem oluyor.

Eğitimin nasıl olması gerektigiyle ilgili yeteri kadar bilgi ve deneyimim yok dostum, yorum yapamayacağim.

Muhtemelen bircok bilgi internette vardır.Ben derlenmiş haline ihtiyac duyuyorum.Bazen deneyimleyerek ögrenmenin bedeli ağır olabiliyor.Hele ki doğa sporlarında.(Yamac paraşütü öğrenirken hocam"bu sporun kurallari kanla yazıldı, yitirilen canların, olan kazaların ardından bu kurallar oluştu." derdi.) O yüzden ana basliklari bir duyup,sonrasinda kendim derinleşirim diye düşünüyorum.

Eğer bir eğitim girişimin olursa umarım beklentilerine cevap verir.

Selamlar. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/09/2020 22:28
tmutlu70 ve Barracuda beğendi
(@311370tm)
Yeni Üye

Bugün bende başvurdum bekliyorum

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 24/09/2020 19:38
Barracuda ve dgn beğendi
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

@311370tm çok sevindirici haber:) iletişime geçelim.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 24/09/2020 20:55
tmutlu70 beğenme
(@311370tm)
Yeni Üye

Tamamdır haberleşelim 👍

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/09/2020 12:40
(@cozer78)
Yeni Üye

@dgn bu kursa haziran ayinda kayit oldum defalarca ertelendi 10 kisiye tamamlanamadigindan, hatta sayi 10a ulas(a)miyorsa kisi basi daha fazla ucret odeyelim oyle gerceklestirelim dedim, onu da yapmadi organizasyon, devaminda sansima mujdat turan ve sertan aydin ustadlarin izmirde duzenledikleri egitime katildim, cok da verimli gecti bundan birkac hafta once, eger egesem egitimi olursa +1 beni de yazin, katilirim, hatta ali beye eposta gonderdim ona cevap dahi alamadim... ali.ulas@ege.edu.tr

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/09/2020 21:26
dgn ve Barracuda beğendi
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

@cozer78 , @311370tm 2 gün önce Egesem'den mesaj gelmiş arkadaşlar. İlgilendiğimizin kursun 8 Ekimde başlamasına karar vermişler ve telefonla arayıp katılımımızı teyit etmemizi istiyorlar. Eğer müsaitseniz bu fırsat kaçmasın haberiniz olsun. Umarım orada görüşme birlikte dalma fırsatımız olur.

Selamlar

YanıtAlıntı
Gönderildi : 30/09/2020 23:36
(@cozer78)
Yeni Üye

@dgn @311370tm evet mutlaka katilalim da gerceklessin lutfen

YanıtAlıntı
Gönderildi : 01/10/2020 08:24
Barracuda beğenme
dgn
 dgn
(@dgn)
Yeni Üye

Bu haftasonu 10-11.10.20 tarihlerinde gerçekleşecek galiba kurs. Bekliyoruz bakalım heyecanla.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/10/2020 22:12
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account