Bu Havuza Girmek Yü...
 
Bildirimler
Tümünü Sil

Av paylaşımı yarışması için son günler. Detaylı Bilgi için Tıklayın. Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

Bu Havuza Girmek Yürek İster  

  RSS
Barracuda
(@can)
deep joy dunyanin en derin havuzu

 

DÜNYANIN EN DERİN HAVUZU Y-40 DEEP JOY

 

Bu havuz İtalya’nın Montegrotto Terme bölgesindeki Terme Milepini Oteli’nde bulunmaktadır. Dünyanın en derin havuzu unvanını elinde bulunduran ve tam bir mühendislik harikası olan Deep Joyun (Derin Eğlence) dip derinliği tam 40 metredir. Daha önceleri dünyanın en derin havuzu olarak bilinen, Brüksel’deki 34,5 metre derinliğindeki Nemo33’ten 5,5 metre daha fazla derinliğe sahip olması bu havuzu liste başına taşımıştır. Deep Joy tam 4300 metreküp termal su ile doludur. Havuz suyu sıcaklığı 32 – 34 °C  civarında olduğundan dalış kıyafeti giymeye gerek kalmadan dalış yapmak mümkün oluyor.

 

DÜNYANIN EN DERİN HAVUZU 12 KATLI BİR BİNANIN YÜKSEKLİĞİNE EŞDEĞER

 

Ünlü İtalyan mimar Emanuele Boaretto tarafından tasarlanan havuzun dalış derinliği 12 katlı bir binaya veya 18 tane otobüsün üst üste konmuş haline eşdeğer. Bu sebeple dünyanın en ünlü serbest dalış sporcuları bu havuzda antrenman yapıyorlar.

 

Havuzun içerisinde, 1, 3  ve 12 metre derinliklerinde platformlar bulunuyor. Dibe doğru indikçe havuz daralıp silindir bir yapıya dönüşüyor. Havuz içerisinde yapay mağaralar bulunmaktadır. Ziyaretçiler serbest ve tüplü dalışların yanı sıra, su altında bulunan mağaralar sayesinde mağara dalışı yapabiliyorlar. Ziyaretçiler için havuz içerisinden geçen cam bir tünel tasarlanmış. Bu sayede dalış yapanlar rahatlıkla seyredilebiliyor.

Yapının mimarı Emanuele Boaretto, Y-40’ın barındırdığı kaplıca suyuyla da benzersiz olduğunu vurguluyor. Havuzda serbest ve tüplü dalış haricinde, su fitnesi, watsu (bir çeşit suda rahatlama terapisi), hidrokinezi terapisi ve hamile kadınlar için egzersiz programları da uygulanıyor.

 

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

 

Forumdaki İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

YanıtAlıntı
Gönderildi : 23/05/2020 11:20
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account