Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

El Greco Carbon 120

19 Mesajlar
6 Üyeler
25 Beğeniler
1,687 Görüntüleme
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

Türkiye'deki ilk ve tek Carbon 120... Dünya'da toplam 6 tane üretildi ve sonunda 6. üretim bana nasip oldu. Şimdi sıra Kadir abiniz'de. Ozan istediğim OMER misina ve Dynema Braid ipi onlara gönderip Kadir hazırladığında yeni evine ve kardeşlerinin yanına gelecek ve bende bu sanat eseri denebilecek ürünü sizlerle gelecek hafta sonu paylaşabileceğim. 🤩 🤩 🤩 Bu pandemi döneminde tüm zorluklara rağmen temin edip getiren İmrozsuba'daki dostlarıma ve ElGreco'nun sahibi sevgili arkadaşım Dimitris'ede buradan teşekkür ederim.

84ea6399 ff1a 4066 8f7d ec6584419a91
e2b45d02 b835 463a 859f d5e12dd28261
4f78d48b b68b 4cab 8172 04de6e055533

Gönderildi : 21/11/2020 14:23
Berkay
(@berkays)
Yeni Üye

Harika gözüküyor, gerçekten bir sanat eseri. Güle güle kullan abi, trofe avların bol olsun inşallah 😀

Gönderildi : 21/11/2020 20:59
Haktan N. reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici

@dreamdiver bu tüfek suya sokulmaz ancak duvara asılır 🙂 çok güzel tüfek şimdiden hayırlı olsun 👍

Gönderildi : 22/11/2020 23:58
Haktan N. reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@can teşekkürler can birgün buralara yolun düşerse istediğini denersin.

Gönderildi : 23/11/2020 00:36
Barracuda reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

Sonunda vakit bulabilip yeni zıpkınımı sizlerle paylaşmak istedim. El Greco Carbon 120, El Greco ailesinin 2. en güçlü tüfeği Roller + Invert'ten sonra ama bana göre en yakışıklı ve en ağır abisi.

Tüfek elde gerçekten kalitesini sonuna kadar hissettiriyor. Ağır tok ve güç sanki Bir Bentley Bentayga kullanıyorsunuz. Eylül ayında verdiğim sipariş için bu kadar beklememe değdi doğrusu gerçekten çok özel.

Daha suda deneme fırsatım olmadı sonuçta bu öyle her gün elinize alıp kullanılabilecek bir zıpkın değil, bunu ben Blue-water Hunt (Açık Deniz Dalışları)'nda büyük avlarda kullanacağım.

Zıpkının makarası da ElGreco'nun özel üretimi olan bir mekanik şaheseri, ve ne yazık ki ayrı satılıyor fiyatı da orta halli bir zıpkın fiyatı. 316 paslanmaz çelikten imal ve 70 metre 2mm ip kapasiteli. Makarada kullandığım ipte O.M.E.R firmasının 2.0mm Dyneema ipi (50m 480 TL), özel bir ip ve çekeri 260 kg.

Malzeme olarak en üst kalite Carbon, Teak ve çelik kullanılmış. Tetik mekanizması klasik ElGreco, çok hassas ve duyarlı. Alışık olmayanlar için biraz fazla hassas gelebilir.

El Greco Carbon 110, 120, 130, 140 ve 150 boylarında üretiliyor. Bende ki 120'lik olan ve 2 elle zor taşınıyor (Bu arada beni minyon birisi olarak düşünmeyin 182 cm boy 90 kg ağırlığım var) 150'lik olanı kim kullanır bilemiyorum.

Gücünü 3 tane Sigalsub 16mm. Reactive lastikten alan 160cm 7.5mm özel imalat XT Diving Kamax şiş her türlü ava banamısın demeyecek cinsten ama sizi kesmezse 10 lastiğe kadar yükseltebilirsiniz. Tabi 10 lastiğe vereceğiniz parayı hesaplamak bile korkutucu.

Ne yazık ki sevgili dostum ElGreco'nun sahibi Dimitris'e söylemeyi unuttuğum ve oda atladığı için daha önceki elGrecom'da olan o güzel kamera aparatı gelmedi ve sonradan eklenmesi için tekrar Yunanistan'a gitmesi lazım onun için vazgeçtim.

Gelelim Fiyatı'na birazcık tuzlu, her güzel şeyde olduğu gibi, yapacağınız boy seçimine ve kombinasyona bağlı olarak Yunanistan fiyatı 1.178 Euro ile 2.356 Euro arasında buna makara (Makara 110 Euro) ve Gümrük, KDV dahil değil.

Türkiye'den almak daha mantıklı sevgili Arkadaşım İmrozsub'ın sahibi Hakan Gençer daha uygun fiyata ve sizi gümrükle nakliye ile yormadan Türkiye'de adresinize teslim ediyor. Kendisine de buradan çok teşekkür etmiş olayım tekrar.

Gönderildi : 19/12/2020 14:15
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

ne yazık ki teknik bir problemden sanırım resimleri yükleyemedim, forum yönetimi @can sorunu giderdikten sonra tekrar deneyeceğim

Gönderildi : 19/12/2020 15:44
Barracuda reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

Sonunda oldu ön belleği temizleyince @can

EGC1
EGC2
EGC3
EGC8
EGC11
EGC12
EGC11
EGC13
EGC14
EGC7
EGC10
EGC9
EGC4
EGC6
EGC5
IMRZ

Gönderildi : 19/12/2020 16:41
Barracuda
(@can)
Yönetici

@dreamdiver siz olmasanız sorunu hiç fark etmeyecektim. Duyurular kısmında site altyapı çalışması yapıldığını ve sorun yaşayanların yapması gerekenleri resimli şekilde anlatan bir konu açtım. Teşekkürler

Gönderildi : 19/12/2020 17:06
Haktan N. reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@can kaçmaz benden 😆

Gönderildi : 19/12/2020 17:15
Barracuda reacted
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

Adminler uyuyor :)) Abicim hayirli bereketli avlarda kullanman dilegiyle simdi akyalar orkinoslar dusunsun :))

Gönderildi : 19/12/2020 17:32
Barracuda and Haktan N. reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@ridvan Teşekkürler daha iyileri sizin olsun inşallah

Gönderildi : 19/12/2020 18:34
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@ridvan gözüm daha yükseklerde, balinalara ölü taklidi yapıp kesiyorum şuan 😂😂😂🐳🐋🎣

Gönderildi : 19/12/2020 21:45
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

@dreamdiver hahah valla o gecti aklimdan yazacaktim yazmadim balina diye :)))anca balina keser bundan sonra ...

Gönderildi : 19/12/2020 21:59
Haktan N. reacted
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)
Kıdemli Üye

Haktan abi keşke zıpkın alsaydın sana yanlış malzeme gelmiş uçak savar göndermişler.

Maşallah abi güzel avlarda kullanın inşallah.fotograflari bile heyecanlandırıyor insanı.

41 kere maşallah nazar değmesin.

Gönderildi : 19/12/2020 23:36
Haktan N. and Barracuda reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici

@dreamdiver bu arada hayırlı olsun tüfekler mükemmel görünüyor.

Gönderildi : 20/12/2020 00:20
Haktan N. reacted
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@bbatuhan Teşekkürler Batuhan resimlerde fazla belli olmuyor ebat kıyaslamak için diğer elGreco 110'luğu koydum ki o aslında gerçekten iri. Standart zıpkın çantalarına sığmadığı için Hakan'a özel çanta yaptırdım 😆 Darısı başına yakında senide elGreco'cular arasında görürüz inşallah...

Gönderildi : 20/12/2020 00:41
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

@can Teşekkürler Can, valla artık malzeme alırken foruma nasıl değişik bir başlık açsam diye ürün seçiyorum, faturaları yönetime göndereceğim  🤣 🤣 🤣 gider olarak...

Gönderildi : 20/12/2020 00:42
Haktan N.
(@dreamdiver)
Trofe Üye
Konuyu Başlatan

UZUN KULLANIM SONRASI PRO'LARDAN ÜRÜN DEĞERLENDİRMESİ: Aslında bu ElGreco Carbon 120yi çok sevmiştim ve satmak aklımın ucundan bile geçmiyordu, kullanmasanda al seyret tarzı bir tufekti.

Lakiiiin, kullanımda çok ağır ve hantal geldi benim icin. Arkadaşım Guinness Rekortmeni Gridaman lakaplı Oğuzhan Aydın ile bir sohbet sırasında tamda böyle bir tüfeğe ihtiyacı olduğunu soyleyince ertesi gün benim carbon Bodrum yolunu tuttu.

Oğuzhan'ın birkaç Grida, Sinarit avından sonra tüfeği satışa çikardığını öğrendim. Geçen gün telefonda niye sattığını sorduğumda "abi çok hantal yaa" dedi sephiyesinin berbat olduğunu söyledi. Oda benim gibi 85 lik Gladiustan sonra 95 liğinide almış.

Elgreco'larla ilgili olarak uzun dönemde izlenimim ve deneyimim Hybrid denmesine (carbon+teak) rağmen carbonun sadece kozmetik olarak birkaç yerde kullanılmasından dolayı carbonun hafifliğine sahip olmaması, kabzada kullanılan kum kaplamanın çok hızlı dökülmesi, el yapimı olmasından dolayı kalite standartının aynı olmaması, üretimin klasik Yunan rahatlığıyla olması.

Sonuç olarak eğer benim gibi mükemmeliyetçi birisiyseniz, ilk anda dikkat etmediğiniz şeyler zamanla gözünüze batmaya başlayabilir hele ki bu kadar yüksek rakamları ödüyorsanız. Ürün stoklu ürün olmadığı içinde değişim ve iadesi sorunlu, Yunanistana gidip gelecek birilerini beklemeniz gerekiyor.

Gönderildi : 13/06/2021 20:54
(@spearo-kk1907)
Yeni Üye

@dreamdiver bende yeni 80 liğini getirttim  ama kullanmaya kıyamıyorum , zaten marmara da kullanmayı hiç düşünmüyorum bu gidişle evde güzel bir duvar aksesuarı olacak 😩 nasip zaman gösterecek ne olacağını

Gönderildi : 13/06/2021 21:10
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account