Bildirimler
Tümünü Sil

Av paylaşımı yarışması başladı oy kullanmak için Tıklayın. Lütfen Forum Kılavuzunu okuyunuz. Ayrıca forumu cep telefonu ekranınıza kısayol olarak ayarlamanızı rica ediyoruz. Bu şekilde forumu bir mobil uygulama gibi kullanabilirsiniz  Kısayol Ayarı Resimli Anlatım

[Çözüldü] Sırt agirligi tavsiye ,önerisi.  

  RSS
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Merhaba.

Kendime sığ sularda avlanmak ve agasonda daha rahat kalmak icin bir sırt yelegine ihtiyacım var.

Sizin kullandığınız veya bana tafsiye edeceğiniz rahat bir model varmıdır?

Ben jak boneo düşündüm ama sabit ağırlık olması biraz kafamı karıştırdı.kullanan herkez çok memnun ama benim işimi görürmu.

Ben 1.75 boy 70 kilo biriyim sırt ağırlığını beline çok yük binmesin ve daha konforlu av yapmak için istiyorum.

Sizlerinde tafsiyesi önemli benim için.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/11/2019 08:56
Barracuda
(@can)

Merhaba. Öncelikle alttaki linki kullanarak takmanız gereken yaklaşık ağırlık miktarını elbise kalınlıklarına ve derinliklere göre tespit edin.

https://www.spearfishingturkey.com/zipkinla-balik-avi-agirlik-hesabi-uygulamasi/

Ben kısa bir süre jak boeno ağırlık yeleği kullandım. Yelek özellikle kalın kıyafetle sırtımda varla yok arasıydı. Ergonomik yapısı, kaymayı azaltan iç yüzeyi ve rahatlığıyla tavsiye edeceğim bir ürün. Tek sevmediğim yanı ağırlıkların çıkartılabilir olmaması. Ben 100 kg ağırlığındayım ancak sığ su avı yapmıyorum. Bu nedenle ağırlık yeleği benim için pek kullanışlı olmadı. Ağırlık yeleğini sadece çok sığ sularda avlanılacaksa tavsiye ediyorum. 6-7 metre ve üzeri uzun süreli dalışlarda ağırlık yeleği ile randımanlı dalışlar yapamadım.

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/11/2019 12:27
Selim BULUT
(@selimbulut)

Bende ayni urunden kullandim ve can'in da bahsettigi gibi tek eksi yönü agirliklarin cikartilip takilamiyor olmasi.Sig sularda avlanma konusunda oldukca avantajli bir araç.ozellikle ordek dalisini oldukca kolay hale getiriyor.markadan ziyade agirliklari sokulup takilabilen bir sirt agirligi almaniz avantajiniza olacaktir.Ancak diger markalar ergonomi konusunda jakboenoyu yakalayamayacaktir.Bunu da belirtmek istiyorum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 19/11/2019 13:48
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Jak boneojun sırt ağırlığının 2 tıp olduğunu öğrendim bir tanesi ağırlıkları çıkan modelmis aslında onu arıyorum.bugun jak bey lenmusait olursa soracagim.

Benimde kafamdaki tek soru agirliklarin cikartilamamasi.ama.eger ağırlığı çıkan model bulursam efsane olacaktır.

Diğer yemeklerin özellikle yumuşak olanların zamanla sundugunu yani yumuşayıp agirliklarin enseye düştüğünü sıkışık okumak , duymaktayım kemere bağlayanlar var ama dalış konforunu baya etkiliyor iş bu durum.

Almışken de nokta atış yaomak istiyorumki zaten sizlerinde fikrini almadan sipariş geçmek istemedim .durum bu .

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2019 08:24
Barracuda
(@can)

Jak boeno ağırlık yeleğinin iki tipi olduğunu bilmiyordum. Eğer ağırlıkları çıkartıp takılabilen bir modeli varsa hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Yeleği satın alırsanız bir kaç fotoğraf ile yelek incelemesini "malzemeler" bölümünde paylaşabilirseniz çok güzel olur. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2019 10:12
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Bugün jak beyle yazışma imkanım oldu malesef bendeki hatalı bilgi tek tip bir yelek olduğu hatta öğüt içeren bir msj atmış kendisi saolsun.

Ağırlıklar çıkmıyor malesef ama çok kararsızım.aldigim zaman pişman olmak istemiyorum.

Elbisem yeni oyuzden 5 -6 kilo ile 10 metreler rahat fakat iş kıyıda 2-5 metrelerce malesef değişiyor.

Tüm yükü brle almak istemiyorum açıkçası.3 metrede av yapsam yada daha altı rahat 9-10 kilo belimde olması gerekecek.

Aslında 4.5 sırtıma 4 kiloda belime taksam kıyıda beni idare ederim diye düşünüyorum..

Bel ağırlığın zaten yeterince var 7 metre sonrası sorun deil.

Kafamı karıştıran burası .2 metrede av yapıyorum dileyin ayarili sırt agirligi alsam zaten hepsi takılı olacak.cikarmiyacagim diye düşünüyorum.

Yanlismi düşünüyorum kullanmadığım için de bilmiyorum.

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 21/11/2019 19:28
(@birolmania)

@bbatuhan

Öncelikle şunu söyleyim. Sırt ağırlığı yeleği bence esnek olmamalı, kaymamalı. Bende Apnea var ve sarkıyor. Aynı düşünceyle aldım ancak sanırım yakında kullanmayı bırakacağım. Belimde fıtık olduğundan 12-13kg çok geliyordu belime. Ancak ilk etapta denge veriyor gibi gelse de aslında dengeyi daha çok bozuyor. Bu sefer ayak bileği ağırlığı gerekecek. Dayanın 1-2 ay sonra bel de güçlenecek.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 24/11/2019 03:24
Barracuda
(@can)

Takılıp çıkartılabilen 2 kglık 1 ya da 2 adet kurşun ağırlık sorunu tamamen çözer.

Spor çantalarda olan sert plastik malzemeden yapılmış tokalar var.

Bu tokaları kullanarak takıp çıkartılabilen ağırıklar yapabilirsiniz. Mesela benim mera 3 metreden başlar 15-20 metreye kadar gider. Yeri gelir belimde 10-11kg taşırım (çok sığ sularda) derinlik arttıkça belimden ağırlıkları çıkartıp bulabileceğim bir yere ya da şamamdırama koyarım. Bu şekilde hem sığ hem derin suda problemsiz bir şekilde dalış yapabiliryorum. Sırt ağırlığı kullanmıyorum.

Örnek resimler ekliyorum umarım yardımcı olur.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/11/2019 14:02
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Çok güzel bir fikir ama sormakm istedim dalış esnasında kayıp denge kaybı yada başka bir rahatsızlık vermiyor dimi.

Aslında bu tokalardan sırt agirligi da yapılabilinir .

Çok güzel fikir verdiniz 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2019 12:16
Barracuda
(@can)

Kayış uzunluğunu iyi ayarlarsanız pek sıkıntı yaratmıyor. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum

YanıtAlıntı
Gönderildi : 28/11/2019 16:28
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Forum Yönetimi

Daha onceden baska bir yerde paylasmistim eger resimleru bulursam paylasirim yuvarlak bir halka ile sirt agirliginin kaynasini engelemen mumkun onu kemere takiyorsun ama kemero atmak istediginde bir sikinti yapmiyor aslinda piyasanin cesite ihtiyaci var piyasada cok urun acigi var ama kimse ticari anlamda geri donusu olmadigi icin bu isi girmiyor pahalii bir hobi hem uretici hem tuketici icin

YanıtAlıntı
Gönderildi : 12/01/2020 12:51
Buğra Batuhan
(@bbatuhan)

Hala alamadım sırt agirligi hangi markaya baksam sunuyor dedi.birtek jak boneo hakkında yorumlar güzel oda 4.5 kilo ağırlık sabit.ben şuanda 70 kiloyum belime 4 taksam 4.5 sırtımda olsa aslında çok deil.ama.gogsume baskı yapacak diye konforu bozuvak diye endişem var.jak abiyle konuşup aslında 3 kilo olarak bananyelek yaptırabilirsin bir ara söylemiştim ama sanki olur gibi bir konuşma.yaptik 1 tane özel döküm yaparsa süper olur

YanıtAlıntı
Gönderildi : 13/01/2020 07:59
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account