Bildirimler
Tümünü Sil

Kış sularında kullandığınız lastikler  

 
SonKefalBukucu
(@sonkefalbukucu)
Yeni Üye

Herkese merhaba. Soğuk sularda kullandığınız ve verim aldığınız lastikleri paylaşırsanız biz de tecrübelerinizden istifade etmiş oluruz. Ben genelde pathos anaconda 17,5 kullanıyorum ama kışın hiç kullanmadım. Sular soğuyunca da yazın aldığım performansı alabilir miyim? Ya da kışın çift 14 mm mi kullanmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/10/2020 13:57
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Forum Yönetimi

Merhaba Marmara'da yaz-kış fark etmiyor 100 Luk zipkinda pathos TNT çift 16mm kullanıyorum. Gayet memnunum. Yazın değil ama billassa soğuk sularda geri toplanması daha seri oluyor. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/10/2020 15:39
Zek
 Zek
(@zek)
Üye

Soğuk suda sentetik kauçuk, sıcak suda doğal kauçuk. 
sentetik kauçuk tek renk siyah, beyaz, sarı,kırmızı vs renkleri olur. Yani dışı ve içi renkli olan lastikler sentetik kauçuk. Tüm lastiklerin dışındaki renkli kısmı sentetiktir. Doğal kauçuk bildiğiniz amber renklidir. Üzeri yine renkli katman olabilir ama iç kısmı yarı şeffaf amber rengidir. Doğal kauçuk çok çabuk tepki veriyor. Soğuk suya girince zor çekiliyor. Performans %50-60 düşüyor. Menzile girmiş balık şişinizle harmandalı oynuyor. Özellikle üst su sıcak alt su soğuk olduğu meralar aldatıyor. Bir gün 3-5 m de avlanıyorsunuz iyi performans oluyor sonra 10-15 metrelere gidiyorsunuz ve atışlar önünüze düşüyor. İzmir’den yukarı sularda sentetik şart gibi.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/10/2020 22:25
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account