Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Diverman dm-089 dalış feneri arızalandı

13 Mesajlar
4 Üyeler
4 Beğeniler
1,525 Görüntüleme
Konuyu Başlatan
(@aliresat33)
Yeni Üye

Üstadlarım herkese merhaba

Fenerimin büyük bir ihtimal tuşunun olduğu yerden su giriyor çok memnundum fenerden fakat bu sorun beni üzdü nerede tamir ettirebilirim ?

Yanıt
12 Adet Yanıt Var
12 Adet Yanıt Var
 Spin
(@spin)

Yeni Üye

@aliresat33 bu feneri kullanmadım ama tüm dalış fenerlerinin klasik sorunu açma kapama düğmesinin su ile temasından dolayı manyetik özelliğini kaybetmesidir. Öncelikle açma kapama düğmesine dışarıdan bir mıknatıs yaklaştır fener çalışıyorsa sorun basit, açma kapama düğmesini değiştirmelisin, ayrıca fenerlerin açma kapama düğmesinden içine su girmesi söz konusu değildir, bu düğmeler manyetik olup zamanla gücünü yitirir, ben de her yıl yeni düğme takarak sorunu çözüyorum,   ben de amphibien pro  var, fazla kullanasam da her yıl düğme siparişi veriyorum, kalın sağlıcakla...

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@spin üstadım fener karada çalışıyor içindeki plastik kabinden su sızıyor galiba suda çalışmıyor

Yanıt
moguzcan
(@moguzcan)

Üye

@aliresat33 merhaba dostum sorununun çözümü bende 🙂

2 yıldır aynı feneri kullanıyorum. Aldıktan 2 ay sonra aynı şekilde bendede arızalandı . Sebebi ise feneri denizde kullandıktan sonra her düğmeye basıp kapattıkça düğmeden içeri tuzlu su sızıyor . Ve dalış sonu içindeki tuzlu su zamanla manyetiği bozuyor . Çözüm feneri diverman firmasına durumu anlatıp geri göndereceksin ve manyetiği ücretsiz değiştirecekler. Ve daha sonraki kullanımlarında her dalış sonrası feneri temiz tatlı su dolu bi kapta düğmesine bas kapa yaparak baloncuk çıkacak ve düğmenin içindeki tuzlu su gidip tatlı su dolacak . Ve fener yarım saat kadar kovada kalacak ve daha sonra feneri ters çevirip düğmeye yarım basarak içindeki kalab suyu akıtıp kurutacaksın. 
ben  tamirden sonra yaklaşık 1bucuk senedir böle kullanıyorum. Bir sorun olmadı. Zaten firmada sana bu şekilde açıklayacak.

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@moguzcan diverman nin servisi bile olduğunu bilmiyordum google da bir bilgiye ulaşamadım bana iletişim numaralarını atar mısınız?

Yanıt
moguzcan
(@moguzcan)

Üye

@aliresat33 ben feneri denizpusulası.com sitesinden almıştım . Şuan iletişim nosunu bulamadım. Denizpusulasını ararsanız sizi yönlendirir .

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@moguzcan denizpusulası güvenilir bir site değil üstadım.Bu dediğimi inşallah olmazda arıza olursa anlayacaksınız

Yanıt
moguzcan
(@moguzcan)

Üye

@aliresat33 sebebi nedir ? Açıklayında bizlerde bilelim . Ben 3 yıl civarıdır oradan birçok malzeme aldım. Ve bizzat Antalya kaş ‘ta ziyarette ettim . Olumsuz bi deneyim yaşamadım . Herneyse zaten şuan konumuz sizin sorununuzu düzeltmek . Denizpusulasından sadece diverman teknik destek irtibat numarasını alacaksınız .

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@moguzcan üstad fenerimin düğmesi bozulduğunda düğme sipariş ettim gönderdiği düğme fenerime uyum sağlamadı.Kendilerine bu durumu anlattım tekrar sipariş verin dedi.

Yanıt
moguzcan
(@moguzcan)

Üye

@aliresat33 anladım . Yaşadığınız sorunda haklısınız . Fakat çözüm yeni düğme değildi . Sadece içindeki manyetik değişecek . Ben sizin için diverman numarasını bulmaya çalışacağım . Eğer bulursam sorunu direkt kendileriyle görüşün .

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@moguzcan tamamdır çok sağolun bir de satışa koyduğum bir elbisem var ilgilenir misiniz?

Yanıt
Barracuda
Yönetici
(@can)

Gönderen: @aliresat33

fener karada çalışıyor içindeki plastik kabinden su sızıyor galiba suda çalışmıyor

Fenerinizdeki problemi tam olarak anlayamadım. Fenerinizin düğmesinin etrafındaki ışık yanıp sönüyor mu? Fenerin düğmesinin iç kısmında bulunan plastik muhafaza su alırsa fener arıza yapar ve hiç çalışmaz.

Konuya mesaj yazan arkadaşlar tuş problemine işaret etmişler. Fenerin düğmesindeki ışık yanıp sönüyor ve tuşa basınca fener açılmıyorsa %90 tuş problemi. Eğer ışık yanmıyorsa yani fener hiç çalışmıyorsa aşağıdaki numaralarla irtibat kurabilirsiniz.

Tuş problemi ile ilgili aşağıdaki videoda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sosyal medyada gördüm Seyfettin SELÇUK fener tamiri yapıyor. 05056792077 kendisi ile irtibat kurabilirsiniz. 

Diverman Fb İnternet Sayfasında iletişim numarası olarak 0530 328 76 30 yazılı. Bu numara ile iletişim kurabilirsiniz.

Yanıt
(@aliresat33)

Yeni Üye

@can sağolun üstad çok teşekkür ederim

Yanıt
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account