Bildirimler
Tümünü Sil

[Çözüldü] Apnea Boğma Lastik Kafa Aparatı  

 
Atakan
(@atakan)
Üye
kaplin

Herkese merhaba.

Uzun süredir kenarda köşede unutulmuş bir vaziyette duran yarı açık kafa bir zıpkınım var 100lük. Forumdaki lastik önerileri konusunu incelerken fark ettim ki eğer zıpkınınız açık kafa değilse kaplinli lastik seçenekleri hem çok az hem de çok daha pahalı ben de hem unutmuş olduğum zıpkını kışın kara kıyı avında kullanmak için hem de lastiği daha ucuza daha kaliteli alabilmek için araştırma yaptım ve böyle bir aparat buldum. Nasıl kullanacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. 🙂 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/10/2020 19:27
Barracuda beğenme
(@ganos)
Aktif Üye

Lastikleri üzerine takıp boğma ipi ile boğuyorsunuz sonra kaplini zıpkının kafasına takıyorsunuz.. Eskimiş lastikleri kesip 60 lık zıpkında bu aparatlarla kullanıyorum ekonomik oluyor.. Uzun zıpkında açık kafayı da düşünün, apnea açık kafa hem güzel hem de ucuzdur.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 25/10/2020 22:17
Atakan beğenme
Atakan
(@atakan)
Üye

@ganos yanıtınız için çok teşekkür ederim. Tabii bu lastikleri boğarken normalde tek parça olacakken bu aparat ile lastiği ikiye bölüp 4 boğum atmamız gerekiyor değil mi?

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/10/2020 00:00
(@ganos)
Aktif Üye

@atakan evet birer kaplin tarafına birer de palamut tarafına toplam 4 boğum. Bu aparattaki lastiğe sokma halkası hazır olduğu için hemen lastiğe sokup boğum yapabiliyorsunuz, palamut tarafı biraz daha zor oluyor bu yüzden bu aparata boğum yapmak gözünüzü korkutmasın.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/10/2020 00:41
zencuk ve Atakan beğendi
Atakan
(@atakan)
Üye

Çok teşekkür ederim yardımınız ve bilgilendirmeniz için sağolun. 🙂

YanıtAlıntı
Gönderildi : 26/10/2020 03:52
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account