Bildirimler
Tümünü Sil

Foruma Üye olduktan sonra "Aktivasyon-Şifre Belirleme Aşamasında Sorun Yaşayan Üyelerimiz

Foruma üye olurken "hotmail, outlook, msn" uzantılı bir mail adresi kullandıysanız size gönderdiğimiz aktivasyon-şifre belirleme e postası hesabınızdaki "gereksiz-spam" klasörüne düşmüş olabilir. Lütfen "gereksiz-spam" klasörünü kontrol ediniz. Destek için instagramdan @spearfishingturkey bize ulaşabilirsiniz.

Şnorkel Temizliği

10 Mesajlar
5 Üyeler
5 Beğeniler
4,207 Görüntüleme
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Forumu takip eden zıpkıncı dostlara selamlar. Dalış malzemelerinin tuzlu sudan arındırılması gerektiğini bilmeyen yoktur. Ancak bazı dalış malzemeleri daha ince temizlik istiyor. Zıpkın Avı Türkiye Forumdaki Dalış Malzemeleri Bölümünde araştırma yaparak öğrendiğim faydalı bilgileri paylaşmaya gayret ediyorum. Özellikle malzeme seçimi ve bakımı ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi forumda paylaşarak yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

snorkel bakımı dalış malzemeleri
dalış ve zıpkın malzemeleri

Dalış sonrasında lavaboda maske ve şnorkelimi tatlı suyla yıkarken aklıma Gökhan Yoran ustamın Facebooktaki bir paylaşımı geldi. Gökhan ustam o paylaşımında şnorkelin ağızlık kısmının içerisinde biriken kirden bahsediyordu. Avları daim olsun 🙂

Aklıma gelmişken şnorkel ile ağızlık kısmını biraz zorlayarak ayırdım ve şnorkel içerisinden bana bakan iğrenç bir tabakaya rastladım. 😀 Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi biriken kir şnorkelin iç duvarına adeta yerleşmiş. Sıvı sabun ve yumuşak bir diş fırçası yardımıyla şnorkelin iç kısmını rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Temizliği yaptıktan sonra şnorkelin son durumu 🙂 Bundan sonra bu temizliği aksatmadan tekrar edeceğim.

Zıpkıncı Şnorkeli

Bu yazıyı faydalı bulduysanız lütfen Zıpkın Avı Türkiye Forumu kişisel facebook sayfanızda ve üye olduğunuz gruplarda paylaşın. Böylelikle diğer zıpkıncı dostların forumdan haberdar olmasını sağlamış olursunuz.

Forumdaki İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

Gönderildi : 19/01/2020 10:21
Mustafa Erol
(@mustafa-erol)
Yeni Üye

Teşekkür ediyoruz .Forumun devam etmesi ayrı bir güzel.Paylaşımda çok yararlı ayrıntılar her zaman önemlidir .Sağlıklı dalışlar arkadaşlar .

Gönderildi : 19/01/2020 10:58
Barracuda reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @mustafa-erol

Teşekkür ediyoruz .Forumun devam etmesi ayrı bir güzel.Paylaşımda çok yararlı ayrıntılar her zaman önemlidir .Sağlıklı dalışlar arkadaşlar .

Faydalı olduysa ne mutlu. Forumu kullandığın için çok teşekkür ederim. Herkesin kendi tecrübelerini paylaştığı ve güzel muhabbetlerin oluştuğu zamanların da geleceğini ümit ediyorum. İyi forumlar 🙂

Gönderildi : 19/01/2020 11:02
@mehmet yıldız
(@mehmet)
Yeni Üye

Degerli paylasim icin tesekkurler aynen dediginiz gibi temizliyorum en azindan ay'da bir temizlemeye ozen gosteriyom ek olarak bir bez parcasini misinaya bagliyor ve snokerin diger tarafindan cikariyorumki icindeki kir tamamen temizlenebilsin

Gönderildi : 19/01/2020 12:07
Barracuda reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @mehmet

Degerli paylasim icin tesekkurler aynen dediginiz gibi temizliyorum en azindan ay'da bir temizlemeye ozen gosteriyom ek olarak bir bez parcasini misinaya bagliyor ve snokerin diger tarafindan cikariyorumki icindeki kir tamamen temizlenebilsin

Foruma kayıt olduğun için teşekkür ederim Mehmet ustam. Zıpkınla balık avında belli bir seviyeye gelmiş hobidaşların forumda olması yeni başlayan arkadaşlar için çok iyi olacaktır. Forum kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyaç duyarsan bana ulaşabilirsin.

Gönderildi : 19/01/2020 12:13
Caner Fuat KURT
(@canerfuatkurt)
Üye Palazı

Eline sağlık Can, geçen gün temizledim. Hiç aklıma gelmemişti diş fırçası, tekrar temizleyeceğim şimdi. Teşekkürler

Gönderildi : 19/01/2020 13:34
Barracuda reacted
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

Ben hic hic temizlemedim hep malzemeleri guncelledigim icin 8 senede iki kez ara verdim dalisa :)) tum malzemeleri satip tekrar bi sene sonra geri aldim 😀

Gönderildi : 19/01/2020 13:41
Barracuda reacted
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @canerfuatkurt

Eline sağlık Can, geçen gün temizledim. Hiç aklıma gelmemişti diş fırçası, tekrar temizleyeceğim şimdi. Teşekkürler

Teşekkür ederim Caner. Ben bu kadar berbat durumda olabileceğini hiç düşünmemiştim. İç kısımları görünce şok oldum 🙂 ayda bir temizlerim artık.

Gönderildi : 19/01/2020 15:04
Barracuda
(@can)
Yönetici
Konuyu Başlatan

Gönderen: @scotchsoda

Ben hic hic temizlemedim hep malzemeleri guncelledigim icin 8 senede iki kez ara verdim dalisa :)) tum malzemeleri satip tekrar bi sene sonra geri aldim 😀

Abi sen ikizler burcumusun yoksa 😀

Gönderildi : 19/01/2020 15:05
Rıdvan (scotchsoda)
(@ridvan)
Sığ su avcisi Forum Yönetimi

Gönderen: @yuzarsif
Gönderen: @scotchsoda

Abi sen ikizler burcumusun yoksa 😀

Aynen 👍😂😀

Gönderildi : 19/01/2020 15:06
Paylaş :

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account