Bildirimler
Tümünü Sil

Apnea competition 75 lik zıpkınımın borusu içine su alıyor.  

 
(@tosuncu)
Yeni Üye

Yeni aldığım zıpkınımla ilk kez daldım. Eve döndükten sonra zıpkınımı iyice yıkadım ve evde bir kenara koydum. Ertesi gün Zıpkınımı elime aldığımda bir ıslaklık gördüm ve zıpkını çalkaladığımda farkettim ki içinde tuzlu su var. Boşaltmaya çalıştım boşalmadı sizce zıpkının su alması normal midir? 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/08/2020 00:32
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

@tosuncu öncelikle foruma hoş geldiniz.

Zıpkın borusu (gövdesi) içine su alması normal bir durum değil. Zıpkını yeni aldığınız için bence müdahale etmeden satıcı ile iletişime geçin ve durumu anlatın. Zıpkınlarda boru içerisine su girmesin diye eskiden tapa kullanılıyordu. Yeni nesil tüfeklerde ise kafa ve kabzede o ring var ve bu şekilde su sızdırmazlığı sağlanıyor. 

Zıpkınınız su almaya devam ederse atış yaptıktan sonra su üzerinde duramaz ve batar. Ayrıca tüfek çok ağırlaşır hareket ettiremezsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi Forumlar. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/08/2020 00:51
(@tosuncu)
Yeni Üye

Hoşbuldum. Bu hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Forum olarak çok kullanışlı bir forum olmuş elinize sağlık.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/08/2020 01:14
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

@tosuncu rica ederim. Güzel yorumunuz için teşekkürler. El birliği ile sosyal medyadan bağımsız bir zıpkıncı platformu oluşturduk. Serbest dalış ve zıpkınla balık avı ile ilgili bilgi paylaşımı ve yardımlaşma temelinde güzel bir aile olduk. Aramıza yeni katılan hobidaşlarla daha da güzel bir ortam oluşacağına eminim. İyi forumlar

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/08/2020 01:39
ONR6NKOC
(@onr6nkoc)
Forum Yönetimi

Aramıza hoşgeldiniz. 

Zıpkıni sıfır aldıysanız aldığınız yere götürün. ikinci el aldıysanız. Vida deliklerini bı kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle makara varsa altındaki deliklerden su alıyordur. Biraz silikon ile sorunu çözebilirsiniz sağlıcakla Dalin..

YanıtAlıntı
Gönderildi : 06/08/2020 07:04
(@tosuncu)
Yeni Üye

@onr6nkoc tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Kabze ve kafayı söküp tıpa kenarlarını silikonladım, umarım işe yarar. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 07/08/2020 18:20
Barracuda beğenme
Barracuda
(@can)

@tosuncu son durum nedir ? Eğer sorun hallolduysa konuyu "çözüldü"ye alabilirseniz sevinirim. 

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/08/2020 12:29
(@tosuncu)
Yeni Üye

Hocam zıpkını götürdüm,satıcı istersen garantiye göndereyim bekle dedi istersen de kendin sök bi bak dedi. Söktüm baktım. Tıpa kenarlarını silikonladım şimdilik bir sorun görünmüyor. Sadece kabze ile tıpa arasında kalan boşluğa vida deliklerinden biraz giriyor onu da gerektikçe vida deliğinden tahliye ediyorum.

YanıtAlıntı
Gönderildi : 18/08/2020 22:16
Barracuda beğenme
Paylaş :

©2020 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account