balık dizgisi

balık dizgisi

BALIK DİZGİSİ TAMİRİ | MİSİNA YENİLEME VE PİYASADAKİ EN KALİTELİ MİSİNA TAVSİYESİ

 

balık dizgisi resmi

balık dizgisi resmi

Balık Dizgisi Ne İşe Yarar

Bilmeyenler olabilir balık dizgisi avladığımız balıkları taşımaya yarar. Balık dizgisi kısa bir demir çubuk ve ona bağlı sağlam bir misina yada misinaya benzer bir tel ile birlikte ağırlık kemeri üzerine takılarak kullanılır. Balık dizgisindeki misina çok sağlam olmalı aksi taktirde çabuk yıpranır ve olmadık zamanlarda koparak bizi yarı yolda bırakır.

Balık dizgisinin nasıl kullanıldığı ile ilgili yakında detaylı bir yazı hazırlayacağız.

Super Trim Çim Biçme Makinası Misinası

super trim 1.7mm misina

super trim 1.7mm misina

Bu misinayı hem tüfeğimde kalama misinası olarak, hem de balık dizgisinde uzun zamandır kullanmaktayım. 1,7mm kalınlığında SUPERTRIM  marka (mavi renkli ) bu çim biçme makinesi misinasını şiddetle tavsiye ederim. Diğer misinalara göre oldukça uzun süre dayanıyor ve kullanımı çok rahat.

Balık Dizgisi Tamiri-Misina Yenileme

Balık dizgileri ortalama 15 liradan satılıyor. Dizgilerdeki misina maalesef bir süre sonra yıpranıp kopuyor. Her seferinde 15 liraya yeni bir dizgi almak yerine misina yenileyerek dizgiyi kullanmaya devam edebiliriz.

Misinadan 150 cm uzunluğunda  bir parça kesiyoruz. Siz deneme yanılma yöntemiyle kendinize göre bir standart boy belirleyebilirsiniz.Misinayı öncelikle klips içerisinden geçiriyoruz. Sonra dizgi demirinin ortasındaki delikten geçirip tekrar klipsin boş kısmına misinayı sokuyoruz. Klips sıkma pensesi ile klipsin iki ucunu sıkıştırıyoruz. Misinanın diğer ucuna bir klips takarak halka oluşturuyoruz. Klipsi sıkıştırdıktan sonra arta kalan misinayı yan keskiyle kestikten sonra ucları hafif bir şekilde yakıyoruz ve işlem tamam. Yeni balık dizgimiz hayırlı olsun.

Videolu anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Youtube kanalımızda sizler için faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz. Yeni videolardan haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz.

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İSTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

©2024 www.spearfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account