AĞIRLIK KEMERİ KULLANIMI EN DETAYLI ANLATIM

ağırlık kemeri

ağırlık kemeri

Herkese merhaba. zıpkınla balık avına yeni başlayan bir arkadaşımız, ağırlık kemeri nasıl hazırlanır ve özellikle balık dizgisi ve dalış bıçağının kemere nasıl takıldığını anlatan bir video hazırlamamı istedi. Bende hem video hem de blog yazısı olarak hazırlayıp yayınladım.  Videolu anlatımı yazının alt kısmına ekliyorum  ağırlık kemeri üzerine, kurşunlar, balık dizgisi ve dalış bıçağını en güzel şekilde nasıl takarız anlatmaya çalıştım umarım faydalı olur. Ayrıca yazı yada video hazırlamamı istediğiniz bir konu olursa yazı altına yorum yaparak bana bildirebilirsiniz.

AĞIRLIKLARIN KEMERE TAKILMASI

dalış ağırlık kemeri

dalış ağırlık kemeri

Öncelikle kemeri, dış kısmı yukarı gelecek şekilde  düz bir zemine yatırın. Daha sonra kemere takacağımız ilk kurşunu, dış tarafı yukarı gelecek şekilde tutup kemeri kurşundaki  yuvadan geçirerek kemer tokasına doğru yaklaştırıyoruz. Kurşunu sona kadar itmeyin. Kemerin tokasıyla kurşun arasında, kemeri tutabileceğimiz kadar boşluk kalmasına dikkat edin. Daha sonra kemeri kurşunun diğer yuvasından geçirip çekiyoruz ve ilk kurşunu kemere takmış olduk, tüm kurşunları birbirine bitişik olacak şekilde kemere takıyoruz.

 

DALIŞ BIÇAĞININ AĞIRLIK KEMERİNE TAKILMASI

ağırlık kemeri ve dalış bıçağı

Dalış bıçağını kol ve bacakta taşımak yerine sağ elimin altında her an kullanıma hazır şekilde kemere takmayı daha faydalı görüyorum. Bu sebeple dalış bıçağını kemerin tokasız ucundaki son ağırlığa sabitleyeceğim. Kemeri kurşundan çıkartıp bıçağı baş aşağı gelecek şekilde takın. bu şekilde Ayağa kalkıp kemeri belinize sardığınızda bıcağın sapı yukarıya bakacak ve her an kullanıma hazır vaziyette kalacaktır. Kemer üzerine takılan bıçağın yüzerken düşme gibi bir riski bulunmamaktadır. Daha önceleri kol bandıyla bıçağı koluma takıyordum malesef yüzerken kolumdan çıkarak bıçağımı kaybettim ve dalış bıçağımı kemer üzerinde taşımaya başladım 🙂

 

 

BALIK DİZGİSİNİN AĞIRLIK KEMERİNE TAKILMASI

balık dizgisi

Sıra geldi balık dizgisini kemere takmaya. Bu işlemi kemeri belinize taktıktan sonra daha kolay yaparsınız. Dizgi misinasının ucundaki ufak halkadan dizgi demirini geçirip geniş bir halka oluşturun. Bu halkayı kemerin tokasından sonra gelen ilk kurşuna geçirip misinayı çekin. Dizginin uzunluğuna göre misinayı bir veya iki tur ağırlığa dolayın. Dizgi demirinin bulunduğu misinayı dalış bıçağını taktığınız ağırlığa bir iki tur doladıktan sonra dizgi kemerini dalış bıçağının kılıfında bulunan yere yerleştirin. Hepsi bu kadar.

 

Ağırlık Kemeri İle İlgili Püf Noktalar

Dizgi demirini  kemerle kurşun arasına sokmaya çalışmayın. Bu şekilde yaparsanız dizgi demiri yüzünden kemeriniz yara alır ve o kısımlardan hiç beklemediğiniz bir anda yırtılır zor durumda kalırsınız.

Ayrıca kemeri giyerken kesinlikle kemer tokasından kaldırmayın. Kemeri, toka gerisinden tutmaya özen gösterin. Tokasından kemeri tutup kaldırırsanız toka bağlantı yerlerinden kolaylıkla yırtılabilir.

Ağırlık Kemeri Üzerine Balık Dizgisi ve Dalış Bıçağı Nasıl Takılır Videolu Anlatım

ZIPKIN AVI TÜRKİYE YOUTUBE KANALIMIZ

Youtube Kanalımıza abone olarak yeni yayınladığımız videolardan anında haberdar olabilirsiniz. Zıpkınla balık avına yeni başlayan arkadaşlar için birbirinden faydalı içerikler yayınlamaya gayret ediyoruz.Kanalımıza abone olmak için linki tıklayabilirsiniz. Zıpkın Avı Türkiye Youtube Kanalı 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMAK İSTEMEZ MİSİNİZ? 

spearfishingturkey.com facebook grubu

Spearfishingturkey.com Facebook Grubu

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

©2019 www.sperfishingturkey.com Tüm hakları saklıdır. Kullanım Şartları yerine getirilmeden hiçbir şekilde kopyala - yapıştır yapılamaz, yazılar ve bilgiler kullanılamaz.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account